folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Çöken Bilgisayardan Veri Aktarma

Çöken Bilgisayardan Veri Aktarma

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    shadowjedi
    shadowjedi's avatar
    Erkek

Beyler yapmaya çalıştığım bir şey var,masa üstü bilgisayar çöktü,onun hddsini başka bir masa üstüne bağladım,ikisi de windows xp,taktığım hddyi d sürücüsü olarak görüyor ama açamıyorum,donup kalıyor,sonra da yanıt vermiyor diyor,içindekiler bana gereken bilgiler.Nasıl alabilir ve yedekleyebilirim,bilgisi olan var mı?

Takdire şayanı olmaz bu işin...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    musa-90
    musa-90's avatar
    Erkek

hard disklerin üzerinde jumper var bu slave ve master ayarı yani ilk açılışta hangi hard diski önce göreceği ayarı hard diskte slave master ayarı diye araştır.Belkide bu olaaya gerek kalmadan bilgisayarı aç biosa gir ve boot bölümünde 2 tane hard disk görüyorsan verileri kurtaracagın harddiski 2.sıraya koy diger harddiski birinci sıray koy bide böyle dene belki slave master ayarı zaten vardır.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mfatihbodur
    mfatihbodur's avatar
    Erkek

taktıgın bilgsayar 2 hdd yi destekleyecek kapasitede mi, belki de işlemci filan düşükse kaldıramayabilir diye tahmin ediyorum

Yeryüzünün öğretmeni olmak için, gökyüzünün öğrencisi olmak gerekir. - Aliya İzzetbegoviç / mfatihbodur@tahribat.com
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    shadowjedi
    shadowjedi's avatar
    Erkek

hdd yi algıladı,açıp cihazı tanıdı ama içindeki veriyi sıfır gösteriyor şu an,bağlamadan önce arkasındaki küçük parçayı çıkarmıştım,hatta biçimlendirme isteğine de hayır dedim bilgisayarın,inşallah veri içinde duruyordur harddiskin.

Takdire şayanı olmaz bu işin...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek

ubuntu diye bişey yapmış adamlar. usb belleğe ubuntuyu kurup usbden başlatıyosun bilgisayarı,daha sonra bi usb hdd vasıtası ile içinde ne var ne yok çekiyorsun :) tabi elde usb hdd yoksa orasını bilemicem

:)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

ubuntu live i indir cd ye çek , bilgisayarı cd den yani ubuntudan başlat.. içinden ne alıcaksan al kopyala kapat format at bu kadar.

.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oksijen
    oksijen's avatar
    Erkek
    MaviGozluDev bunu yazdı:
    -----------------------------

ubuntu live i indir cd ye çek , bilgisayarı cd den yani ubuntudan başlat.. içinden ne alıcaksan al kopyala kapat format at bu kadar.

Aynisini yazicaktim bende
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

oksijen bunu yazdı:
    MaviGozluDev bunu yazdı:

Aynisini yazicaktim bende

al senin olsun hocam ayıp ediyon :) 

.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bauer
    Bauer's avatar
    Erkek

hard diskte badsector varsa pc donmasına neden olabilir. Bende olmuştu, zamanında.. eğer sorun bundansa şu konuya bakabilirsin istersen.
    http://www.tahribat.com/Forum-Harici-Hdd-Den-Bad-Sector-Lu-Kismi-Cikarmak-126315/

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sacrifice
    sacrifice's avatar
    Erkek

dediği gibi bad sector olabilir "mbr" hatası olabilir.

Boot sektörü hasar görmüs olabilir. XP cd içinde kurtar bolumu var. bozuk olanı tak dos a atıcak seni /help yaz oradaki komutlar duzeltebilir bi dene

#Coding Sacrifice Perl FSO#
Toplam Hit: 1437 Toplam Mesaj: 10