folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Chrome - Arama Tahmini Kapatma - Hesap Etkinliği?

Chrome - Arama Tahmini Kapatma - Hesap Etkinliği?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    banneduser
    banneduser's avatar
    Erkek

Hacılar merhaba, google etkinlik diye bir şey getirdi herhalde.

Olay şu: Chrome'da herhangi bir siteye ilk defa girerken (veya geçmiş, cookieler silindiğinde) ilk aramayı yapıp; youtube.com için yout, twitter için twitt, tahribat için tahr... vs. yazıp google da aratıp siteye giriyoruz. Daha sonra youtube'a grmek için "you" yazmak yetiyordu, hemen altta yotube.com yazıyordu. Zaten çok fazla girilen siteleri default domain adını tahmin ediyor enter'a basıp siteye giriyorduk. Ama değiştirmişler 2-3 gündür böyle. Bunu çözebilen var mı?

https://i.hizliresim.com/V9Zo9R.png

Şimdi açık olan sekmeleri felan da gösteriyor garip.

Benim ilk taramalarım neden görünüyor abi. Hadi görünsün siteye 15000 defa girdiğimde bile bana neden youtr aramamı en başta gösteriyorsun. 

Eski çözüm basitti Ayarlara gidip gizlilikte arama tahmini, ıvırı zıvırı kapatıyordun olay çözülüyordu. Ama şimdi olmuyor.  

https://i.hizliresim.com/oXLGXq.png

Chrome illallah ettirdi. Eğer bu sorunu yaşayıp çözebilen yoksa ben de mozilla yada operaya geçicem.

banneduser tarafından 21/May/19 14:55 tarihinde düzenlenmiştir

ride or die..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NiKoTiN
    NiKoTiN's avatar
    Erkek

Ayarlar > Gelişmiş ayarları göster
    "Gizlilik" bölümünde, Adres çubuğuna girilen aramaların ve URL'lerin tamamlamasına yardımcı olması için bir tahmin hizmeti kullan seçeneğinin işaretini kaldır

NiKoTiN
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Kime ne battı da değiştirdiler anlam veremiyorum

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    banneduser
    banneduser's avatar
    Erkek

@NiKoTiN 

Hocam bunu değiştirmişler eskiden dediğin gibi kapatıyordun, şimdi bunu senkronizasyon ve google hizmetleri diye bir seçeneğe almışlar ama kapatsan da bir işe yaramıyor.

@Kaan googletüm alışkanlıkları söküp atabiliyor. En basiti google mail uygulamasında solda olan hesap görselini sağa kaldırmışlar. Tabi değiiklik iyidir bana göre ama sinir krizi yaşatacak düzeyde olmasın.

ride or die..
Toplam Hit: 10765 Toplam Mesaj: 4
chrome chrome arama tahmini chrome arama