folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Büyük Şirketlerin Hisselerini Satmalarına Ne Diyorsunuz?

Büyük Şirketlerin Hisselerini Satmalarına Ne Diyorsunuz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tacir
    tacir's avatar
    Erkek

http://bigpara.hurriyet.com.tr/haberler/ekonomi-haberleri/koc-ve-sabanci-hisse-satti_ID1438657/

Böyle büyük şirketlerin krizlerden birkaç gün önce döviz aldığını da biliyoruz. yorumlayabilecek birileri var mı acaba?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cia
    Cia's avatar
    Erkek

en son 2012 krizi oncesi GE garanti bankasi hisselerini satmisti simdiye donelim gecen ay sahenk garanti bankasindaki hisselerini satti bi irkildik ama unuttuldu dunde bunlarin satisi geldi bi tirstik vaziyet alin buralar karisacak gibi

..savrulurken raconun kırmızı pelerini o zarif öfkeye,zaman ki sana hasta olmuş,incelikli haytasın,raksederken mahallenin maşallahı-eyvallahı,güzelleş be oğlumm.!şimdilik,ölümüne kadar hayattasın..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek
    Cia bunu yazdı

en son 2012 krizi oncesi GE garanti bankasi hisselerini satmisti simdiye donelim gecen ay sahenk garanti bankasindaki hisselerini satti bi irkildik ama unuttuldu dunde bunlarin satisi geldi bi tirstik vaziyet alin buralar karisacak gibi

Hocam şahenk zaten garantiyi ispanyollara satmıştı elinde kalan hisseleri çıkarttı ki zaten bi kaç yıldır bankacılıktan komple çıkacağı konuşuluyordu. Hatta Londra da banka açamayi bile düşünüyor diyenler vardi. Ama Nusret ile yemek sektöründe gayet mutlu. Dijital medya ve yayın platformlarina ilgi duyuyor bu aralar. Yani şahenk'in davranışı değil de koç ve sabancinin satmasini bilemedim. Bilen birileri anlatsa keşke nedir ne değildir nasıl okumak lazım?

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kral.
    C-force
    C-force's avatar
    Erkek

Benim tahminim şu;

Bence piyasayi yokluyorlar yada hisseleri balon yapicaklar akabinde tekrar alıcaklar

Bazen Varsın , Bazen Yoksun...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    korkarabatak
    korkarabatak's avatar
    Erkek

2007-2008 yıllarında dünyanın en gözde ülkesi en çok yatırımcı çeken en çok göze batan ülkesiyken olumlu anlamda, herşeyi tartışıp konuşabiliyorken hafiften özgürken yani amk.

nasıl bu hallere gelebildik amk kaçan kaçana. okuyan ögrenci umutsuz bakkal umutsuz işçi uykusuz sizin ben elinizi ayağınızı sikeyim.

tabi lan
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Büyük otoban ihaleleri var . 

Büyük hafriyat ihaleleri var .

Yeni güzergahlar yani arsalar imara açılıyor .

Bu ihalelere girecekler desen  bilemedim .

Ama %3 değerinin altında hisse satma ları  diğerinin %7 değer altı satış yapmış . Bi tanesi 5 uçak satmış .

Bi puştluk var ama bu adamların hamleleri 3...5 yıl önce yaptığını düşünürsek anlamak zor .

samaccc tarafından 26/May/17 12:19 tarihinde düzenlenmiştir

Minimalist Değilim Tembelim
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek
    korkarabatak bunu yazdı

2007-2008 yıllarında dünyanın en gözde ülkesi en çok yatırımcı çeken en çok göze batan ülkesiyken olumlu anlamda, herşeyi tartışıp konuşabiliyorken hafiften özgürken yani amk.

nasıl bu hallere gelebildik amk kaçan kaçana. okuyan ögrenci umutsuz bakkal umutsuz işçi uykusuz sizin ben elinizi ayağınızı sikeyim.

+1

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Batsın ibneler beter olsunlar.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    korkarabatak bunu yazdı

Cahil halk kendi eli ile ülkenin ağzına sıçtı. Olan bu bence...

Binlerce yıllık Türk tarihinin en aptal milleti bu döneme denk geldi.

Diye düşünüyorum.

next next next install
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tacir
    tacir's avatar
    Erkek

Yok mu kısa ve uzun vadeli yorumlayabilecek bir ekonomist arkadaş.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cia
    Cia's avatar
    Erkek

krizin habercisi iste ekonomist olmaya gerek yok sen bir sirket kuruyorsun para akiyor sebil gibi satarmisin? 

satarsin cunku 15 liradan sattigin sirketi 8 liradan geri alacaksin 

..savrulurken raconun kırmızı pelerini o zarif öfkeye,zaman ki sana hasta olmuş,incelikli haytasın,raksederken mahallenin maşallahı-eyvallahı,güzelleş be oğlumm.!şimdilik,ölümüne kadar hayattasın..
Toplam Hit: 1937 Toplam Mesaj: 11
ekonomi borsa güncel durum