folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Cep Telefonu Tavsiyesine İhtiyacım Var

Cep Telefonu Tavsiyesine İhtiyacım Var

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    e2
    e2's avatar
    Erkek

Selamlar, Samsung S9+ kullanıyorum artık işimi görmemeye başladı çok yavaşladı ve sorun çıkarıyor. İşim gereği kamerasının kaliteli olması çok önemli, pili üzmeyecek birsey bakıyorum.

Bütçe max 8K.

Ios' a geçiş yapmayı çok istiyordum. Zamlar gelmeden 16K ya 13 Pro aldım pahalı diye iptal ettim aşırı pişmanım. O yüzden 21K iphone a para vermek istemiyorum. 

Adı sanı çok duyulmamış markalardan alıp rezil olmakta istemiyorum. Ona göre telefon tavsiyesi olan varsa değerlendireceğim. Teşekkürler. 

Birde kaçakçılardan alıp imei attırsam yarın bir gün sıkıntı yaşar mıyım?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Rom kurmayı dene. İlla yeni telefon isterim diyorsan S20 Fe alabilirsin ama S9'dan sonra aynı tadı vermez. 

iPhone alacaksanda ikinci el iPhone 12 Mini kovalayabilirsin. Mini iPhonelar pek tutulmadığı için daha ucuza gidiyor. Birde mini deyince aklında çokta ufak bir telefon canlanmasın. iPhone 7-8 boyutunda full ekran düşün. Cebe sığan, tek elle tuvalette sıçarken rahatça kullanabilecek bir tasarım sahip. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    e2
    e2's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Rom kurmayı dene. İlla yeni telefon isterim diyorsan S20 Fe alabilirsin ama S9'dan sonra aynı tadı vermez. 

iPhone alacaksanda ikinci el iPhone 12 Mini kovalayabilirsin. Mini iPhonelar pek tutulmadığı için daha ucuza gidiyor. Birde mini deyince aklında çokta ufak bir telefon canlanmasın. iPhone 7-8 boyutunda full ekran düşün. Cebe sığan, tek elle tuvalette sıçarken rahatça kullanabilecek bir tasarım sahip. 

Cevap için sağol hocam. Rom olayı nasıl oluyor güvenliği vs azalmaz dimi ilk defa duydum, güvenilir olarak hangi siteden yapabilirim bunu?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    e2 bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Cevap için sağol hocam. Rom olayı nasıl oluyor güvenliği vs azalmaz dimi ilk defa duydum, güvenilir olarak hangi siteden yapabilirim bunu?

azalir,modlu windows 7 kuruyosun gibi düşün. adam içine kripto minerdan keyloggerına her boku koymuş olabilir

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    e2
    e2's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    e2 bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

azalir,modlu windows 7 kuruyosun gibi düşün. adam içine kripto minerdan keyloggerına her boku koymuş olabilir

:S O zaman bana gelmez romsuz telefon arayışına devam

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Lineage gibi açık kaynak bir rom kullanırsan sorun olmaz. Birde Samsung telefonların genel sorunu hafızaları belli bir zaman sonra ölmeye başlıyor. Samsung bilerek yapıyor ki telefon zamanla çöp olsun. Bu olayı alzheimer olmaya benzetebilirsiniz. Bir gün bakacaksınız telefon Samsung logosunda bootloop olmuş. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gremlin
    gremlin's avatar
    Erkek

S20 ultra bak. Kesinlikle üzmez.

imza.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ziraatci
    Ziraatci's avatar
    Erkek

S20 fe aldim 1 ay once guzel telefon snap li al 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    e2
    e2's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Lineage gibi açık kaynak bir rom kullanırsan sorun olmaz. Birde Samsung telefonların genel sorunu hafızaları belli bir zaman sonra ölmeye başlıyor. Samsung bilerek yapıyor ki telefon zamanla çöp olsun. Bu olayı alzheimer olmaya benzetebilirsiniz. Bir gün bakacaksınız telefon Samsung logosunda bootloop olmuş. 

Evet hocam ya bu yüzden artık Samsung dan çekiniyorum açıkçası.

@gremlin Naptın hocam 14.500tl diyor :D

@Ziraatci s9+ la aralarında çok bir fark yok gibi duruyor hocam

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gremlin
    gremlin's avatar
    Erkek

O kadar oldu mu ya ? Güncel fiyata bakmadım. Ben aldığım tarihlerde Türkiye fiyatı 10 - 11k arasındaydı 1 sene önce...

imza.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    gremlin bunu yazdı

O kadar oldu mu ya ? Güncel fiyata bakmadım. Ben aldığım tarihlerde Türkiye fiyatı 10 - 11k arasındaydı 1 sene önce...

hangi telefonu alırsan al pirize asma aparatı al yanına, gece pirize takıp aşağı sarkıtma veya yüksek bir yere bırakma ateş pahası olmuş her şey :) benim gibi telefonun üstünde uyuma, üç kez ekran kırdım bu şekilde, gömlek cebine telefon koyma, ateşe odun atarken telefonu ateşin içine uçurdum, telefonun yere düşüyorsa ayağını uzatma bariyer olarak bu şekilde de yere düşen telefonumu kamyon altına yollamışlığım var. velhasıl şu fiyatlardan sonra her telefona bir bebek muamelesi yapmak gerekiyor bunun en güzel yolu da telefonu alırken hemen ekran koruyucusunu, piriz askısını, iğrenmiyorsan flip cover kapağını yanında almak.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
Toplam Hit: 713 Toplam Mesaj: 11
telefon telefon