folder Tahribat.com Forumları
linefolder C#, Asp.Net, .Net Core
linefolder C# Color Detection Tarayıcı Sorunu

C# Color Detection Tarayıcı Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    infazteam
    infazteam's avatar
    Erkek

Merhaba hocalar color detection üzerinde çalışıyorum örnek olarak; https://www.youtube.com/watch?v=gEgxZrXPnzc aynı mantıkta ve bu videodaki aynı proje üzerinden devam ediyorum videoda butona tıklandığı zaman taramayı yapıp işlemi gerçekleştiriyor fakat ben timer içine koydum sürekli çalışmasını istiyorum yani sürekli tarama yapmasını istiyorum. Fakat her saniye resmin piksellerini tararken ram devamlı şişiyor yaklaşık 5 dakika sonra program hata verip kendisini kapatıyor. Dispose yapmama rağmen ram'in şişmesini engelleyemedim bu konu hakkında yardımcı olmanızı bekliyorum.Proje yi buradan indirebilirsiniz 
    https://yadi.sk/d/gaKBdqCV3YgbpT 

Edit: Yeni konu açmak istemedim bu konu üzerinden devam ediyorum. 
    Tarayıcı üzerinde bir bot yazdım ihtiyacımız olan görselleri croplayıp projeye entegre ettim. Program düzgün bir şekilde pixel karşılaştırması yapıp çalışıyor. fakat başka bilgisyara programı kurduğumda aynı site aynı ekran çözünürlüğü hersey aynı ama pixel karşılaştırması yaptığında malesef çalışmıyor. işin garip tarafı  iki bilgisyarın masa üstüne bir resim koyduk

onu croplayıp okutmak istediğimizde iki bilgisyardada sorunsuz sekilde çalıştı. sonuc olarak  tarayıcı üzründe sorun oluyor.

hangi bilgisyarda resim çekip ardından croplayıp projeye entege ederseniz o bilgisyarda çalışıyor. Bu konuda fikrinizi bekliyorum . proje bitti teslimatını yapamıyoruz. yardımıcı olursanız seviniri. teşekürşer iyi pazarlar..

infazteam tarafından 16/Tem/18 03:48 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek

Dışarı çıktığımdan dolayı kodu inceleme fırsatıbulamadım ama garbage collectionı temizlersen herhangi bir memory leak olmuyor

https://prnt.sc/k1pvzf

mouse click fonksiyonunu çağırdıktan sonra devamına

GC.Collect();  

ekleyebilirsin.

bitmap işlemlerinde sıklıkla karşılaşılan bir problem memory leak mevzusu. eğer manuel olarak koddan problemi çözmek istiyorum dersen  using kullanmaya çalış bide bitmapi dispose etmeyi unutma. 

FCN tarafından 02/Tem/18 21:28 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

dispose() yöntemi her zaman nesneleri dispose etmez hocam. Nesnelerin başka nesnelerle olan ilişkilerine ve davranışlarına bakar. Diğer nesnelerle etkileşime girdiğini düşünürse dispose etmekten vazgeçer. 

gc yi elle çağırarak ve kodu revize edip nesnelerini soyutlayarak çözebilirsin .

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    infazteam
    infazteam's avatar
    Erkek
    FCN bunu yazdı

Dışarı çıktığımdan dolayı kodu inceleme fırsatıbulamadım ama garbage collectionı temizlersen herhangi bir memory leak olmuyor

GC.Collect();  

ekleyebilirsin.

bitmap işlemlerinde sıklıkla karşılaşılan bir problem memory leak mevzusu. eğer manuel olarak koddan problemi çözmek istiyorum dersen  using kullanmaya çalış bide bitmapi dispose etmeyi unutma. 

teşekürler hocam deniyoruym .

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    infazteam
    infazteam's avatar
    Erkek
    sLeymN bunu yazdı

dispose() yöntemi her zaman nesneleri dispose etmez hocam. Nesnelerin başka nesnelerle olan ilişkilerine ve davranışlarına bakar. Diğer nesnelerle etkileşime girdiğini düşünürse dispose etmekten vazgeçer. 

gc yi elle çağırarak ve kodu revize edip nesnelerini soyutlayarak çözebilirsin .

teşekürler hocam @FNC hocamızın dedikleri ile yola çıkıyorum onucu paylaşırım

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    infazteam
    infazteam's avatar
    Erkek
    FCN bunu yazdı

GC.Collect();  

ekleyebilirsin.

@FCN hocam çok teşekür ediyorum sorun çözüldü . ram 50 mb üstüne çıkmıyor.  

Hocam bir sorum daha olcak  cevaplarsanız çok makbule geçer.

ben ekranda 3 tane rakam taratıyorum   26-85-36  bunların  bmp resimlerini çekip import ettim .

programı çalıştırdıgğım zaman tarama yapıp buluyor. fakat istediğim şu mesala o anda 85 çıktı ekrana  program textbox' 85 yazacak

timer' in içine bir takım kodlar yazdım ama başaramadım.  Yardımınızı bekliyorum

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jinpachi
    Jinpachi's avatar
    Erkek

eşleşme bulduğunda eyleme geçmeden önce textbox'a yazı yazdırabilirsin. sayılar sabit ve resim eşleştirdiğini varsayıyorum tabii ki...

Jinpachi tarafından 03/Tem/18 16:15 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşa, Öl...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    infazteam
    infazteam's avatar
    Erkek

up

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    infazteam
    infazteam's avatar
    Erkek

Edit: Yeni konu açmak istemedim bu konu üzerinden devam ediyorum. 
    Tarayıcı üzerinde bir bot yazdım ihtiyacımız olan görselleri croplayıp projeye entegre ettim. Program düzgün bir şekilde pixel karşılaştırması yapıp çalışıyor. fakat başka bilgisyara programı kurduğumda aynı site aynı ekran çözünürlüğü hersey aynı ama pixel karşılaştırması yaptığında malesef çalışmıyor. işin garip tarafı  iki bilgisyarın masa üstüne bir resim koyduk

onu croplayıp okutmak istediğimizde iki bilgisyardada sorunsuz sekilde çalıştı. sonuc olarak  tarayıcı üzründe sorun oluyor.

hangi bilgisyarda resim çekip ardından croplayıp projeye entege ederseniz o bilgisyarda çalışıyor. Bu konuda fikrinizi bekliyorum . proje bitti teslimatını yapamıyoruz. yardımıcı olursanız seviniri. teşekürşer iyi pazarlar.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    infazteam
    infazteam's avatar
    Erkek

Up

Toplam Hit: 2581 Toplam Mesaj: 10
c# proje color detection