folder Tahribat.com Forumları
linefolder Html - CSS - XML - JavaScript - Ajax
linefolder Cordova IOS İnline Videoplayer (+Ücretli)

Cordova IOS İnline Videoplayer (+Ücretli)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patata
    patata's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Hello,

Cordova ile bir application yapıyorum (ilk deneyimim). Stream yayını var, blob formatında geliyor.

Android ile browser'larda taş gibi çalışıyor ama gel görki IOS'da videoplayer'ın pozisyonu ekrana sabit kalıyor. 

Scroll yapınca, video player'da scroll yapıyor. Ekranın pozisyonuna göre davranıyor, üstüne üstlük page değiştiriyorum ama hala duruyor.

Aynı şeyi mp4 video ile denedim, sorunsuz çalıştı. Remote bir url'den çağırdım, mp4'ü ve çalıştı.

İkisi arasındaki tek fark, src'leri.

Biri : https://atesetme.gulum/tmm.mp4 ve type'ı mp4.

Diğeri : blob : file:///asd32r-f23f-314df-23rfsdf ve type'ı yok.

https://i.imgyukle.com/2017/09/25/kgZev.jpg
    https://i.imgyukle.com/2017/09/25/kg4kx.jpg
    https://i.imgyukle.com/2017/09/25/kg6a6.jpg

Ekran görüntüleri yukarda, arkadaki büyük olan mp4 video. Öndeki kıpır kıpır duran, ben ekranı pan ettikçe o da ekranla oynaşan blob video.

Neden böyle davranıyor olabilir ? Burnumdan getirdi :,(

p.s. : Bi de bok var gibi IOS11 geldi, daha app'i çıkaramadan bi de onu test edecez :,(

edit 1: inlinemediaplayback' ı config'den true yaptım. webkit-playsinline ve playsinline (ios 10 için) true yaptım.

edit 2: ios'u sevmediğim kadar var, bir telefon neden full ekran video oynatmayı şart koşar yav.

edit 3: neden native yazmadım ? çünkü swift bilmiyorum ve ios'da çalışması lazım. android'de çalışması önemli değil.

edit 4: @underzero abi şu benim klonu banlasana ya, patata33333333. Beni banlama ya da beni banla onu banlama. Birimiz kalalım lütfen :(

edit 5: patata çıldırdı, bunu fixleyebilen olursa, ücret verebilirim.

edit 6: cüzdana baktım da, ay başında verebilirim, 50 liradan fazla olursa. 

edit 7: editlemicem bi da.

edit 8: kesin ücret veririm.

patata tarafından 26/Eyl/17 11:40 tarihinde düzenlenmiştir

Tahtam eksik
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patata
    patata's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

-up

Tahtam eksik
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ManiakRhifat
    ManiakRhifat's avatar
    Erkek

Blob olarak gönderdiğin url blob:file//dsflksjdglk tarzında ise local url olarak algılayıp oynatmıyor. Örnek bir url ve consol çıktısını verirsen daha fazla fikir sahibi olabiliriz :)

eğer bir domates ışık hızına ulaşırsa kendisi ışık olur. bu sebeple ampulü yakdığınızda yanınızdan geçenlerin ışık mı yoksa domates mi oldunu bilemezsiniz. eğer ışık diyorsanız ışıktır, domates diyorsanız domatezdir. buna röletivite deriz.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patata
    patata's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    ManiakRhifat bunu yazdı

Blob olarak gönderdiğin url blob:file//dsflksjdglk tarzında ise local url olarak algılayıp oynatmıyor. Örnek bir url ve consol çıktısını verirsen daha fazla fikir sahibi olabiliriz :)

Abi video oynuyor ama eşek oğlu eşek ekrana yapışıyor. Ekranı scroll edince, izi kalıyor, play butonu üstünde çizik ama video da scroll ile birlikte hareket etmeye devam ediyor. Ve video oynamaya da devam ediyor. Sadece video player tuşları çalışmıyor. Çalışmasın ona gerek yok da, şu ekrana yapışması ayar etti. Pozisyonu hep sabit, başka url e gidince bile görünüyor. O derece. 

