Chat Server

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ercie34
    ercie34's avatar
    Erkek

arkadaslar merhaba delphi 7.0'da chat server yapmak ıstıyorum amac client'ların server'a baglanması ve bırbırlerı arasında mesaj alıp gondermelerı

tcpserver bu is icin uygunmudur? kullanıcı sayısında bır sınır varmıdır bılmıyorum

tcpserver'ın yerıne ircserver kullansam dahamı uygun olur?
    delphi'nin kendi bilesenlerinimi kullansam daha iyi olur yoksa bu is icin uygun bir component onerebilirmisiniz?

ayrıca server olacak makıneme sabit bir ip adresi ataması yapmam gerekecek no-ip.com'da host actım ve programı download ettım fakat benmı yanlıs yaptım bılmıyorum programı kurdum ve host olarak actıgım host name'i belirttim fakat modemı kapatıp acınca yeni bir ip alıyorum bu konuda yardımcı olabılırmısınız?

tesekkurler

zirveye cıkarken herkese selam ver cunku ınerken onlarla karsılasaksın !
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ercie34
    ercie34's avatar
    Erkek

arkadaslar yokmu cevap verecek bı tahribat ya? 45 dakkadır bekliyorum

acıcam sımdı sıtem2 dıye bı konu! olmuyo boyle tahrıbatlar kardesınızın fazla zamanı yok hemen ircserver'ı yapıp eve gıtmesı lazım

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ercag
    ercag's avatar
    Erkek

6:19
    6:31

45 dk olmamış ki :S 10 dk olmuş

Profesyonel Satış Pazarlamacı - Lojistisyen
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ercie34
    ercie34's avatar
    Erkek

tahribat forumdan aldıgım cevap bumu?

bi sitemden de benden arkadaslar en azından elle tutulur bi cevap alsaydım ya :)

nerde bu mod'lar? nerde bu millet? nerde bu ali şen?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sacrifice
    sacrifice's avatar
    Erkek
    tcpserver bu iş için uygundur ama istersen pratik bir irc server ı kurman da mümkün ancak ne kadar pratik olursa olsun ircserver daha karmaşık olacaktır. Senin bir server ve clientlerden oluşan bir programa ihtiyacın var. Online listesi gibi birşey ayarlamak istersen bunun için ya bir database yerleştirmeli ve ip veya name check ettirerek programa sürekli bunu tekrarlatmalısın. Ben online listesini ftp deki bir txt dosyasına yazdırıp programa get komutu verip dosyayı indirip içeriğini okutmak şeklinde yapmıştım. Gayet uygun bir yöntem. Hatta program bilgisayar isimlerini ipconfig in içeriğinindeki ip adresini direk txt ye atıyor böylece o ipye ulaşım sağlanıyordu. Direk portlara gelen raw komutlarını da mesaj olarak yazdırman mümkün ama bu gayet saçma olacaktır :=P isteyen kapatır sonra portu^^. Daha daha sorun olursa yaz cevaplamaktan çekinmem...

#Coding Sacrifice Perl FSO#
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inSanDeiL
    inSanDeiL's avatar
    Erkek

tahribat forumdan aldıgım cevap bumu?

bi sitemden de benden arkadaslar en azından elle tutulur bi cevap alsaydım ya :)

nerde bu mod'lar? nerde bu millet? nerde bu ali şen?

---------------

Kusura ßakma ay ßa$ına faiziyle verSek ?

Sanki ßorcumuz var adama ßak.ßuradaki herkez istediqi konuya yorum yapar istediqi soruya cvp verir.Acaßa 1 mecßuriyetimiz varda ßizmi ßiLmioruz ?

Derken qüne$ doqdu ufku çizen kahve renqi daqLarın ardından,ve Senin ßa$ın omZumda!..
Toplam Hit: 2122 Toplam Mesaj: 6