folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Cep Telefonlarında Gizli Zam...

Cep Telefonlarında Gizli Zam...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SMYRNA
    SMYRNA's avatar
    Erkek

Haber vatan gazetesinden alıntıdır...

Gizli zamma müdahale

'Kuruşlu tarifeye geçerken zam yapıldı' iddiası araştırılıyor tüm tarifeler incelemeye alındı

Ön ödemeli aboneler, kontörlü tarifede 1 dakikalık görüşmeye 20 kuruş öderken, kuruşlu tarifede 1 dakikalık görüşme için 30 kuruş ödediklerini savunarak, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'na (BTK) şikayette bulundu.

Şikayetleri dikkate alan BTK, kuruşlu tarifeleri incelemeye aldı. BTK Başkanı Tayfun Acarer, "Belirlediğimiz tarifenin aşılıp aşılmadığını inceleme sonunda göreceğiz. Onayladığımız azami tarifenin aşımı varsa, gerekeni yaparız" dedi. BTK, tarifelerin belirlenmesinde en önemli etken olan ara bağlantı ücretlerinde yüzde 52'ye varan indirim yapmıştı.

Azami tarifeyi de düşüren BTK, cepten cebe 1 dakikalık görüşme için alınacak en fazla ücreti, yüzde 38 oranında indirerek, 65 kuruştan 40 kuruşa çekmişti. Öte yandan 3 GSM operatörü açıklama yaparak BTK'nın düzenlemelerine uygun karar alındığını hatta daha çok konuşma süresi sağlandığını söyledi. GSM operatörü yetkilileri yeni tarifelerin daha çok avantajlı olduğunu örneklerle anlattılar. Sonuç inceleme sonunda ortaya çıkacak.

İzmirin denizi kız, kızı deniz Sokakları hem kız hem deniz kokar.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek

en iyi tarife benim tarife :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

6 kontör civarı bir kontörüm vardı TL'li sisteme geçince 800 kuruşşum vardı normalde 6 kontör ile avea ya 6 mesaj atabiliyordum. TL li sistemde bir mesaj attım 400 kuruş aldı daha atma hakkım kalmadı :/ Zammın babasını yapmışlar

Toplam Hit: 1029 Toplam Mesaj: 3