Büro İçin Sanal Santral

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hayalet Avcısı
    TaRuZ
    TaRuZ's avatar
    Erkek

İyi akşamlar. Büroyu taşıyoruz, iş yoğunluğumuz da arttigi için santral almayı düşündük ama sanal santral diye birşey olduğunu öğrendik. Şuan buroda 2 hat var. Biri internet+telefon diğeri fax+tel olarak kullanılıyor. Konuyu Google ve burada araştırmama rağmen tam olarak algılayamadim. Bu sisteme gecsek, buradaki hat sayısı ne olacak? İnternet nasıl etkilenecek fax ne olacak. Buroya bildiğimiz kutu santral kuracaklar mi? Kurulmayacaksa atiyorum 3 telefon olsa sanal santral bunlara aktarma işini nasıl yapacak? Hizmet veren sirketi arayıp sorabilirdim ama buradan nelere dikkat etmem gerektiği ya da ufak da olsa bir tavsiye çıkar diye aramadim. Forumda yaptigim aramada holy üstadın konusu bizimkine yakındı ama o ayrıntıya girmiş. O yüzden işime yaramadı. Teşekkürler şimdiden.

Errare Humanum Est
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmQceR
    EmQceR's avatar
    Erkek

https://www.bulutfon.com Buradan demolara bakabilirsin hocam 

Bu Yüce Türk Milleti ne ihanetler gördü hepsinin üstesinden gelmeyi başararak tarihe nice zaferler yazdırdı. Bu Millet Kuva-yı milliye hareketini yeniden başlatır. Sivas Kongresini yeniden toplar, Ya İstiklal, Ya Ölüm diye haykırır ve gereğini yapar. Türk Milleti ihaneti ve hainleri hiç affetmez. Dileğimiz odur ki bu iş sandıkta bitsin, aksi halde "sürüye dalmayı göze alan Kurt, çobanın da, köpeğinde hesabını yapmaz."
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Doga telekom kullanıyorum sanal santali gayet iyi istersen yardımcı olabilirim.

Sanal santral olayında sana biley kurmayacaklar sadece giriş paneli verecekler

internet hattını yalın nete çevirip numaraları firmaya transfer ediyorsun zaten onlar sana form veriyorlar.

internet hattın yine neden alıyorsan oradan olacak

ofisinizdeki telefonlar değişmesi lazım ip telefon olacak

fax içinde fax olarak belirttiğiniz numaraya geln faxlar mail olarak düşecek .

bu işlemlerden sonra sadece sen aylı dakika satın alıyorsun o kadar

KaptaN tarafından 29/Nis/16 20:31 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

Up

sigara değil, balık olan.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

sinerjitelekom.com da çalıştım ben hocam 

arayıp gerekli bilgiyi alabilirsin istersen olmadı numaranı bırak bana pm ile arattırayım.

Kuyruk yapısı oluyor genelde 3cx santrallerde fiziki olarak bulundurursan tabi.Meşguliyet durumuna göre diğer telefonlara vs aktarıyor.Ses kaydı vs koyabiliyorsun dilersen cep telefonuna yönlendirebiliyorsun belli saatler sonrasında.

Eğer fiziki olarak istiyorsan 3cx santral öneririm.
    Eğer bulut olarak istersen dediğim gibi sinerjitelekom.com

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Ben de burada açtığım bir konu sebebiylen kendime sanal santral kurmak durumunda kalmıştım. Eğer Linux bilgin varsa, olay bir adet FreePBX server kurmaya bakıyor. Bir tane numara alıyorsun bir şirketten. Ben bir müridin tavsiyesiyle NetGSM'den aldım. Sonra bu numarayı TRUNK ayarlarıyla kendi serverına yönlendiriyorsun. Sonra her client için user açıyorsun. Onlara şifre falan tanımlıyorsun. Bu voip telefonlara ya da Zoiper gibi programlara server ip'si ve kullanıcı bilgilerini giriyorsun servera bağlanıyorlar. Gerisi tamamen senin elinde. Ana hatta gelen aramaları kime yönlendireceksin, kayıt mı edeceksin, sanal sekretere mi bağlayacaksın bunların hepsini iki tıkla ayarlıyorsun.

while (1<2)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo
    KrypT bunu yazdı

Ben de burada açtığım bir konu sebebiylen kendime sanal santral kurmak durumunda kalmıştım. Eğer Linux bilgin varsa, olay bir adet FreePBX server kurmaya bakıyor. Bir tane numara alıyorsun bir şirketten. Ben bir müridin tavsiyesiyle NetGSM'den aldım. Sonra bu numarayı TRUNK ayarlarıyla kendi serverına yönlendiriyorsun. Sonra her client için user açıyorsun. Onlara şifre falan tanımlıyorsun. Bu voip telefonlara ya da Zoiper gibi programlara server ip'si ve kullanıcı bilgilerini giriyorsun servera bağlanıyorlar. Gerisi tamamen senin elinde. Ana hatta gelen aramaları kime yönlendireceksin, kayıt mı edeceksin, sanal sekretere mi bağlayacaksın bunların hepsini iki tıkla ayarlıyorsun.

Aynen FreeFBX üstüne birde Elastix kurarsan dadından yenmez :D Voip attacklara karşı önlemini almalısın

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Softphone açmayacaksa voip trafiği internal yapacak başka da bir derdi kalmayacak mis gibi. Ben günde 50 ip banlıyorum djgksdgs.

while (1<2)
Toplam Hit: 1632 Toplam Mesaj: 8
santral sanal