folder Tahribat.com Forumları
linefolder Programlama Genel
linefolder Callerıd Vb Sistemler.

Callerıd Vb Sistemler.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Merhabalar mürit ve müridelerim.

Şöyle bir sistem yapmak istiyorum. X bir telefon'a düşen çağrıları web sitesinde görüntülemek istiyorum.

CallerID ile yapılabiliyormuş fakat nasıl olduğunu araştırdığımda çok bir şey bulamadım. Jquery ile gelen çağrıyı dinleyebilir miyim ? Atıyorum localdeki 8028(Örnek verdim böyle bir port yok) portuna UDP/TCP socket ile bağlanıp bu portta da çağrıları dinleyebilir miyim ?

VoIP vb sistemler işime yaramıyor. Yani normal GSM hattını bağlamak istiyorum. Daha önce NetGSM, Verimor vb kurumlar ile çalıştım. İstediğim bir Cloud sistemi değil sadece localdeki çağrıları dinlemek istiyorum.

Sistem Almanya'da kullanılacak. Almanya'daki modemlerde phonerLite adlı program ile dinlenebiliyor bunun ben web sistemini yapmak istiyorum açıkası.

Yardımcı olabilecek var mı ?

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Airdroid diye birşey vardı onda vardı sanki böyle birşey

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

sipariş caller id program firmalarında android apkları indirip bakabilirsin ..

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Bulamıyorum ki :D CallerID yazınca hep bir şeylerin (Element/DB vb.) ID numarasını bulmak için açılmış makale ve konular :/

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

hocam kusura bakma bana sormustun gecen gün ama yazamadim sonra da aklimdan cikti :)

öncelikle callerID olayi baya eskide kalan bir sey. Bunu biz eski 56k modemlerle yapiyorduk. Bu modemler PCI olarak bilgisayara takiliyordu ve com port olarak görülüyordu, sen de oradan okuyabiliyordun..

burda c# örnegi var https://stackoverflow.com/questions/32984598/how-to-make-caller-id-in-c-net

hem com port üzerinden hem de AT komutlari üzerinden okuyabilirsin gelen veriyi.

Ancak bu her hatta calismiyor. Türkiye'de Caller ID özelligini actirman gerekiyor ve bunun icin ta o zamanlar aylik 3 TL faturana ekleniyordu. Simdi durum nedir ne degildir bilmiyorum. Belki caller ID yi tüm hatlar icin de acmis olabilirler. Isvicre'de bu özellik kendiliginden acilmis oldugu icin ekstra bir sey yapmana  gerek yok, almanya'da durumu bilmiyorum. Eger bu adamlarin ev telefonunu biri aradiklarinda telefonda görebiliyorlarsa (telefonun da desteklemesi lazim tabi) caller ID acik demek. Göremiyorlarsa, telefon servisini arayip actirmalari gerek.

Günümüzde 56k PCI modemler artik kullanilmiyor. O yüzden caller ID'ye özel cihazlar var. Telefon hattini takip (splitter ile böleceksin telefon hattini), sonra USB yi bilgisayara takacaksin.

örnek cihazlar

https://www.aliexpress.com/item/32614594637.html

http://mark-amos.blogspot.com/2012/12/caller-id-project-part-one.html

USB'de bir seri porttur o yüzden üstte verdigim kodun calismasi lazim. Web'e direk entegre edebilecegini sanmiyorum ancak apple tarzi bi sey kullanman lazim. Bunun yerine, bir  tane windows servis yazip o servisin numarasini almasini ve daha sonra da bir yere post etmesini saglayabilirsin.

Kolay gelsin

edit: üstte verdigim eleman 7 bölümlük ir seri yazmis http://mark-amos.blogspot.com/search?q=caller+ID

Onlari da okuyabilirsin

unbalanced tarafından 02/Ara/19 10:39 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Muhtemelen bu hatları bir santrale bağlayıp daha sonra bu santrale'e gelen çağrıları bir Socket aracılığıyla Client'a XXX kişisi seni arıyor demem gerekiyor herhalde. Bu iş  biraz sıkıntı. Tahmin ettiğim gibi Seri port üzerinden haberleşiyor. O yüzden masaüstü uygulama olması daha mantıklı gibi. Yoksa santral tarzı bir yapı kurmam gerekiyor.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

desktop uygulama sart degil hocam dedigim gibi bir windows servis yazip web ile iletisimini saglayabilirsin.

Eger sistem localde calisacaksa, is daha kolay. node.js ile bunu yapabilirsin mesela https://github.com/garrows/browser-serialport

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Elbette öyle fakat müşterilerin hepsinde masaüstünde çalışacak bir script yazdırmam gerekiyor. Bu script server ile haberleşecek. Script'in çalıştığı makinanın login olması gerkeiyor ki hangi kullanıcı bilmek gerekiyor vs vs... Yani iş büyüyor yapılmayacak iş değil elbette fakat çok daha maliyetli olacak.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    MhmdAlmz bunu yazdı

Elbette öyle fakat müşterilerin hepsinde masaüstünde çalışacak bir script yazdırmam gerekiyor. Bu script server ile haberleşecek. Script'in çalıştığı makinanın login olması gerkeiyor ki hangi kullanıcı bilmek gerekiyor vs vs... Yani iş büyüyor yapılmayacak iş değil elbette fakat çok daha maliyetli olacak.

@unbalanced in dediği gibi yapman doğrus hee eğer oyle istemiyorum diyorsan bu cihazların ethernetlileri de mevcut. daha once bir arkadasim bu firma ile calismisti arama numaralarını toplamak için : https://www.gcallerid.com/?gclid=Cj0KCQiAiZPvBRDZARIsAORkq7fC3p2E18nLZ95EymioTMyyG2ZEiBs9dOXR1LlLFrb_KcnWr3lsO6MaAgV9EALw_wcB  

yada bir raspberry pi tarzi bilgi toplama için ürün koyman gerekecek.

edit:

direk ürün linki calişmiyormuş; ürün bu :

LAN’da Bulunan Tüm Cihazlara Arayan Numaranın UDP Broadcast Olarak Bildirimi.

2 Adet Farklı Sabit Telefon Hattını Destekler. Harici Beslemelidir.

Platform Bagımsız Yazılım Gelistirmeye Olanak Saglar.

rakkoc tarafından 02/Ara/19 11:58 tarihinde düzenlenmiştir

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkavari
    kafkavari's avatar
    Erkek

hocam selamlar, önce türkiyede piyasadaki en iyi ürünü satın alacaksın http://www.sistemler.com/ n11 vs yerden daha ucuza bulabilirsin. daha önce satışını yaptığım problemsiz bir ürün.

telefon hattı üzerinden gelen sinyali USB ile pc aktarıyor. 

http://www.sistemler.com/dosyalar.html

üstteki linkte SDK falan mevcut oradan istediğin yere gönderebilirsin.

Mesele, Türkiye'nin şeftali yerine, motor üretmek istemesiydi. N. Erbakan
Toplam Hit: 1270 Toplam Mesaj: 10
id caller caller id