folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Bulgaristanda Eğitim Hakkında(Bilgisi Olanlar)

Bulgaristanda Eğitim Hakkında(Bilgisi Olanlar)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cyber-works
    cyber-works's avatar
    Erkek
    Merhaba arkadaşlar..
    Bu sene söz-1 olarak öss ye girdim puanım 315.Ham olarak 247.Bulgaristan'da eğitim almak istiyorum bunun hakkında birkaç öenmli soru soracağım
    1-)Okumak istediğim bölümler türk dili edebiyatı veya ingiliz dili edebiyatı..Bu bölümleri okuduğumda denklik almamda ciddi bir sorun varmı yani alabilirmiyim :!: 
    2-)Senelik bütün masraflar harç+yurt+harçlık+pasaport ... ortalama 15 milyar yeterli olacakmıdır..
    3-)SOFYA KLİMET OHRİDSKİ ÜNİVERSİTESİ nde Türk Dili Edebiyatı denkllik durumu eğitimi nasıldır..
    4-)Şumen Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı veya Türk Dili ve Edebiyatı veya Anaokul Öğretmenliği ve Yanabcı Dil okumak istiyorum denklik durumu nasıldır eğitim durumu nasıldır Türkiyede iş imkanı bulabilirmiyim...
    5-)Bulgaristan'da yaşam nasıldır??Bulgarca öğrenmek zor mudur ??
    6-)Başvurumu okulum yardımımlamı yoksa özel danışmanlıklarlamı yapayım nasıl yapmalıyım..
    7-)Yurt durumları nasıldır..Yaşam koşulları ? fiyatlar (yiyecek,giyecek,ulaşım ..)
    8-)SOFYA KLİMET OHRİDSKİ ÜNİVERSİTESİ veya Şumen Üniversitesi önerirmisiniz yoksa bu bölümler için daha kaliteli üniversiteler varmı.

CEVABINIZI BEKLİYORUM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER;) 

lütfen konu altında makara,geyik yapmayalım .ünkü bu bilgiler acil lazım.Ciddi cevaplar bekliyorum :|:| 

ferman sende dert çekmek bizde senden ayığız bu sarhoş halimizle sen insan kanı içersin biz üzüm kanı söyle, kötülük bunun neresinde?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cold-m4
    cold-m4's avatar
    Erkek

hocam oranın insanı kara cahildir, bulgarcadan başka bir dil bilmezler :)

o yüzden bulgarcan yoksa ingilizceyle falan idare edebileceğini sanmıyorum.

yaşam da fazla pahalı değil diye biliyorum, ama orada okuyacağına git türkmenistana, kazakistana çok daha güzel şartlar var, mis gibi komünist ülke herşey devletten, dilleri de bizimkine benziyo biraz, öğrenmekte zorluk çekmezsin, arada rusça da öğrenirsin tam olur :)

bi de bulgarlar pis insanlardır çingene gibi yaşam tarzı vardır, en azından benim gördüğüm bölgeler öyleydi. yani hiç tavsiye etmem tiksindiriyorlar insanı.. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tuncaxxz
    tuncaxxz's avatar
    Erkek

usta ücret dalgasını açıklıyım ben sana benm kuzen gitcekti araştırdı baya ordaki öğrenci yaşamı falan

bi kaç arkadaşının tanıdığı orda  okuyo ama elemanlar bara gidio içio sıçıo eğlenio 1 aylık 250 € rahat gidiyo dio harçlık için

3-5 bin ytl okul'a veriyorlar. pasaport zart zurt sana kalmış artık

yurt durumunu bilmiyorum nerede kalıyorlar ne yapıyolar

yani bir bilenle konuş nası giderim falan diye. gidersin aslanlar gibi okursun diplomanı alırsın.