Console çıkışında hata vermiyor. 

patata tarafından 26/Eyl/17 14:58 tarihinde düzenlenmiştir

Tahtam eksik
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ManiakRhifat
    ManiakRhifat's avatar
    Erkek
    patata bunu yazdı
    ManiakRhifat bunu yazdı

Abi video oynuyor ama eşek oğlu eşek ekrana yapışıyor. Ekranı scroll edince, izi kalıyor, play butonu üstünde çizik ama video da scroll ile birlikte hareket etmeye devam ediyor. Ve video oynamaya da devam ediyor. Sadece video player tuşları çalışmıyor. Çalışmasın ona gerek yok da, şu ekrana yapışması ayar etti. Pozisyonu hep sabit, başka url e gidince bile görünüyor. O derece. 

Kullandığın ios versiyonu vs nedir? Simulator de mi test ediyorsun yoksa gerçek cihazda mı? Özel değilse örnek projeyi paylaşabilir misin? 

eğer bir domates ışık hızına ulaşırsa kendisi ışık olur. bu sebeple ampulü yakdığınızda yanınızdan geçenlerin ışık mı yoksa domates mi oldunu bilemezsiniz. eğer ışık diyorsanız ışıktır, domates diyorsanız domatezdir. buna röletivite deriz.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patata
    patata's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    ManiakRhifat bunu yazdı
    patata bunu yazdı
    ManiakRhifat bunu yazdı

Kullandığın ios versiyonu vs nedir? Simulator de mi test ediyorsun yoksa gerçek cihazda mı? Özel değilse örnek projeyi paylaşabilir misin? 

IOS versiyonu 10.

XCode 9 galiba en sonuncusu.

Gerçek cihazda deniyorum : iphone 5c var onda. Ama 6s de de aynı boku yaptı. Zaten ikisinin de sürümü aynı. ios10.

ios11'e derleyemiyorum, xcode'dan. Çıkartmadılar mı ne, güncellemem mi lazım. Bu da ayrı bi soru neyse;

Kendi kodumu veremem de şöyle yaparsan da aynı şey olur :

https://rtcmulticonnection.herokuapp.com/demos/Video-Conferencing.html

Burayı sunucu gibi kullan, bir oda aç atıyorum 1.

Başka sekmeden oraya join ol. Kamera açılır orada path'ini görebilirsin.

Macbookun varsa ios'a derlenmiş halinin kodlarını paylaşabilirim.

Cordova kuruluysa sen de yapabilirsin : http://www.rtcmulticonnection.org/docs/Write-iOS-Apps/

Sunucu olarak, o herifinkini kullanıcan zaten. Sadece config dosyasını editlemek lazım. Neyse sen bi bak da olmazsa atiyim ben sana hocam, derli halini.

Teşekkürler

Ek : Benim kodumda, screen sharing, video ve audio' yu aynı anda yapabiliyor. Skype'ın internet versiyonu işte. Ama screen sharing'de de camera share'de de aynı olay oluyor.

patata tarafından 26/Eyl/17 15:45 tarihinde düzenlenmiştir

Tahtam eksik
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patata
    patata's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Patata yine çıldırdı, aybaşı 200 TL ödeme yapıcam yapana.

Requirements : Macbook, Iphone.

Yoksa yapamazsınız.

patata tarafından 26/Eyl/17 16:39 tarihinde düzenlenmiştir

Tahtam eksik
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ManiakRhifat
    ManiakRhifat's avatar
    Erkek

Haftasonu (tahminen pazar günü) deneyebileceğim hocam.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patata
    patata's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    ManiakRhifat bunu yazdı

Haftasonu (tahminen pazar günü) deneyebileceğim hocam.

tamam hocam haber bekliyorum.

Bug report'u da yaptım. Bakalım belki birşey çıkar oradan

Ama dediğin gibi video olarak görmüyor bunu sanırım. Local url olarak algılıyor olabilir ama oynatması enterasan.

Local URL olarak algılamasının nasıl önüne geçilir bilmiyorum. 

Tahtam eksik
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patata
    patata's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

afitup

Tahtam eksik
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patata
    patata's avatar
    Banlanmış Üye