folder Tahribat.com Forumları
linefolder Linux ve Diğer İşletim Sistemleri
linefolder Chromeos Flex - Eski PC'ler İçin İşletim Sistemi

Chromeos Flex - Eski PC'ler İçin İşletim Sistemi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Videoda kurulumu anlatılmış. Ofis ve internet işleri için kullanılabilir. Ücretsizdir lisans derdi yok.

https://chromeenterprise.google/os/chromeosflex/#form-section

https://www.youtube.com/watch?v=jB8QY3BF1O8

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Ayarlardan aktif edince Linux .deb ve Android .apk yüklenebiliyormuş deniyor yabancı forumlarda ama kurcalamaya fırsatım olmadı. Android desteği varsa uygulama yazanlar için şahane olur.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

apk niye yüklenmiyormuş.

android ti zaten google açıkkaynak olarak geliştirmiyormu.

bu ne saçma bir vaziyettir 😃

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

Linux un kendisi zaten yeterli tüy dikmek gibi olmuş.full android gelişmiş olarak ta mutlaka gelecektir olması gereken .

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazasker1
    kazasker1's avatar
    Erkek

İşin içinde google varsa buna gerek yok.

H̶u̶z̶u̶r̶ Para islamda. Paradan 1 sıfır daha attım. Dolar artık 35 değil, 3,5 lira desin, bu halkın %60'ı bayram etmezse ben de sokaklarda ben eşeğim diye bağırarak koşturucam.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antichrist
    antichrist's avatar
    Erkek

google'ın kısa zamana iptal edeceği bir başka startup projesi

herhangi bir linux distrosuna artı ne katabiliyor onun cevabını verebiliyor mu o önemli. eski pc ler için çok sağlam linux distroları var. misal puppy linux diye bir dağıtım var. usb'ye kurup ram'de çalıştırıyorsunuz evladiyelik makine de olsa gayet seri şekilde iş yapabiliyorsunuz ofis, browser vs.

~
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Google'ın uzun vadede amacı bu sistemi buluttan kullanılabilir hale getirmek. Ama Google bu sağı solu belli olmaz yarın öbür gün projeyi sonlandırıyorumda diyebilir.

Microsoft ile aynı kafadalar. Milyonlarca dolar harcarlar ama bir günde çöpe atarlar siklerinde olmaz.

Açıkçası ben Android'ede ilk senelerinde bu gözle bakıyordum. iPhone yağ gibi akarken Android ilk senelerinde çok kasan, donan ve şarjı sömüren bir sistemdi. Telefonlar çıktıkları sürümde kalır güncelleme almazdı, Apple o dönemler 2-3 sene güncelleme verirdi. Düşünün Android'te şarj yüzdesini % olarak görmek için veya flaşı el feneri olarak kullanmak için ek uygulama yüklemek zorunda kalıyorduk.

Samsung'un kendi geliştirdiği Bada bile daha stabildi. Bada'yı geçtim Nokia'nın geliştirdiği Linux tabanlı Meego fena tokatlıyordu. Bugün full ekranda parmak jestleriyle ekranda ileri-geri yapma hareketini Nokia 10 sene önce Meego'da kullanmıştı.

https://www.youtube.com/watch?v=nRiPxgqvAxg

mkyb tarafından 15/Tem/22 14:06 tarihinde düzenlenmiştir

Toplam Hit: 1031 Toplam Mesaj: 7
chrome