avrupa standartlarında diploma alıosun avrupada kolayca iş bulursun

punto cero
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serrdarr13
    serrdarr13's avatar
    Erkek
    valla hoca bizim arkadaşta bu yıl öss'ye girdi 284 mü ne yapmış  say-2. ilan falan görmüş bu bulgaristanda okuma şansı diye gazetede :)  gitti araştırdı falan .Sonunda kaydını yaptırdı.2009 şubatta başlıomuş okul.neyse konuştuk baya bu konuda .Aracı firmalarla işi halletmen gerekecek.Çünkü kayıt yaptırmak istersen bütün dilekçeler bulgarca olması gerekio.Bunlarıda komisyon karşılığında firma yapıyo.Önce yök'e denklik verilmesi konusunda dilekçe yazıolar.sonra onay gelirse üniye kayıt yaptırtıyolar . yurt istersen orda ayırtıyolar yurdu.senin gideceğin bölümler çok büyük ihtimal 3000 €  dur senelik(hazırlık sınıfı hariç . hazırlık sınıfı 2.500 € ) bu şekilde eğitim ücretleri.Yaşam buraya oranla daha ucuz.Üniversitede  alacağın kitaplar -araç-gereç buraya göre daha ucuz.Zaten öss'ye bakmıo , say, ea, söz,dil   hangisi çıkışlı olduğuna da bakmıo . sen tıpa bile kayıt yaptırtabilirsin.Sadece lise 1 de gördüğün fizik dersinin veya biyoloji de olabilir yıl sonu notunun 3 olması kafi.Başka aranan bir  özellik yok.eğer 3 ten düşükse  rüşvetle!   3 yaptırtılabiliyormuş.( bende merak edip bu işle ilgilenen bir şirkete danıştım .. oradaki bayan böyle dedi) neyse bu arada sağlam bi şirkete gitmek lazım .Yoksa alıp komisyon ücretini  ve ilk yılın eğitim ücretini kayıplara karışırlar valla :)  .sofia da çok Türk öğrenci varmış. Yurtlar karma olabilir öyle bi duyum aldım { o zaman tamam yürüyün lan gidioz :)  }.Hocam aklıma gelenler bunlar şimdilik.Facebooktan bunların grupları falan vardır şimdi oradan da şuan okuyan elemanlara ulaşabilirsin.sen sor genede bizim arkadaşa sorup yazarım buraya.(bizim arkadaş tıp'a kayıt yaptırdı 7 senemiş bide ingilizce bakalım bitirebilcek mi pezo :)  burda tıp kazanacak kadar puan yapan herif okulu bitirmek için deliriyo resmen , bu kalkmış gitmiş oraya .tuncaxxz doğru söylüyo bütün avrupa birliği ülkelerinde geçerli diploma verilio istenirse oralarda da çalışılabilir.

http://wallpapers-earth.blogspot.com/
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lordvader89
    lordvader89's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ben gidicektim vaz geçtim...

senelik 7euro'ya çok rahat geçinirsin...

ilk sene üniversitenin yurdunda kalıosun sonra istersen çıkıosun falan...

2500€ ile 5000€ arası değişiyor üniversite harçları(2 dönem yani 1 sene)

ilk ay bulgarca hazırlık okuyorsun...

15 milyar'a çok rahat geçinebilirsin diye düşünüyorum...

benim komşum okuyor orda onunla konuştum bizzat herşey çok güzel falan ama bana biraz tuzlu geldi açıkcası...

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serrdarr13
    serrdarr13's avatar
    Erkek

lordvader89 bunu yazdı:
    -----------------------------

ben gidicektim vaz geçtim...

senelik 7euro'ya çok rahat geçinirsin...

ilk sene üniversitenin yurdunda kalıosun sonra istersen çıkıosun falan...

2500€ ile 5000€ arası değişiyor üniversite harçları(2 dönem yani 1 sene)

ilk ay bulgarca hazırlık okuyorsun...

15 milyar'a çok rahat geçinebilirsin diye düşünüyorum...

benim komşum okuyor orda onunla konuştum bizzat herşey çok güzel falan ama bana biraz tuzlu geldi açıkcası...

-----------------------------

hocam o bulgarca hazırlık bulgarca gereken bölümler için.Mesela tıp.Hazırlık sınıflarındaki dilin seçilen bölüme göre olduğunu duydum ben ki çoğunluğu da ingilizcedir.

http://wallpapers-earth.blogspot.com/
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bella_ciaa
    bella_ciaa's avatar
    Erkek

bizim bşir arkadaş var kendisi bulgarisatnda tıp okuor. o ve amca oğulalrı orda. ne halt edeck sıonra anlamıorum....

çok ihtiyacın varsa pm at önemli soru sor bende ona söleyeyim cevabı gelir...

Rüyamda Ben Ve hazreti Fethullah hoca abey efendi aynı Keranedeydik. İkimizde Aynı Kaşarı Zükmek İstedik. Ben Qarıyı Ona Vermeyince Fışfışla Fışfışlaya Ağlamaya Ve Vaaz vermeye Başladı. "Evladım Dünya Geçicidir (fışfışpırrt) Paylaşamadığınız bişey Varsa; Önce Arkadaşına İkram Et. Sonra Sen Yap... :D
Toplam Hit: 1972 Toplam Mesaj: 7