Çift Anadal Ve GANO Hk.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fdumanli
    Fdumanli's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar

A bölümü anadalım şuan 3.yarıyıldayım, bu yarıyılın başından itibaren de B bölümünde çift anadal yapmaya başladım.

Yönerge genel not ortalaması(GANO) 2.50'nin altına ikinci defa düşen öğrencinin çaptan kaydı silinir diyor.

Benim merak ettiğim husus ise benim genel not ortalamam nasıl hesaplanacak? Çift anadal programına başlamadan önce A bölümünde aldığım dersler bu gano'yu etkileyecek mi?

Aydınlatanlara teşekkürler

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

Bu konuda en iyi seni danışman hocan yönlendirebilir ama ben bildiğim kadarıyla ve bizim üniversitenin mevzuatına göre anlatim.

1)Evet daha önceden aldığın dersler genel not ortalamanı etkiler

2)Tüm aldığın derslere göre hesaplanır her iki bölümünkü ayrı ayrı hesaplanmaz

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek

Hocam çapa girdiğinde senin 2 tane öğrenci numaran oluyor 1.si a bölümünden 2.si b bölümünden, ikiside ayrı ayrı değerlendirilip ayrı ayrı  obslerde görülüyor.

kısacası 2 tane not ortalaman oluyor ayrı ayrı, ve bizim okul için söylemek gerekirse ikisindede belirtilen puanın altına düşmemen gerek,çapın patlamaz gerçi ağlarsın sızlarsın enn kötü onu yandala çeviriverirler.

Önceden daha zordu bu iş ama şimdi  kolay , hani diğer dersler M olarak göründüğünden atıyorum sen çaptan bu dönem 2 ders alıyosan 2 side CC geldimi tamaaam not ortalaman 2 güm hadi git  adamlara açıkla, sonra vay efendim 75 le cc idi hocam etme tutma affediliyodu,ama şimdi M denilen şey ortadan kalktı M saydırdığın ders hangi jarf notu ise doğrudan o oraya geçiyo.

Hatta mesela bizde cellular biology  koşulluydu arkadaşın çapyaptığı bölümde koşulsuz adam kendi bölümünden alamadı çap yaptığı bölümden aldı geöti kendi bölümüne saydırdı.

Ekstra olarak , çap yapabilecek birisiysen ve zor olsada çok zıt bir bölümle yapmıyosan yada zıt olsada kolay bir bölümle yapıyorsan merak etme çapın kolay kolay düşmez

Zira Kalemler kaldırılmış,sayfalar kurumuştur.
Toplam Hit: 1025 Toplam Mesaj: 3