C++ Winapi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeadSoul
    DeadSoul's avatar
    Erkek

Windows.h 'ta vs. tanımlanan windows apileri hakkında internet sitesi ya da e-book vs. olan varsa çok makbule geçer paylaşım.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

geçen bir konuda da yazmıştım, bu konuda benim kullandığım ve en kapsamlı api sitesi http://pinvoke.net/ dir. genelde c# ve vb.net örnekleri verilir ama cpp için de vardır. api nin imzasından tut da ne işe yaradığına kadar açıklanıyor 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeadSoul
    DeadSoul's avatar
    Erkek

Eyvallah saolasın

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek

unbalanced benim açtığım konuda vermişti o siteyi, c++ için kod yok ancak orda verilen kodları kendin düzenlersin apiyi kullanırsın. Ha senin derdin o include ettiğin dosyaların içeriklerini öğrenerek c++yi etkin kullanmak ise onun için bir pdf falan yok. c ve c++nin en nefret ettiğim yanı bu,doğru düzgün bir kaynak yok aradığın şekilde, sadece temeli var... Eğer bulursan burda bizimle de paylaş =)

:)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tugberk
    Tugberk's avatar
    Erkek
    wasd bunu yazdı

unbalanced benim açtığım konuda vermişti o siteyi, c++ için kod yok ancak orda verilen kodları kendin düzenlersin apiyi kullanırsın. Ha senin derdin o include ettiğin dosyaların içeriklerini öğrenerek c++yi etkin kullanmak ise onun için bir pdf falan yok. c ve c++nin en nefret ettiğim yanı bu,doğru düzgün bir kaynak yok aradığın şekilde, sadece temeli var... Eğer bulursan burda bizimle de paylaş =)

Abü msdn in kendisi var on numara dökümante edilmiş tüm apiler undocumented native apiler de başka kaynaklarca dökümante edilmiş. Fonksiyonun adını biliyorsanız yazarak msdn dökümanına ulaşabilirsiniz.

@DeadSoul, hocam onlarca farklı alanda binlerce api olduğu için, genel anlamda apileri anlatan döküman bulamazsın. C ve sistem programcıları derneğinin Windows API programlama kurs notları var ancak neredeyse tamamen görsel programlama ve gdi apilerini inceliyor.

Aynı şekilde Windows sistem programlama kurs notları var ancak onlarda başlangıç için çok uygun konular değil. Bence sen genel anlamda api öğrenme hedefinden vazgeç, belirli bir konuda proje geliştirmeye çalış, kullanmak zorunda olacağın apileri öğren, böylece api kullanmayı öğrenmiş olursun.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Theholiqan
    Theholiqan's avatar
    Erkek

cplusplus.org dan her turlu header ve diğer c++ bilgilerine erişmeniz mumkun hocam hatta örnekleri da ver kullanım hakkında

Bize çağ dışı diyorlar Doğrudur; Çağlar açtık, çağlar kapattık Çağlar bizden geri!
Toplam Hit: 1058 Toplam Mesaj: 6