Cloudflare CDN Hizmeti

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EntelKoylu
    EntelKoylu's avatar
    Erkek

Merhaba Arkadaşlar,

Cloudflare ile ilgili detaylı bilgi edinmek istiyorum. CDN Hizmeti için hangi ayarları yapmam gerekiyor? Site hızlandırma, Cache çalıştırma gibi ayarlar konusunda tecrübeli arkadaşlar deneyimlerini yazıp yönlendirirse sevinirim. 

ANDY // Burası mezopotamya, küresel oyunun bumerang cehennemi. Tanrı bile dünya düzeni için peygamberlerini hep buraya göndermiş. Çünkü burası aslında yeryüzü cennetiymiş. Daha Fazla Bilgi İçin Profilimi İnceleyiniz...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    TheAvenqer
    TheAvenqer's avatar
    Erkek

Wordpress site kullanıyorsan 

https://bunny.net/

Bu heriflerin direkt eklentisi var her şeyi kendisi hallediyor dosyaları otomatik cdn ye çekiyor

Eticaret yada haber sitesi gibi çok fazla resim ve dosya yüklüyorsan yine aynı heriflerin baya ucuza storage alanı var sana direkt ftp falan veriyor oraya yükleyip sitende resimi o url den çekiyorsun sitede dosya birikmemiş oluyor falan

Bu dediğim alternatif bakmak istersen diye

Bot ve lisans ihtiyaçlarınız için pm atınız.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

Hocam site hızlandırma demişsin ama site hızlandırma konusu çok geniş. Sunucunda cacheleme yapiyo musun? Veritabanı sorguların optimize mi? Cloudflarede 100 tane ayar var. Senaryoya göre çok değişik şeyler yapılabilir.

Doğru tavsiyeler alabilmek için daha fazla bilgi vermelisin ki müridler aklına gelen şeyleri söylesin.

gtmetrix vb bir site üzerinden hız testi yaptın mı?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wh0
    wh0's avatar
    Homo
    TheAvenqer bunu yazdı

Bu heriflerin direkt eklentisi var her şeyi kendisi hallediyor dosyaları otomatik cdn ye çekiyor

Eticaret yada haber sitesi gibi çok fazla resim ve dosya yüklüyorsan yine aynı heriflerin baya ucuza storage alanı var sana direkt ftp falan veriyor oraya yükleyip sitende resimi o url den çekiyorsun sitede dosya birikmemiş oluyor falan

bu tarz servisler zayıf ekonomi modeline dayalı olduğu için bir sabah uyandığınızda bir daha goremeyeceginiz ya da veri kaybı yaşama ihtimaliniz yuksek olan servisler.

ucuza veriyosa paylasimlidir... bence kendi CDN servisinizi kurmak her zaman iyidir. isim ile ilgili dosyalarımı asla baska servislere emanet etmem.

🏴‍☠️Hi'dan gelen varır Who'ya, Hi'da onun adıdır Who'da...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    insidae
    insidae's avatar
    Erkek

sitenin altyapısı nedir?

Bir güldün yar sen, hep elime batan.Seni dalından kopardım, kandoldu avuçlarım..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EntelKoylu
    EntelKoylu's avatar
    Erkek
    TheAvenqer bunu yazdı

E-ticaret sitesi değil fakat şirket sitesinin cloudflare üzerinden yayın yapmasını istiyorlar. Tecrübem yok bu konuda o yüzden araştırıyorum.

ANDY // Burası mezopotamya, küresel oyunun bumerang cehennemi. Tanrı bile dünya düzeni için peygamberlerini hep buraya göndermiş. Çünkü burası aslında yeryüzü cennetiymiş. Daha Fazla Bilgi İçin Profilimi İnceleyiniz...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EntelKoylu
    EntelKoylu's avatar
    Erkek
    Hannibal_King bunu yazdı

Hocam site hızlandırma demişsin ama site hızlandırma konusu çok geniş. Sunucunda cacheleme yapiyo musun? Veritabanı sorguların optimize mi? Cloudflarede 100 tane ayar var. Senaryoya göre çok değişik şeyler yapılabilir.

Doğru tavsiyeler alabilmek için daha fazla bilgi vermelisin ki müridler aklına gelen şeyleri söylesin.

gtmetrix vb bir site üzerinden hız testi yaptın mı?

Maalesef hhız testi yapmadım. Veritabanı sorgularım optimize, sunucuda cachleme yapmıyorum. Dmz alanında bir sunucum var arka planda çalışan ise cms bir yapım var. Cdn hizmeti ve site uçunca belli bir süre cache üzerinden yayın yapsın istiyoruz. Örnek bir kaç senaryo paylaşabilirsen sevinirim. Tecrübelerinden yararlanmak isterim.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EntelKoylu
    EntelKoylu's avatar
    Erkek
    insidae bunu yazdı

sitenin altyapısı nedir?

Özel bir cms yazılım var. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mugen
    mugen's avatar
    Erkek

statik dosyalar zaten otomatik cacheleniyor hocam, ekstra bir ayara ihtiyaç duymaman lazım, ben ekstradan response headeri modifiye edip cache süresini uzatıyorum sadece, css, js gibi kaynakalrınızda versiyon bazlı cache busting kullanmıyorsanız manel cache bozmanız gerekebilir ama.

mugen tarafından 06/Şub/24 23:15 tarihinde düzenlenmiştir

O mahiler ki derya içredir deryayı bilmezler.. .
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EntelKoylu
    EntelKoylu's avatar
    Erkek
    mugen bunu yazdı

statik dosyalar zaten otomatik cacheleniyor hocam, ekstra bir ayara ihtiyaç duymaman lazım, ben ekstradan response headeri modifiye edip cache süresini uzatıyorum sadece, css, js gibi kaynakalrınızda versiyon bazlı cache busting kullanmıyorsanız manel cache bozmanız gerekebilir ama.

CloudFlare hakkında çok bilgi sahibi değilim. NS kayıtlarını yönlendirdim. DNS kayıtlarını eksiksiz girdim. Sonra napmam gerek? Speed, Firewall, Cache ayarlarını mesela nasıl yapmalıyım? Takıldığım konular aslında bunlar.

Toplam Hit: 595 Toplam Mesaj: 10
cloudfalre