folder Tahribat.com Forumları
linefolder Webmaster ve Yazılım Geliştiriciler
linefolder Çıldırtan Imagemagick Sorunu. Script Nerede Olduğunu Bulamıyor

Çıldırtan Imagemagick Sorunu. Script Nerede Olduğunu Bulamıyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XanTos
    XanTos's avatar
    Erkek

Selam müridler,

Çok uzun süredir kapalı olan bir sitem vardı ve tekrar aktif etmeye çalışıyorum. Yaklaşık 2 saat 500 internal server error aldıktan sonra en sonunda scriptimi kurdum ve çalışır hale getirdim. Şimdilik scriptte her şey düzgün gidiyor derken...

Scriptin çalışması için gerekli bazı modüller var. ImageMagick, FFMPEG, Yamdi, MP4Box vesaire vesaire. Bunların hepsini Google yardımı ile deneme yanılma yöntemi ile yükledim. Fakat Scripte nerede olduğunu girdiğimde bir türlü bulamıyor.

Kayıp dosyalarımız bunlar. 

Eklediğim Pathlar ise şu şekilde:

Olması gereken her türlü alternatifi denedim. Sftp ile bağlanıp bakıyorum gerçekten orada mı diye, gerçekten orada. Örneğin Convert için:

Ben bunu nasıl çözerim ey Tahribat müridleri? Yardımlarınızı bekliyorum <3

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PowerfuL
    PowerfuL's avatar
    Erkek

Merhaba,

php.ini'de exec fonksiyonunun disable_functions kısmından engellenip engellenmediğini kontrol etmeni öneririm. Buna benzer bir sorunu php.ini'deki exec fonksiyonunu açarak çözdüm. Eğer exec pasif durumdaysa php.ini'de satırı kaldırıp http'yi restart etmelisin.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XanTos
    XanTos's avatar
    Erkek
    PowerfuL bunu yazdı

Merhaba,

php.ini'de exec fonksiyonunun disable_functions kısmından engellenip engellenmediğini kontrol etmeni öneririm. Buna benzer bir sorunu php.ini'deki exec fonksiyonunu açarak çözdüm. Eğer exec pasif durumdaysa php.ini'de satırı kaldırıp http'yi restart etmelisin.

Kontrol ettim, disabled function hiç yok, her şey aktifmiş. Hala uğraşıyorum, yapmadığım şey kalmadı :(

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

Belki izinler doğru ayarlanmamıştır. Kabuk kullanma şansın varsa, www-data (apache kullanıyorsan) kullanıcısının sözü geçen uygulamalarda çalıştırma yetkisi var mı diye kontrol etmeni tavsiye ederim.

Olaylara karışmayın!
Toplam Hit: 1067 Toplam Mesaj: 4
ffmpeg imagemagick kayıp aranıyor