folder Tahribat.com Forumları
linefolder Delphi - Pascal
linefolder Burasi Neden Sessiz Kimse Delphi Kullanmiyor Mu?

Burasi Neden Sessiz Kimse Delphi Kullanmiyor Mu?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GnL_YrgN
    GnL_YrgN's avatar
    Erkek

merhaba arkadaşlar.

delphi ile kimse ilgilenmiyor mu nette hiç farkli şeyler yok pek cok forum da buna benzer durumlar mevcut

sebebi ne olabilir piyasada adamakilli delphi eğitim seti mi yok yani buna ihtiyac olabilir mi yoksa kimsenin ugrastiği yok mu.

bu işte cok ekmek yiyen varmiş yalan mi yoksa bunlar.

ilgili arkadaşlara şimdiden teşekkür.

mod: Tamamı kalın, italik, altı çizili, renk renk mesaj yazmak yasaktır. Aksi taktirde "Altıncı Sınıf Ceza" uygulanır.(Link

...::: Yazamıyorsan bırak belki kendi yazılır... :::...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SUPERBICO
    SUPERBICO's avatar
    Erkek
    Burasi salt programlama uzerine kurulu bir forum degilki hocam.Konusulmuyor olmamasi,kimsenin delphiden anlamamasindan alakli degil, kimsenin bu konuda fikir almaya ihtiyacinin olmamasindan kaynakli.Cunku forumun kurucusu delphiyi image editor zannederek bu islere girmis biri.Bakarsan java da konusulmuyor.Ama javayi anadili gibi bilen kisiler de buradalar.Varsa problemin yazarsin cevabini da alirsin hocam :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

üni.de delphi dersimizde vardı csharp derside en çok zevk aldığımız ders yine delphiydi.

özellikle o xe2'deki görseli hiç bişeyde bulamıyorduk. 3-5 tık ile office2007 nin aynısını oluşturuyordun filan.

lakin ders bitti rad studio açılmaz oldu. ufacık bir uygulama hazırlıyorsun c# da 8kb iken delphi de 7mb..

buda herhalde bi adım geriye düşürüyordur.. sonuçta windows işletim sistemi kullanan insan sayısı ortada..

belkide bu yüzdendir. her ne kadar firenmonkey ile harikalar yaratıp hd arayüzler bile hazırlansa taşınabilirlik önde geliyor sanırım :)

http://www.leyladansonra.com/
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SerYolcu
    SerYolcu's avatar
    Erkek
    BarisYigit bunu yazdı

üni.de delphi dersimizde vardı csharp derside en çok zevk aldığımız ders yine delphiydi.

özellikle o xe2'deki görseli hiç bişeyde bulamıyorduk. 3-5 tık ile office2007 nin aynısını oluşturuyordun filan.

lakin ders bitti rad studio açılmaz oldu. ufacık bir uygulama hazırlıyorsun c# da 8kb iken delphi de 7mb..

buda herhalde bi adım geriye düşürüyordur.. sonuçta windows işletim sistemi kullanan insan sayısı ortada..

belkide bu yüzdendir. her ne kadar firenmonkey ile harikalar yaratıp hd arayüzler bile hazırlansa taşınabilirlik önde geliyor sanırım :)

C# ile yapılmış bir programı çalıştırabilmek için, bir kişinin kendi bilgisayarına kurması gereken .NET Framework büyüklüğünden bahsetmemişsin ama ? :)

Dur ben söyleyeyim..  .NET  4 için 48 Mb..

https://www.microsoft.com/tr-tr/download/details.aspx?id=17718

Şimdi delphi ile yapılmış bir program, tüm eklentileri extensiyonları veya gerekli kütüphaneleri bir EXE içine gömer..

Ama .NET ile yapılmış o ufacık program adım başı .NET kütüphanelerine çağrı yapar...

İki exe arasındaki fark bundan kaynaklanıyor..

Ama performans açısından hangisi hızlıdır diye sorarsan, Bana göre Delphi ile yazılmış EXE daha hızlı çalışır.. Çünkü native EXE dir..

.NET ile yapılmış EXE ise uzantısı exe olmasına rağmen, ikide bir .NET framework e dallanan, sürekli onunla iletişim halinde olan bir

scripting uygulamasından bir farkı yoktur..

Ondan çocuk olmamıştır (Kimsenin babası değildir). Kendisi de doğmamıştır (kimsenin çocuğu değildir). İhlas Suresi 3 üncü ayette bunlar yazar.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

.NET siz makine var mi :)

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tutrakan_d
    tutrakan_d's avatar
    Erkek
    SerYolcu bunu yazdı
    BarisYigit bunu yazdı

C# ile yapılmış bir programı çalıştırabilmek için, bir kişinin kendi bilgisayarına kurması gereken .NET Framework büyüklüğünden bahsetmemişsin ama ? :)

Dur ben söyleyeyim..  .NET  4 için 48 Mb..

https://www.microsoft.com/tr-tr/download/details.aspx?id=17718

Şimdi delphi ile yapılmış bir program, tüm eklentileri extensiyonları veya gerekli kütüphaneleri bir EXE içine gömer..

Ama .NET ile yapılmış o ufacık program adım başı .NET kütüphanelerine çağrı yapar...

İki exe arasındaki fark bundan kaynaklanıyor..

Ama performans açısından hangisi hızlıdır diye sorarsan, Bana göre Delphi ile yazılmış EXE daha hızlı çalışır.. Çünkü native EXE dir..

.NET ile yapılmış EXE ise uzantısı exe olmasına rağmen, ikide bir .NET framework e dallanan, sürekli onunla iletişim halinde olan bir

scripting uygulamasından bir farkı yoktur..

tüm eklentileri extensiyonları veya gerekli kütüphaneleri bir EXE içine gömer..

işte bunun için Delphi candır..

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nessaj
    nessaj's avatar
    Erkek

http://www.tiobe.com/index.php/content/paperinfo/tpci/index.html

la "kaç kişi" kaldı delphi kullanan. bildiğin dinazor oldu delphi.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Konuyu görmemişim=)

Beyler Xe3 den sonra işler değişti, delphinin geleceği var dinazor falan değil.

yıllarca x64 bekledi millet, x64 compile etmemesi artık bitiyor olduğu sinyallerini verdi millete.

Bence Delphi hala En gelişmiş dildir. .Net den de iyidir çünkü gerçekten multi platform yapma yolunda ilerliyorlar.

Fakat çömez işi değildir mesela o screenshotta 6 mb compile etmiş arkadaş, onun sebebi debug olarak derlemiş olması yoksa okadar tutmaz. O exeyi 6 kb a kadar indiririm yani .net den küçük olur framework falan da istemez=)

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
Toplam Hit: 2647 Toplam Mesaj: 8