C# Örnek Proje

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yetersizbakiye
    Yetersizbakiye's avatar
    Erkek

Merhaba müritler

İlkin ben bu sitede yeniyim. Bir zamandır c# öğreniyorum c# ın proje yapa yapa gelişeceğini biliyorum. Bu yüzden örnek projeleri barındıran siteler ve mümkün olursa eğitim setleri (ingilizcem var) istiyorum.

Şimdiden teşekkürler!

Olmaz olmaz deme, olmaz olmaz
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

https://code.msdn.microsoft.com/cs2010samples

http://www.leyladansonra.com/
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yetersizbakiye
    Yetersizbakiye's avatar
    Erkek

Teşekkürler hocam. Diğer müritleri de bekliyorum

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nvidia
    Nvidia's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ingilizcem var dedin beni bitirdin.... hay anasını avradını ya bi bilmeyen ben kaldım amk. Gerçi php de türkçe kaynak çok ama yinede  şart

Edit : up olsun

Edit2 : Hoşgeldin... 

Nvidia tarafından 18/Eyl/15 11:12 tarihinde düzenlenmiştir

Milyarlarca yıl ölüydüm dirildim ve tekrar dirilmemek üzere öleceğim günü bekliyorum!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yetersizbakiye
    Yetersizbakiye's avatar
    Erkek
    Nvidia bunu yazdı

ingilizcem var dedin beni bitirdin.... hay anasını avradını ya bi bilmeyen ben kaldım amk. Gerçi php de türkçe kaynak çok ama yinede  şart

Edit : up olsun

Edit2 : Hoşgeldin... 

Hoşbulduk ...

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

http://www.codeproject.com/kb/cs/

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yetersizbakiye
    Yetersizbakiye's avatar
    Erkek
    torpedo_XL bunu yazdı

teşekkürler hocam

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yetersizbakiye
    Yetersizbakiye's avatar
    Erkek

Peki müridtler önerebileceğiniz bi eğitim seti falan ve napmam gerektiği hakkında öneri verebilir misiniz son olarak

Şimdiden teşekkürler

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    Yetersizbakiye bunu yazdı

Peki müridtler önerebileceğiniz bi eğitim seti falan ve napmam gerektiği hakkında öneri verebilir misiniz son olarak

Şimdiden teşekkürler

proje yapa yapa öğrenilir hocam ama öncelikle bilgin olması lazım :) bir projeye bakıp aynısını yapmanın bir anlam yok. Bilgin yoksa ne yapacaksın? Ayrıca başkasının kodunu da okumak bir sanattır.. Eğer o kişi belirli bir tasarım ile yazmamışsa kodlarını okumak ve anlamak sıkıntı olabilir, bu yüzden nesneye yönelimli programlama mantığı ile hareket edilip bazı design pattern ler (tasarım deseni) kullanılarak yazılımcılar için ortak bir kod sanatı icraa edilebilir.

Bu yüzden nesneye yönelimli programlama öğrenebilirsin. Türkçe kitap olarak sefer algan'ın c# kitabını tavsiye ederim, ilk çıktığında incelemiştim çok hoşuma gitmişti, detaylı ve sadece olması gerekeni anlatıyor. Yani orada winform uygulamları v.s. pek yoktu, konsol üzerinden anlatıyordu bu da biraz sıkıcı olabilir ama önemli olan nesneye yönelimli programlamayı öğrenebilmek. Eğitim seti olarak ne olur bilmem.. Ama ilk tavsiyem bir kitap ile çalışmandır. Ayrıca deitel in c# kitabını da beğenirim, tabi şimdi yığınla c# kitabı çıkmıştır :) hangisi iyidir hangisi kötüdür araştırman lazım. Ama türkçe kitaplar arasında sefer algan ın mantığı ile hakaret edebilmiş bir kitap olduğunu düşünmüyorum.

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

Şimdiden teşekkürler

proje yapa yapa öğrenilir hocam ama öncelikle bilgin olması lazım :) bir projeye bakıp aynısını yapmanın bir anlam yok. Bilgin yoksa ne yapacaksın? Ayrıca başkasının kodunu da okumak bir sanattır.. Eğer o kişi belirli bir tasarım ile yazmamışsa kodlarını okumak ve anlamak sıkıntı olabilir, bu yüzden nesneye yönelimli programlama mantığı ile hareket edilip bazı design pattern ler (tasarım deseni) kullanılarak yazılımcılar için ortak bir kod sanatı icraa edilebilir.

Bu yüzden nesneye yönelimli programlama öğrenebilirsin. Türkçe kitap olarak sefer algan'ın c# kitabını tavsiye ederim, ilk çıktığında incelemiştim çok hoşuma gitmişti, detaylı ve sadece olması gerekeni anlatıyor. Yani orada winform uygulamları v.s. pek yoktu, konsol üzerinden anlatıyordu bu da biraz sıkıcı olabilir ama önemli olan nesneye yönelimli programlamayı öğrenebilmek. Eğitim seti olarak ne olur bilmem.. Ama ilk tavsiyem bir kitap ile çalışmandır. Ayrıca deitel in c# kitabını da beğenirim, tabi şimdi yığınla c# kitabı çıkmıştır :) hangisi iyidir hangisi kötüdür araştırman lazım. Ama türkçe kitaplar arasında sefer algan ın mantığı ile hakaret edebilmiş bir kitap olduğunu düşünmüyorum.

unbalancedin dediklerini aynen yap :). C# dahisidir. :)

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yetersizbakiye
    Yetersizbakiye's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

Şimdiden teşekkürler

tamam hocam sağolun dediğiniz dikkate alıcam :)

Toplam Hit: 1047 Toplam Mesaj: 11
c# proje örnek