Cache Silme

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    neverland
    neverland's avatar
    Erkek

Bir tane sunucu var bende. İçinde de işte apache php falan kurulu.

Bunun içindeki websitelere yeni bir dosya koyuyorum ya da düzenliyorum falan.

Şimdi olay şöyle oluyor, 

eskiden bu sitelere girdiysem bir tarayıcıdan ctrl+f5 de yapsam, cache siz refresh de denesem, bütün geçmişi temizle de desem öldürsem kaldırsam hayatta yeni dosyaları ya da düzenlemeleri göstermiyor.

Ama sıfırdan yeni tarayıcı kurup girdiğimde yeni hali görünüyor.

Bu neden olabilir? 

browserling den her girdiğimde güncel hali geliyor ama benim pc'deki chromeun tüm zamanlardaki geçmişini de silsem eski hali geliyor

websitelerin birkaçı codeigniter da yazılmış birkaçı laravelde. hepsinde de cache sil dedim. 

neverland tarafından 20/Nis/21 11:20 tarihinde düzenlenmiştir

Bir gece her zamanki gibi yatağına girip gözlerinin ağırlığına dayanamayıp huzurla uyuduğunu düşün. Sonrasında da hiç uyanmadığını düşünmeye çalıştığında aklında hiçbir şey canlanmayacaktır, çünkü beynin kapalıyken neler olup bittiğini bilemezsin, bu yüzden bu noktayı hayal edebileceğin bir veri yok elinde. Ölüm de tam olarak böyle bir şey. Uykunun 4. saatindeki hissettiklerin, yani; hiçlik, hissizlik. Varlığından ya da yokluğundan haberinin olmaması. Böyle düşününce ölüm biraz daha tanıdık geliyor, daha kabullenilebilir geliyor. Belki de içindeki o çılgın yaşama arzusuna sahip olan egonu ancak böyle ehlileştirebiliyorsun. Aksi halde çılgınca yaşama arzusuna sahip egon sana tanrılar yaratıyor, cennetler vaat ediyor, seni sonsuz bir yaşamın varlığı ve zevkleri ile kandırıyor.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek
    header('Expires: Sun, 01 Jan 2014 00:00:00 GMT');
    header('Cache-Control: no-store, no-cache, must-revalidate');
    header('Cache-Control: post-check=0, pre-check=0', FALSE);
    header('Pragma: no-cache');

az insan çok huzur.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek

Serverside cache aliyorsan dediğinin olması doğal, fakat bu senaryoda yeni tarayıcının da işlememesi gerekir.

Bunun için static cache dosyalarını serverdan temizlemen gerekir.

end tarafından 20/Nis/21 12:35 tarihinde düzenlenmiştir

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
Toplam Hit: 1329 Toplam Mesaj: 3
sorun cache