folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder Çocuklar İçin Çizgi Film Eğitim Vs Siteleri

Çocuklar İçin Çizgi Film Eğitim Vs Siteleri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Marslan
    Marslan's avatar
    Erkek

Merhaba, 

Çocuğu olan herkesin derdidir bu çocuklara ne izletmeli nasıl izletmeli :) Öncelikle benim düşüncem engelleme olmamalı çocuk neyi izleyip neyi izlemeyeceğini kendisi seçebilmeli fakat bu aşamaya gelene kadar biraz bizim yol gösterici olmamız gerekiyor bu kapsamda sürekli çocuğun yanı başında oturup takip edemediğimiz gerçeğini ortaya koyarsak güzel bir kaynak bulduğumuzda istemsiz yanlış yerlere yönelip boş vakit geçirmesinin önünede geçmiş olabiliriz sonuçta çizgi filmde oyunda bir yerde eğitim aracıdır. bu kapsamda derin arayışlar içindeyim ama çözüm bulamadım bu konuda kim nasıl yapıyor önerilerini yazarsa belki hem bana hem başka ebeveynlere faydası olur diye düşünmekteyim. Benim düşüncelerim aşağıdaki gibi

TV: kalitesiz içerik olmasıyla birlikte gerekli gereksiz reklamlar ile zihin bulandırıyorlar ve çok suistimal ediliyor
    Youtube Kids: Çok çeşitli ve kontrolsüz içerik var hepsi çocuk olarak geçiyor ama saçma filmlerde dahil olmak üzere gerçekten sakıncalı olanlara bile denk geldim.(arada çıkabilecek reklamları ücretle kaldırabilmek bir artı ama yeterli değil)
    Offline DVD: en sağlamı ama arşivi genişletmek gerçekten maliyetli oluyor :) az olunca sıkılıyor
    Netflix: Güncelliği çok zayıf ve içerik kalitesi düşük fakat farklı dillerde içerik sunması güzel çocuğun yabancı dilini geliştiriyor(şuan bunu kullanıyorum ama artık sıkıldı bizim ki:) )
    Hulu, Disney: Türkiye hizmeti yok
    Discovery Kids: Türkiye hizmeti yok

Benim incelediklerim yukarıdaki gibi ve yeni arayışlar içindeyim 

Not: Lisanssız torrent vs tavsiyelerinde bulunmayın eğer bildiğiniz uygun fiyata kampanya vs (özellikle ingilizce) film serisi vs var ise paylaşırsanız ihtiyacı olanlar içinde bir alternatif oluşmuş olabilir.

...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MuhammeT
    MuhammeT's avatar
    Erkek

İzletebiliyosan animasyon film izlet

Hangi Cennetten Geldik Bu Cehenneme
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PEAK
    PEAK's avatar
    Erkek

Burda bir mürid paylasıyordu bizim çocuklugumuzun çizgi filmlerini

bugs bunny tom jerry falan 

ben olsam onlardan yükler çocukla beraber izlerim

Sigara külü ile sirke karıştırılırsa ne olur ?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
Toplam Hit: 922 Toplam Mesaj: 4
çocuk çizgi film