folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Bu Sistem İş Yaparmı Oyun İçin

Bu Sistem İş Yaparmı Oyun İçin

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeroiquE
    HeroiquE's avatar
    Erkek

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bilgisayar-masaustu-oyun-canavari-i7-6gb1333cl9-hd6850-sbrtoothm-b-pc-58320731/detay/

Hak,tepene inen bir kılıç da olsa,boynunu ona uzatmaktan çekinme. // Donamım soru-destek için pm ON.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asiminnesli
    asiminnesli's avatar
    Erkek

yapar 

I am Jack's inflamed sense of rejection
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ★★★★
    Genki
    Genki's avatar
    Erkek

arkadaşlar i7 9xx sistem almayın . İşlemciler kötümü diyeceksiniz hayır değil ama eski chipset.

sandy nimetlerinden yararlanın, aynı fiyata daha performanslı sistemler alabilirsiniz

Sistem iş yaparmı yapar ama tavsiyem

i7 2500k veya 2600k işlemci ve işletim sisteminin kuracağın bölüm için ssd disk

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jubei
    Jubei's avatar
    Erkek

Burada bir sistem topladım bir göz at istersen ?

http://www.tahribat.com/Forum-Sistem-Hakkindaki-Yorumlariniz-146113/

Bütçe belirtirsen bütçe dahilinde bir sistem toplanabilir ? 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

bu sistemin aynısını vatan bilgisayardan direk toplarsan 2216tl yapıyor.. üşenmedim topladm valla tek tek :D :D 
    fiyat pek bişey farketmiyo ama şahıstan alacağına firmadan almak garantili parçaları daha mantıklı geldi bana.. adamın kilerde garantilidir belki ama firma olması daha bi güven veriyo..

he bunları ben vatandan KDV BİZDEN kampanyası fiyatıan göre hesapladım %25 kampanya yapıyolar habire her üründe azıcık farketse bütün sistemde güzel bi indirim yakalamış olursun..  100-150 kağıt olsa o indirim gene yeter. kaldıki fakrlı farklı firmalardan her ürün için ucuz ucuz bulsan ürünleri, sistemi kendin toplarsan dahada ucuza gelir :) sonuçta bu sistemi toplayanda bi yerden parçaları ucuza veya pahalıya alıp kendi karını koyuyo bide üstüne

.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FoKMaN
    FoKMaN's avatar
    Erkek

hocam bu sistemi vatandan toplayıp, işlemciyi değiştirip AMD phenom II x6 1090T 9mb işlemci alırsan, 799 TL yerine 471 TL ödersin.

aradaki 319 tl ye de rami 8gb ye tamamlar, orta düzey birde full hd monitor alabilirsin. ya da başka bir monitor almak istersen. büyük bir kısmını beleşe getirirsin.

tabi anakartıda AMD uyumlu olarak değiştiriceksin. bu da, en fazla +/- 25 TL oynar.

İşlemci Soket Tipi Soket 938 AM3
    İşlemci Teknolojisi AMD Phenom™ II X6
    İşlemci Hızı 3.2 Ghz / 3.6 Ghz Turbo Core
    İşlemci Ön Bellek 9 MB
    İşlemci Markası AMD

İşlemci Soket Tipi Soket 1366
    İşlemci Teknolojisi Intel® Core™ i7
    İşlemci Hızı 3.2 Ghz
    İşlemci Ön Bellek 8 MB
    İşlemci Bus Hızı 4.8 QPI
    İşlemci Markası INTEL

işlemciler arasındaki farklar da bunlar. 

şu linke de bakarsak;

http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=AMD+Phenom+II+X6+1090T

i7 daha iyi görünüyor ama fiyat/performans bakımından amd yi tercih edip masrafları düşürrmek bence daha mantıklı. sonucta 319 TL fark var az para değil. tabiki karar senin.. zaten yukarıda ki linkte de aynı şey yazmış i7 960 daha güçlü ama F/P bakımından amd daha yukarda görünüyor.

NOT: Fiyata bakacak olursakta bütün bir sistemi değiştirerek farklı birçok alternatif sistem  olabilir. fakat sadece ben işlemciyi değiştirerek bir alternatif ürettim. şimdi sadece parayı düşünerek şu kadar daha verip SSD taktır hacı performansın gözünü kır falan diye başlarsak, konunun sonu gelmez..

Toplam Hit: 1254 Toplam Mesaj: 6