Chrome Js Ve Css Dosyaları Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arkinfes
    arkinfes's avatar
    Erkek

Herkese merhabalar,

chromeda localhosttan bir proje üzerinde çalışıyorum ancak şöyle bir sorun oluştu js klasörü içindeki js dosyalarını çağırıyorum dosyalar bir kere çalışıyor yaptığım ekleme ve düzenlemeler yapılmış gibi gözükmüyor konsoldan bakınca daha önceki hali olarak gözüküyor.

Not: css dosyaları da aynı şekilde 

sizce bu nedendir?

Do majör soylu ve açık sözlü , Do minör patetik , Re majör parlak , Re minör melankolik , Mi bemol majör soylu ve patetik , aydinlik ama soylu ve karamsar tonmu lazim ozaman; mi majör , Mi minör doğanin ilk minör tonu olmasina karsin biraz melankoliktir , Fa majör karışıktır , Fa minör hepsinden patetiktir , Fa Diyez majör iste güçtür çünkü degiştirgeçlerle asiri yuklenmistir , Si majör parlak ve oyun bozannn :))
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SerYolcu
    SerYolcu's avatar
    Erkek

Sayfa çağrılınca tüm dosyalar browserin cache ine alınır ve cache deki veriler ekrana basılır.

JS dosyalarında değişiklik yaptıktan sonra sayfayı yenilemen lazım. Firefox için Ctrl-F5 dir ama Chrome için kısayolu nedir bilmliyorum.

Son not, Chrome sevmiyorum :) Her şeyi Firefox a göre yapıyorum :)

Ondan çocuk olmamıştır (Kimsenin babası değildir). Kendisi de doğmamıştır (kimsenin çocuğu değildir). İhlas Suresi 3 üncü ayette bunlar yazar.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asiminnesli
    asiminnesli's avatar
    Erkek

Cache e alıyor verileri ya sürekli geçmişi temizle yada sitenin başına ( en başına ) no cache header i ni yaz hallolur özel bir cache tutma yöntemi yoksa ( Adobe muse gibi birşey kullanmiyorsan) Ctrl + f5 yeterlidir

I am Jack's inflamed sense of rejection
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek

Hocam, js ve css dosyalarını çağırırken

<script src="js/jquery?v1"></script>

Şeklinde versiyonlu yap. Bir sonraki güncellemede

<script src="js/jquery?v2"></script>

şeklinde yaparsın.

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
Toplam Hit: 854 Toplam Mesaj: 4
css js chrome