folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Casper Bios Güncelleme

Casper Bios Güncelleme

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karabuyucu
    karabuyucu's avatar
    Erkek

Hocalar 2009 senesinde almış olduğum Casper Neou bir bilgiayar var.Zaman içinde ben bu bilgisayarda çeşitli parça yenilemeleri yaptım ve şu anda her haltı rahatlıkla idare etmemi sağlıyor.Ama gel gelelim makineyi window 8 e yükseltmeye kalktığım zaman bios yüzünden yükseltemedim.Bios u güncellemek istiyorum ama saçma sapan şeyler olmasından çekiniyorum.Öncelikle Casper ın kendi bios unu aradım internette ve bulamadım.Anakart modelim MSI G31M3 V2 (MS-7529). MSI ın kendi sitesinden güncel Bios sürümü indirsem olur mu? Yardımınızı bekliyorum.

Ölüme ve karanlığa baktığımızda korktuğumuz şey bilinmezliktir, başka bir şey değil. Düşler dünyasına dalıp gerçek dünyayı yaşamayı unutmak doğru değildir, unutma bunu…
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

olur ancak riske atma benden sana tavsiye kendi sitesinden ara bul olmadi pcnin modelini yaz belki biri bulur koyar cunku yukledigin bios olmassa pcyi bidaha acamama ihtimalin var

delimiyim ben?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

bios yüzünden win8'e geçememek nedir usta hiç anlamadım?

orjinal sitesinden indirirsen tabii ki sorun olmaz.

ben emektar casper laptop'uma çin sitesinden bios güncelledim bi bok olmadı.

açılışta sıkıcı casper logosu yerine alienware gelmişti hatta :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karabuyucu
    karabuyucu's avatar
    Erkek
    Daft bunu yazdı

bios yüzünden win8'e geçememek nedir usta hiç anlamadım?

orjinal sitesinden indirirsen tabii ki sorun olmaz.

ben emektar casper laptop'uma çin sitesinden bios güncelledim bi bok olmadı.

açılışta sıkıcı casper logosu yerine alienware gelmişti hatta :)

Hocam valla bana da çok saçma geliyor bios yüzünden windows 8 e geçememek :) Ama ne yazık ki durum bu. :) 

Ölüme ve karanlığa baktığımızda korktuğumuz şey bilinmezliktir, başka bir şey değil. Düşler dünyasına dalıp gerçek dünyayı yaşamayı unutmak doğru değildir, unutma bunu…
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karabuyucu
    karabuyucu's avatar
    Erkek

Hocalar yok mu bir el atıcak şu işe?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    banneduser
    banneduser's avatar
    Erkek

Hiç tavsiye etmiyorum biosu güncellemeni, ben biosu 2 defa güncelledim. İkisinde de ekran gitti. Garantiye yollamak zorunda kaldım. Bazen olumsuz uyumluluklar verebiliyo eğer illa güncellicem diyosan garantiyi ara bi sor derim...

ride or die..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amatör Üye
    kartalbekir
    kartalbekir's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    karabuyucu bunu yazdı

Hocalar 2009 senesinde almış olduğum Casper Neou bir bilgiayar var.Zaman içinde ben bu bilgisayarda çeşitli parça yenilemeleri yaptım ve şu anda her haltı rahatlıkla idare etmemi sağlıyor.Ama gel gelelim makineyi window 8 e yükseltmeye kalktığım zaman bios yüzünden yükseltemedim.Bios u güncellemek istiyorum ama saçma sapan şeyler olmasından çekiniyorum.Öncelikle Casper ın kendi bios unu aradım internette ve bulamadım.Anakart modelim MSI G31M3 V2 (MS-7529). MSI ın kendi sitesinden güncel Bios sürümü indirsem olur mu? Yardımınızı bekliyorum.

başkan sen geçen gün beşiktaşta bizim dükkanamı getirdin laptop u bios atılcak filan demiştin ? 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karabuyucu
    karabuyucu's avatar
    Erkek
    kartalbekir bunu yazdı
    karabuyucu bunu yazdı

başkan sen geçen gün beşiktaşta bizim dükkanamı getirdin laptop u bios atılcak filan demiştin ? 

Yok hocam laptom değil benim pc masaüstü başkasıdır o.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oliWeR
    oliWeR's avatar
    Erkek

msi nin canlı bios programı vardı eskiden. muhtemelen şimdide vardır. onu bul indir anakartının modeline uygun bios güncellemesini otomatik buluyordu indiriyordu.

edit: http://tr.msi.com/service/download/ burayı kurcala.

not: herzamanki gibi sorumluluk senindir istenmeyen durumlarda başıma ekşime :)

oliWeR tarafından 14/May/13 00:31 tarihinde düzenlenmiştir

Ne çok küfür ediyorsun diyorlar. Ne yani hayatın içine edenlere şiir mi yazayım ?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karabuyucu
    karabuyucu's avatar
    Erkek
    oliWeR bunu yazdı

msi nin canlı bios programı vardı eskiden. muhtemelen şimdide vardır. onu bul indir anakartının modeline uygun bios güncellemesini otomatik buluyordu indiriyordu.

Hocam onu da denedim olmuyor :D Ben de ki Bios sürümü 2008, ama daha sonrasın da benim anakart için daha güncel Bios sürümleri çıktı.O programı denediğim zaman güncel Bios sürümü yüklü diyor.Aslın da yüklü değil ama. :) Cidden Casper almak pişmanlık arkadaş. Adamlar tam dingil.İnsan gibi iş yapmıyorlar.Normal de Casper ' ın sitesinde güncel Bios sürümünün olması lazım, ama elemanların sikin de değil.Çok kişi bu dertten muzdarip.

karabuyucu tarafından 14/May/13 00:48 tarihinde düzenlenmiştir

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oliWeR
    oliWeR's avatar
    Erkek
    karabuyucu bunu yazdı
    oliWeR bunu yazdı

Hocam onu da denedim olmuyor :D Ben de ki Bios sürümü 2008, ama daha sonrasın da benim anakart için daha güncel Bios sürümleri çıktı.O programı denediğim zaman güncel Bios sürümü yüklü diyor.Aslın da yüklü değil ama. :) Cidden Casper almak pişmanlık arkadaş. Adamlar tam dingil.İnsan gibi iş yapmıyorlar.Normal de Casper ' ın sitesinde güncel Bios sürümünün olması lazım, ama elemanların sikin de değil.Çok kişi bu dertten muzdarip.

tamam casper pişmanlık ama sıkıntın msi ile alakalı. casper müşteri hizmelerini ara olmadı msi Türkiye yi ara illa biri yardımcı olacaktır. veya o kadar çok uğraşma git bi bilgisayarcıya güncelleyip versin eline olsun bisin :)

Ne çok küfür ediyorsun diyorlar. Ne yani hayatın içine edenlere şiir mi yazayım ?
Toplam Hit: 2320 Toplam Mesaj: 11