Canon Eos 70D Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whoobay
    whoobay's avatar
    Erkek

Merhaba müritler. Canon 70d alacağım önümüzdeki hafta. Az çok internette inceledim. Orta sınıf bir makina. Daha önce kullananlar ya da cihazı bilenlerden yorum alabilir miyim?  Tavsiyeler vs.

Herşey kolaydır, bazen değil işte ∆
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yigit
    Yigit's avatar
    Erkek

orta sınıf'ın biraz üstü makine oluyor o :)

canon eos 650d filan orta sınıf dersin.
    canon 1000 gibi bişey var onlar amatörü eğlendirir.

En üst seviye 5d mark II falan filan işte. Önceden dslr makine kullanmadıysan biraz makineyi öğren. Sonra güzel güzel lens almaya başlarsın. Tek lens ile yetinmezsin zaten bi süre sonra.
    Mesela 50mm f1.8 benim favori lensim. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

www.canonturk.com

burda forumda 70D başlığı var, istersen oraya bi bakın

goo.gl/qBNZmW
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pc_qopat
    pc_qopat's avatar
    Erkek

Çok para yaw. Sensörü aşağı yukarı 700d 650d ile aynı. Bence 650d alıp lense yüklen.

50mm 1.4 ile dehşet portreler çekersin. Geniş açıda ise tavsiyem 17-50 2.8 tamron non vc olur

1200-1300 gibi 2. el bi body + 18-55 ile alabilirsin.

2000-2500e dehşet bi set yapabilirsin.

.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oksijen
    oksijen's avatar
    Erkek

bencede 650d alip cekim yapmayi ogrendikten son ff bir makine almak daha mantikli

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lemuria
    Lemuria's avatar
    Erkek

hocam son derece güzel bi makina , 60D nin bi tık ötesinde geldi bana ki öyle .. kuzenime hayyam dan aldık 2100 tl ye sadece body , bu fiyata bu aralıktaki en güzel makina bence  .. ama daha iyi bişe istiyorsan 2500 2600 e mark 2 bulunabiliyor 20 30 bin shutter da 

dont think twice its all right
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whoobay
    whoobay's avatar
    Erkek
    Lemuria bunu yazdı

hocam son derece güzel bi makina , 60D nin bi tık ötesinde geldi bana ki öyle .. kuzenime hayyam dan aldık 2100 tl ye sadece body , bu fiyata bu aralıktaki en güzel makina bence  .. ama daha iyi bişe istiyorsan 2500 2600 e mark 2 bulunabiliyor 20 30 bin shutter da 

5d mark 2 de geçti aklımdan 2. el olarak. Temiz makine bulmada tereddüt ediyorum. Ve 5d mark 2 herşeyiyle hala, gerçekten iyi bir makine mi?

Herşey kolaydır, bazen değil işte ∆
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    Lemuria bunu yazdı

hocam 70D teknoloji olarak çok iyi bi makine, hala 5dm2 demeyin yaa, artık teknoloji çok çabuk eskiyor, yeni teknoloji almak her zaman iyidir..

goo.gl/qBNZmW
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kutikula
    Kutikula's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    Lemuria bunu yazdı

hocam 70D teknoloji olarak çok iyi bi makine, hala 5dm2 demeyin yaa, artık teknoloji çok çabuk eskiyor, yeni teknoloji almak her zaman iyidir..

full frame olmayan bir 70d yi 5dm2 den üstün tutmak nedir tabi tartışılır.

insanın en önemli ayırt edici özelliklerinden biri iletişime açık bireyler olmasıdır.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek

70d yerine nikon d5300 daha mantıklı gibi duruyor bana.

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
Toplam Hit: 1053 Toplam Mesaj: 10