folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder Cep Telefonu Ekran Koruyucularının Kenarlarındaki Hava Kabarcıklarını Yok Etmek

Cep Telefonu Ekran Koruyucularının Kenarlarındaki Hava Kabarcıklarını Yok Etmek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Çoğu kişi biliyordur ama paylaşmak istedim.

Bilineceği üzere artık tüm telefonların ekran camları kenarlardan bombeli. Bundan dolayı ekrana takılan koruyucular kenarlarda hava baloncukları yapıyor. Buda göz zevkini bozuyor.

İşlem için bir çay tabağına zeytinyağı veya ayçiçek yağını bir kaç damla dökün. Sonrasında kulak çubuğu yardımıyla koruyucunun kenarlarına güzelce yedirin. Finalde güzelce temizleyin. Suya dayanıklı telefonlarda sorun olmaz suya dayanıksız telefonlarda dikkatli olun.

https://www.youtube.com/watch?v=KgXOWVS---w

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

abi ya sen bilirsin, macbook aldım bi tane. amına koduumun ekranı çok leke tutuyo. yanlışlıkla elim değse yarım saat temizlemeye uğraşıyorum.

buna n11 den ekran koruyucu aldım. o da inanılmaz yansıma yapıyo. ekran ayna oldu resmen.

buna nerden yansımayan 13 inç ekran jelatini ayarlarım ? 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Mat ekran koruyucu alacaksın hocam. Yansıma yapmaz ama görüntü kalitesinde düşüş olur. Aliexpress'e bakabilirsin.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo
    yolbulucu bunu yazdı

abi ya sen bilirsin, macbook aldım bi tane. amına koduumun ekranı çok leke tutuyo. yanlışlıkla elim değse yarım saat temizlemeye uğraşıyorum.

buna n11 den ekran koruyucu aldım. o da inanılmaz yansıma yapıyo. ekran ayna oldu resmen.

ekran kalitesinin dezavaantajı işte. ama değer mi değer. dokunmatik de değil niye dokunuyorsun ki :) 

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elyos2600
    elyos2600's avatar
    Erkek

Bak Bunu Bilmiyordum Güzel Sistem.. 

"Hayat; Ölüme Giden Yolda, Sadece Bir Düşten İbarettir.."
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Macbook deyince aklıma şu video geldi :

https://www.youtube.com/watch?v=6mG93agPPns

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    Prometheus bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

ekran kalitesinin dezavaantajı işte. ama değer mi değer. dokunmatik de değil niye dokunuyorsun ki :) 

kaliteli ekran görmedik sanki amina koyim xd

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Laptopta ekran kalitesi konusunda Oled ekranlı Asus ziker. Asus artık LCD ekranı bıraktı.

https://www.asus.com/tr/content/Laptop-OLED/

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    mkyb bunu yazdı

Mat ekran koruyucu alacaksın hocam. Yansıma yapmaz ama görüntü kalitesinde düşüş olur. Aliexpress'e bakabilirsin.

ae 1 senede gelcek ya, tr de bildiğin bi yer varmı diye sorduydum. 

eyvallah hocam. amazondan falan bakim

Toplam Hit: 662 Toplam Mesaj: 9
ekran koruyucu