folder Tahribat.com Forumları
linefolder Grafik - Animasyon - Flash - 3D Modelleme
linefolder Coreldraw Da Belirli Uzunlukta Kesikli Outline Nasıl Oluşturabilirim?

Coreldraw Da Belirli Uzunlukta Kesikli Outline Nasıl Oluşturabilirim?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kuklaci
    kuklaci's avatar
    Erkek

arkadaşlar elimde coreldrawda çizilmiş 40-50 tane paths var. bunların kesikli çizgiler olması gerekiyor ama  kesikli çizgilerin iki cm çizgi, iki cm boşluk seklinde oluşması gerekiyor.

Outline>edit style  ayarlarından oluşturmaya çalıştım ancak en fazla 0.5 cm olarak ayarlayabildim. buradaki değeri nasıl attırırım ya da nasıl bir yöntem ile bu pathleri istediğim hala nasıl getirebilirim.

En geç perşembeye halletmem lazım şimdiden sağolun... 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lacuradeamore
    lacuradeamore's avatar
    Erkek

hocam program yok suanda hatrladğım kadarıyla 0,5 lan yere elle deger giriliyor diye hatrlıyorum bi ekran görüntüsü koyabilirmisn

edit hocam ctrl+f9 ile kontur  de denesene

lacuradeamore tarafından 11/Haz/13 08:14 tarihinde düzenlenmiştir

Ben veremden öldüm Belki ölmezdim Sıkıntım olmasa Paradan yana.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek

Hocam, çizgileri seçtiğinizde yukarıda hattın şeklini ve iki ucunu ayrı ayrı belirlemenize olanak vermenizi sağlayan bir menü görünmesi gerekiyor.

Buradan "Other..."e bastığınızda, bir cetvel gibi bir şey görünecek. Bu ayarı aşağıdaki gibi ayarlarsanız istediğinize ulaşabilirsiniz.

Bu şekilde ayarlayabilmek için beyaz kutucukların sonundaki işaretçiyi gösterilen yere kadar kaydırın. İlk iki santimetrelik uzunluk üzerinde bulunan kutucuklara da tıklayarak siyaha çevirmek suretiyle ayarlamaya yapabilirsiniz.

RaNGeR tarafından 11/Haz/13 11:23 tarihinde düzenlenmiştir

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kuklaci
    kuklaci's avatar
    Erkek

yorumlar için teşekkürler öncelikle.

other seçeneğinden denedim ama söylediğim gibi en fazla 0.5 cm olarak ayarlanabiliyor.  sizin verdiğiniz ayarla ile 2cm değil 2 mm oluyor. bu scalayı arttırmanın bi yolu varmıdır aceba? 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek

Haklısınız, koyarken onu farketmemişim, kusura bakmayın :)

Açıkcası sizin için kurcaladım biraz ama malesef dediğiniz ölçülerde bir ayarlama bulamadım. Sizin de bulduğunuz üzere en fazla yarım santimetre, bilemediniz 6 milimetre ayarlanabiliyor. Bunu istediğiniz ölçülerde yapabileceğinizden şüphem yok ama CorelDRAW'dan olacağını sanmıyorum. Daha çok mimari çizimlere hitap eden AutoCAD, ArchiCAD tarzındaki programlara yönelebilirsiniz. Bu programlardaki 2D çizimleri, herhangi bir versiyon sorunu olmadığı müddetçe CorelDRAW içinde de açabilirsiniz.

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kuklaci
    kuklaci's avatar
    Erkek

bi ödevde kullanılmak üzere böyle bişey gerekli oldu ve hoca coreldraw olmasını istiyor. ama son çare olarak eğer autocad ile böyle bişey yapılabilir ise mevcut cizimleri autocad'e atıp yapabilrim autocad corel çizimlerini açıyor diye biliyorum. orda ayarlayıp tekrar corel' a atarım.

Toplam Hit: 1027 Toplam Mesaj: 6