folder Tahribat.com Forumları
linefolder C#, Asp.Net, .Net Core
linefolder C# - Hesapmakinesi - Uygulama

C# - Hesapmakinesi - Uygulama

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek

Arkadaslar

Daha oncede boyle ufak ugulama paylasmistim. Ufak bir hesap makinesi uygulamasi yaptim girhubtada mevcut. Incelemk isteyen arkadaslar bakabilirler

https://github.com/dhmm/HesapMakinesiUygulamasi

Int ve Double tiplerini istege gore kullanioyr. Factory Pattern ve MVP patter kullandim. Lakin yorumlara vaktim olmadi attim githuba

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek

Bi up yapiyim

Belki incelemek isteyen nolur

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oldwolf
    oldwolf's avatar
    Erkek

Aklıma şu geldi, geçenlerde gördüm Microsoft Windows Hesap Makinesi uygulamasındaki karekök alma bug'ını, karekök alma algoritmasını değiştirerek sonuda Windows 10 Redstone 5 ile çözmüş :D
    http://news.softpedia.com/news/microsoft-fixes-decade-old-windows-calculator-square-root-bug-520559.shtml

*
    Başka bi kaynakta daha düzgün açıklama var:

Windows Calculator Improvements

In this release, Microsoft fixed the Windows Calculator so it properly calculates the square root for perfect squares.  Before I butcher the match, I will let Microsoft explain what was resolved.

Previously, when you would calculate the square root of 4, the result would be 1.99999999999999999989317180305609 which would be rounded to 2 when displayed, because we calculated enough digits to do the rounding correctly. However, as soon as you subtract 2, you would see the remaining digits.

After this update, the square root calculation now recognizes perfect squares and correctly returns exactly 2 for the square root of 4.

oldwolf tarafından 23/Nis/18 02:00 tarihinde düzenlenmiştir

Metallica Rules
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek

:) Benimki basit bisey hocam oylesine iste...

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emrah20
    emrah20's avatar
    Erkek
    Güzel olmuş. Sade ve kullanışlı.

Kendisini Hacker sanan zibidilerden değilim.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek
    emrah20 bunu yazdı
    Güzel olmuş. Sade ve kullanışlı.

Sagol hocam. Tesekkur ederim.

Toplam Hit: 1804 Toplam Mesaj: 6
c# ufak uygulamalar