Cam Geri Dönüşümü

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akenaton
    akenaton's avatar
    Erkek

hocalar cam geri dönüşüm işine girmeyi düşünüyorum.. var mıdır bu işi yapan? tanıdığı olan? bilgisi olan?

düşündüğüm şu; atık camları toplayıp geri dönüşüme hazır hale getirip bu işi yapan yerlere hammadde olarak satmak.. yani nihai ürünü üretmek değilde ara işlemlere katılmayı düşünüyorum..

biz sarımsak tarlasından vazgeçmeyiz..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akenaton
    akenaton's avatar
    Erkek

Yahu hiç mi yok bilgisi olan? Bilgisi olmayanın da fikri vardır mutlaka :) ne dersiniz tutar mı bu iş?

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CaNNi
    CaNNi's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

güzel fikir bence tutar, baya bi kovalaman lagzim o isi.. kolay degil

sitem hep âşinâlardan gelir bîgâneden gelmez!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sancaks
    sancaks's avatar
    Erkek

bende merak ettim dostum..ama hiç bilgim yok

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

Atık camları nasıl toplayacaksın? Eğer büyük camcılardan alacağım diyorsan bence unut zira onların zaten anlaşmalı olduğu kişiler var yani kaynakları nereden bulacaksın o sorun. İkincisi topladıklarını getirmek için kamyonetin olmalı ve bir de kepçe. Üçüncüsü cam işi tehlikelidir hocam eğer ömründe cam tutmamış isen unut derim. Zaten bu benim gözümde hurda işidir ve biraz da hamallık etmiş olacaksın benden söylemesi.

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek

C-GEX'e pm at hocam kendisi görürse yazar zaten süreç konusunda fikri vardır diye düşünüyorum

www.kriptopedi.com
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

bilmem ne kadar yardımcı olabilir ama en azından fikir vermek açısından  söyleyeyim..

türkiye de bu ayrıştırmaları, arabalarla sokaklarda dolaşıp çöp toplayanlar yapıyor, yani geri dönüşüme onlar kazandırıyor.

isviçre de bu işi halk kendisi yapıyor. herkes çöpünü ayrı ayrı atmak zorunda. yani kartonlar ayrı bir yere, petler ayrı bi yere, şişeler ayrı bi yere, normal çöpler ayrı bir yere atılmak zorunda.. aksi halde yakanıldığında ya da biri şikayet ettiğinde büyük ceza yersin. normal çöplerin geri dönüşümü olmadığı için yakılma parasını da devlet sizden alıyor. bunun için marketlerde tanesi 6 lira olan bir poşete atmak zorundasın,bu para da onun yakılmasının maliyetini karşılıyor..

neyse konuya geleyim.. 

şimdi şişeler için belirli yerlerde bu tarz konteynırlar var

bu işe yatırım yapmak istiyorsan, biraz toplumsal bilince oynaman lazım olabilir, belki bizim halk da kalkıp şişeleri bu şekilde renklerine göre konteynır a atabilir.. genelde büyük süper marketlerin yanlarında olur bu tarz şeyler..

bu da mesela tren istasyonlarında olan çöp kutusu

belediye ile ortak bir projeye girmeyi düşünüyorsan bu tarz bir çalışma yürütebilirsin..

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akenaton
    akenaton's avatar
    Erkek

konuyu görmemiş olanlar için up olsun.. metod ve mevzuat hakkında bilgisi olan var mıdır?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yasincelik1987
    yasincelik1987's avatar
    Erkek

Bende hergün düzenli olarak soda içerim ve her içtikten sonra o cam şişeyi çöpe atarken içim acır.Fikir güzel ama işlermi  bilgisi olan arkadaş muhakkah vardır.İstanbulda belediye çöpleri ayrıştırıyor diye biliyorum.Büyük oynamak lazım gibi geliyor bana.

BİR MÜSLÜMANIN 3 KASE BALI VARSA 3 ÜNÜ YESİN BAĞIRSAĞINDA ÇIRÇIR OLSUN 1 DAMLA POK KALMASIN HEPSİNİ SIÇSIN
Toplam Hit: 1630 Toplam Mesaj: 9
cam geri dönüşüm geri dönüşüm