Cloudready

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amatör Üye
    atakartal
    atakartal's avatar
    Erkek

Cloudready, chromebook'lar da kullanılan chrome os'u temel alan bir işletim sistemi. Kullanmaya başlayalı birkaç gün oldu ancak memnun olduğumu söyleyebilirim. İşletim sistemi web tarayıcıdan ibaret diyebiliriz dolayısıyla sadece web'te işi olanlar yada eski bilgisayarlarını değerlendirmek isteyenler deneyebilirler. Ben yıllanmış 2 gb ramli laptopta kurdum ve normalde web tarayıcıda bile kasan bilgisayarımda şimdi stream yayın bile izleyebiliyorum.

Neverware adlı bir şirket tarafından sunuluyor ve 3 çeşit halinde. Ücretsiz olan home sürümünü https://www.neverware.com/freedownload/ burdan indirebilirsiniz ancak iso olarak indirmiyor onun yerine bir setup indiriyor ve setup sizin bilgisayara taktığınız usb'yi boot için uygun hale getiriyor.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Deneyelim. Teşekkürler.

next next next install
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csabanci
    csabanci's avatar
    Erkek

deneyen kullanan varsa görüşlerini iletirse güzel olur. benim takip ettiğim konular bunlar ve daha bicok kişi vardır eminim. hatta yükleyen falan ss alırsa dadından da yenmez:D

Evrim içi mürit..laugh is live..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amatör Üye
    atakartal
    atakartal's avatar
    Erkek

buyur hocam ben şuan kullanıyorum ve verim alıyorum açıkçası.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csabanci
    csabanci's avatar
    Erkek
    atakartal bunu yazdı

buyur hocam ben şuan kullanıyorum ve verim alıyorum açıkçası.

peki donaım sıkıntısı falan yasanıyo mu peki. basit özellikli bi netbookta falan sağlıklı kullanılabilirmi. birde zahmet olmazsa mesela sayfalarda falan gezinirken kısa bi video cekebilirmisin. sayfa derken internet safyalarını kastetmiyorum uygulama içi falan. mesela drive üzerinden ortak calısma (ne biliyim işte dökümanlar tablolar falan) yapılabiliyomu bunun dısında aynı google hesabıyla giriş yapıp diğer google uygulamaları kullanılabiliyo mu.. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csabanci
    csabanci's avatar
    Erkek

birde windows 10 lu tablettlerde kullanılabilirmi acaba. kullanılabilir mi derken mesela sim üzerinden 3g özellikli kullanılablirmi.. birde son olarak ofline kullanılabiliyomu acaba?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amatör Üye
    atakartal
    atakartal's avatar
    Erkek

Ne yazık ki bu kadar detaya sahip değilim. Kendin denemeni öneririm hatta pc ye kurmadan direk usb bellek üzerinden de kullanabilirsin zaten dual boot şeklinde kullanmayı düşünüyorsan bu şekilde devam etmen gerekli, bildiğim kadarıyla dual boot şeklinde atılmıyor bilgisayara.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SUPERBICO
    SUPERBICO's avatar
    Erkek

Burada çok fazla inceleme var bakmanızı öneririm.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csabanci
    csabanci's avatar
    Erkek
    atakartal bunu yazdı

Ne yazık ki bu kadar detaya sahip değilim. Kendin denemeni öneririm hatta pc ye kurmadan direk usb bellek üzerinden de kullanabilirsin zaten dual boot şeklinde kullanmayı düşünüyorsan bu şekilde devam etmen gerekli, bildiğim kadarıyla dual boot şeklinde atılmıyor bilgisayara.

dual bot seklinde giriş yapıpta sistemi actıktan sonra saat bildirimlerin oraya tıklıyosun install cloudready seceneği var. ona tıklıyosun süre tuttum 9 dk içerisinde hdd ye işletim sistemi olarak kuruldu ama tek sıkıntı sistemde işletim sistemi var yanına mı kurayım silip mı kurayım diye sormuyo direk cat diye kuruyo sadece 2 mause tıkı ve 9 dk da kurdum. ilginc geldi bikaç güne tüm görüşlkerimi buradan yazıcam dostlar.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

sadece browsermiş hocam edit

siyahbereli tarafından 02/Ara/18 18:01 tarihinde düzenlenmiştir

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
Toplam Hit: 2039 Toplam Mesaj: 10
cloudready eski bilgisayarlar