folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Çinden Malzeme Gelmesi İçin İstenen Bilgiler

Çinden Malzeme Gelmesi İçin İstenen Bilgiler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    peace
    peace's avatar
    Erkek

Herkese iyi akşamlar,

Çinden tesisat malzemesi getirmek istiyorum.Bir firmayla anlaştım,kontrol amacıyla 3 adet göndereceklerini söylediler ancak DHL hesabı istiyorlar.Araştırdım ama pek bir şey bulamadım.Konuyla ilgili süreç nasıl ilerliyor bilgisi olan var mıdır acaba?

peace tarafından 25/Oca/22 23:05 tarihinde düzenlenmiştir

Hi!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saatci
    muaythaist
    muaythaist's avatar
    Erkek
    peace bunu yazdı

Herkese iyi akşamlar,

Çinden tesisat malzemesi getirmek istiyorum.Bir firmayla anlaştım,kontrol amacıyla 3 adet göndereceklerini söylediler ancak DHL hesabı istiyorlar.Araştırdım ama pek bir şey bulamadım.Konuyla ilgili süreç nasıl ilerliyor bilgisi olan var mıdır acaba?

DHL ile kurumsal anlasman oldugunda bir musteri numaran oluyor, onu istiyorlar.

boyle olunca DHL paketi ayagina kadar getirip masraflari sana fatura ediyor.

tabi getirecegin urunlerin gumruk koduna gore, kuvvetle muhtemel bir gumrukcuye de ihtiyacin olacak.

ithalatin anasini aglattilar.

3 adet getirirain gumrukten şaşkaza gecer, sonra aa geliyormus diyip adeti arttirirsin operler.

gonderen adamdan urunun gumruk tarife kodunu isteyip (hs ya da gtip deniyor), ehil bir gumrukcuye bu mali getirecegiz ama mevzuata gore vergisi osu busu ne masraf acar seklinde danisip, on calismani yapmani tavsiye ederim.

Ali & Dua & Zeynep'in Babası
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLdPriNCe
    coLdPriNCe's avatar
    Erkek

bir ihtimal bu işi DHL de senin adına yapabilir; sormak lazım. Çinli'ye ödemeyi kim yapacak diye de sormanız faydalı olur. Bazen adresle vs uğraşmak yerine DHL hesabı daha iyi oluyor. Falanca mahallesi fişmanca bulvarı fişmanca sokak vs yerine DHL hesabı olan ID'ni veriyorsun tamamdır.

Bu arada Çinli DHL dedi diye DHL de yapmak zorunda olmayabilirsin; DHL, FedEx, UPS de aynı işi görecektir. Hangisi ucuzsa...

De genio e de louco, todos temos um pouco!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Neptun
    Neptun's avatar
    Erkek

Merhaba,

Dhl aboneliği ile senden ithalat id numaranı istiyor Çin'li.

Ups , FEDex vs hangisi sana uyguna geliyorsa onunla da yapabilirsin.

Invoice ve çeki listesini iste Çin'liden. Sonra arayıp DHL'i toplatma talebi iste. Onlar sana adres ve gelecek ürünün paketine istinaden fiyat verirler. Onaylarsan toplatırlar ve adresine getirirler. Şirket isen ve gelecek ürünler numune olarak geçecekse ve senden para talep edilmiyorsa numuneler için, gümrükte sorun yaşamazsınız. 

Şahıs isen gümrükte takılma ihtimali yüksek. Gelecek ürünün boyutu da önemli tabi. 

Ben de sıhhi tesisat üretici firmada dış ticaretçi olarak çalıştım, ürünü söylersen gelir ya da gelmez diyebilirim hocam.

Neptun tarafından 26/Oca/22 11:36 tarihinde düzenlenmiştir

İşkilli Büzük Dingilder.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    peace
    peace's avatar
    Erkek

Selamlar herkese,

Bir daha konu açmak istemedim.Çinden ürün getirebilecek olan müridler varsa DM atabilirse çok sevinirim.

Hi!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

Ben de çinden kaliteli usb vs. kablolardan getirip burada satma gibi bir düşüncem var.

Tecrübesi olan arkadaşlar varmı acaba 

Toplam Hit: 770 Toplam Mesaj: 6
çin alışveriş ihracat