Çentikspor'un Yeni Oyuncusu : Nokia X6

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Türkiye'de 1.500-1.600 liralardan satılır. Huawei'nin Lite serisine rakip olarak düşünebilirsiniz. Nokia eski tarzına geri döndü. Samsung gibi zibilyon tane model çıkarıyor ama sadece tasarım farklı.

• 5.8inç 1080p LCD IPS 19:9 çentikli ekran
    • Snapdragon 636 veya Helio P60 işlemci (Ülkeye göre değişiyor)
    • 4-6GB RAM / 64GB-128GB depolama
    • Muhtemel fiyatı 4-64GB $253 - 6-128GB $280

mkyb tarafından 27/Nis/18 13:49 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akrepkral53
    akrepkral53's avatar
    Erkek

nokia eski günlerine dönebilir. hele hele android-windows çift işletim sistemli yapsın telefonlarını daha da hızlı döner eski günlere.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek

Henüz resmi olarak duyurulmasada OnePlus 6 da ÇentikSpor a transfer olacakmış.

edit: oneplus üzdü beni

heza tarafından 27/Nis/18 14:27 tarihinde düzenlenmiştir

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    akrepkral53 bunu yazdı

nokia eski günlerine dönebilir. hele hele android-windows çift işletim sistemli yapsın telefonlarını daha da hızlı döner eski günlere.

Zaten Nokia'nın bu hale gelmesine sebep olan Microsoft. Nokia'nın yerinde olsam Samsung'a teklif götürür Tizen işletim sistemini gel birlikte geliştirelim derdim. Samsung kendi başına geliştirmeye çalışıyor ama Google'ın tepkisinden çekindiği için Hindistan dışında Tizen telefon satmıyor.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

dostum ben biraΩ fransız kaldım da 

Çentikspor ne alaka ?

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek

Yillardir idda ediyorum hala ediyorum windows mobile bilerek yada farkli nedenlerden geliştirilmedi altinda farkli seyler var oldugunu düşünüyorum 

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    esinti
    esinti's avatar
    Erkek
    rakkoc bunu yazdı

dostum ben biraΩ fransız kaldım da 

Çentikspor ne alaka ?

Iphone x ile başlıyan üstteki çentik yüzünden espri mahyetinde herkez çentikli telefon çıkarıyor amaçlı bir yazım.

IphoneX Clone=Çentikspor

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    sunyy2003 bunu yazdı

Yillardir idda ediyorum hala ediyorum windows mobile bilerek yada farkli nedenlerden geliştirilmedi altinda farkli seyler var oldugunu düşünüyorum 

En başta Google boykot etti. Hiç bir şekilde servisleri için uygulama çıkarmadı. Dandikten bir uygulama yazdılar oda göstermelik. Ondada basınca Internet Explorer ile Google anasayfası açılıyordu. Sonrasında Microsoft baktı kullanıcı YouTube uygulaması istiyor. Oturdu kendileri yazdı ama Google çıngar çıkardı uygulama kaldırttı.

Bir diğer nedende Microsoft'un çabuk vazgeçmesi, üstüne düşmemesi. Adamlar 2000'den beri mobil işletim sistemi geliştiriyor. Önce Windows Mobile ile denediler o sistem tam bir faciaydı. Çük kadar ekranda ufacık simge ve yazılar vs. Sonrasında Windows Phone 7 çıktı. Millet bu sefer olmuş diyerek aldı. Sonrasında 7.5 çıktı tam olmuş derken Windows Phone 8 çıktı. Ancak işletim sisteminin temeli değişti eski cihazlar desteklemeyecek dediler ve WP7 cihazlara mağazayı kapattılar. Tabi Android değil ki bu üretici desteği keserse telefonu kullanmaya devam edesin. Tüm WP7 cihazlar çöp oldu direk. WP8 güzeldi. Nokia'yıda almışlardı o ara. WP 8.1 ile sistem şaha kalktı. Uygulama tanıtımlarında Android-iPhone ve Windows logoları vardı o dönem. O aralar Microsoft işletim sisteminin ismini değiştirip Windows Mobile 10 yapacağız dedi. Geçmişte ki olayları bilen kullanıcılar içinde tüm WP 8 cihazlar WM10 güncellemesini alacak dendi. Hatta dendiği gibi o cihazlara beta WP10 sürümü her ay verildi. O ara verilen bir beta güncellemesinde işletim sistemine tek tıkla Android APK dosyalarını Windows'a uyumlu yapma özelliğide gelmişti. Forumlarda Android bitti artık deniyordu. Sonra ne mi oldu ? Microsoft her şeyi berbat etti. Önce tek tıkla Android APK olayını kaldırdılar. Neymiş işletim sisteminin stabilitesine zarar veriyormuş. Sonrasında tekrar bir açıklama daha : Ya biz söz verdikte WP 8 cihazlarda WM10 sıkıntı çıkarıyor kusura bakmayın.

O ara telefonlardan Nokia markasınıda kaldırıp Microsoft markasına geçmişlerdi. Zaten soğuyan kitle iyice soğumuştu. Microsoft markasıyla fazla cihaz çıkarmadılar. Zaten çıkanlarıda ülkemize fazla gelmedi. Adamlar telefonu PC'ye çeviren aparat üretti ama pazarlayamadı. Sonrasında Samsung 2-3 yıl sonra Samsung Dex'i çıkardı. Huawei daha ileriye götürüp bu işi 1 dolarlık kablo ile yapmayı sağladı.

Microsoft geçmişte sektöre girdiği ve sektörün standartlarını belirlediği için şanslı bir firma. Şuanda girseler 2 seneye kalmaz iflas ederlerdi. Microsoft Nokia'yı alırken Symbian ve Meego'yu bitirmişti aynı sonu kendiside paylaştı. Gerçi Symbian artık günümüz için yetersizdi ama Meego'ya yazık oldu. 

@rakkoc : Esinti nickli mürid cevap vermiş.

mkyb tarafından 27/Nis/18 18:23 tarihinde düzenlenmiştir

Toplam Hit: 1559 Toplam Mesaj: 8
nokia nokia x6