folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Calculus II 2 Adet Çözemediğim Sorum Var

Calculus II 2 Adet Çözemediğim Sorum Var

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

hocalar merhaba. bu cuma calculus II den bütünleme sınavım var. Bende başladım 1 hafta önceden çalışmaya. şu sorular üzerinde çalışıyorum ve çözemedim bunları. Acaba yardımcı olabilecek olan var mı ?

Aralarından 2 tanesini çözdüm ama 4 tanesini çözemedim. Yardım edecek olanlara şimdiden teşekkür ediyorum :)

Mod not. Konulari dogru yere acmaya ozen gosterelim.

Mod'a not. Kusuruma bakma :)

GodKlaus tarafından 12/Haz/16 16:21 tarihinde düzenlenmiştir

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    imlegend
    imlegend's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Hocam onların bir kalıbı vardı. Formullere göre uyarlıyorsun. Birisine u deyip Dt yi buluyorsun felan. gerisini unuttum. Bende 4 tane büte gireceğim vaktim olsa öğrenir anlatırım. Basit şeylerdi. Sabahtan beridir ders çalışıyorum.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek
    imlegend bunu yazdı

Hocam onların bir kalıbı vardı. Formullere göre uyarlıyorsun. Birisine u deyip Dt yi buluyorsun felan. gerisini unuttum. Bende 4 tane büte gireceğim vaktim olsa öğrenir anlatırım. Basit şeylerdi. Sabahtan beridir ders çalışıyorum.

işte bunlarda benim çözemediğim sorulardan bazıları. 2. soru için u*v -∫v*du diye formülü var dediğin gibi. Yerleştiriyorum ama beceremedim devamını :(

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Odd Emoji 3D
    BerkayCit
    BerkayCit's avatar
    Erkek
    GodKlaus bunu yazdı
    imlegend bunu yazdı

işte bunlarda benim çözemediğim sorulardan bazıları. 2. soru için u*v -∫v*du diye formülü var dediğin gibi. Yerleştiriyorum ama beceremedim devamını :(

hocam ibp yapmanın bir de kısa yolu var. bu tür sorular için. 

şimdi x = u diyoruz, 0 oluncaya kadar türevini alıyoryuz sonrada diğerinin integralini alıyoruz karşısında. çapraz çarpınca sonuç çıkıyor. 

paint de çizip göstereyim birazdan

BerkayCit tarafından 12/Haz/16 17:32 tarihinde düzenlenmiştir

havalı bir şeyler yazdığımı hayal edin
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nvidia
    Nvidia's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

kalkulus  ne  lan

Milyarlarca yıl ölüydüm dirildim ve tekrar dirilmemek üzere öleceğim günü bekliyorum!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piiiranha9242
    piiiranha9242's avatar
    Erkek
    Nvidia bunu yazdı

kalkulus  ne  lan

Albendendeokadar :D

..Morali hep bozuk olan insan..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    angels_demos
    angels_demos's avatar
    Erkek

Hocam bi calis derse lutfen. Calismadan sorman hazircilik olmus. Sorular kolay.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek
    angels_demos bunu yazdı

Hocam bi calis derse lutfen. Calismadan sorman hazircilik olmus. Sorular kolay.

seninde ön yargıyla yaklaşmana anlam veremedim. Soruları cidden çözemedim hocam. Senin için kolaydır ama benim için zor geldi. ayrıca inan ki ders çalışıyorum.

Finalinden 02 verdi hoca. Bütün soruları çözdüm 02 verdi. Gittim konuşmaya " kağıtlar arşivlendi çıkartamam. Bütünlemeye geleceksin " dedi.

Edit : ayrıca madem kolay senin için çöz 2 dakikada da kıvrandırma beni sabahtan akşama kadar. Bende çözüm yoluna bakarak devam edeyim farklı sorular çözmeye.

@Nvidia hocam calculus mühendislik öğrencilerinin gördüğü Türev ve integral içeren ders. Ne işe yarıyo bi fikrim yok açıkçası :)

GodKlaus tarafından 12/Haz/16 20:32 tarihinde düzenlenmiştir

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    clogu
    clogu's avatar
    Erkek

özelden pm at whatsaptan yollayım cevapları burdan yapamıyorum:D

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

İlkini çözdüm cevap veren olmazsa diğerlerine de bakarım da hocam bana biraz temel geldi ben mi yanlış çözdüm :D

GusFring tarafından 12/Haz/16 21:17 tarihinde düzenlenmiştir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExpirE
    ExpirE's avatar
    Erkek

Mühendislik matematiği sorularım var benimde çözmek isteyen olursa konunun linkini vereyim uğraştım uğraştım yapamamdım :S

http://www.tahribat.com/forum/beyin-cimnastigi-isteyenler-219159

hemde upp olur konu açan arkadaşa

ExpirE tarafından 12/Haz/16 21:59 tarihinde düzenlenmiştir

"bea"
Toplam Hit: 1353 Toplam Mesaj: 11
matematik soru integral calculus 2