Corsair H80i GT

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Draenei
    Draenei's avatar
    Erkek

merhaba arakdaşlar elimde Corsair H80i GT var

işlemcim. i7 6700 K skylike.

anakartım msi kriat gamin z170 chipset

ekran kartı msi 1070ti

cereyan eden olaylar: bilgisayarım aşırı yük altında kapanıyor. 5 sn. sonra açılıyor kendi kendine.

bilgisayarda olup biten: battlefield V, doom eternal, call of dutty mw2 remastered. ve benzeri yüksek kapasiteli oyunlar.

yaptıklarım: sıvı soğutma fan ve pompa performance devirinde.. (oyun oynarken)

soru1: anakart biostan şu ısıda bilgisayar kapat diye ayar var heralde nasıl düzelteceğimi bulamadım (bulursam yada yol gösterirsenin max kaç yapmalıyım)

soru2: bu işlemci kaç dereceye kadar dayanır ?

soru3: sıvı soğutma 5 yıllık. içinde ki soğutma özelliğini yitirmişmidir ?

soru4: pompası bozulmuşmudur ? (corsair link prg de çalışıyor şu devirde dönüyor diyor)

soru5: macun yeni değiştim. fazla koymuş olabilir miyim ?

kısacası oyunun tam en zevkli yerinde tak kapanıyor. muhtemelen 70 dereceden sonra kapanıyor.

Her kim ki, göz perdesini bu dünyada sadece kendi çapı kadar aralayabilir ⚡ 🌑
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saku
    saku's avatar
    Erkek

msi afterburner yükleyip sıcaklıkları, kaç derecede kapandığını kontrol et. psu kaynaklı da olabilir. macun değişiminden sonra montajı düzgün yaptığna emin misin?

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek
    Draenei bunu yazdı

ekran kartı msi 1070ti

cereyan eden olaylar: bilgisayarım aşırı yük altında kapanıyor. 5 sn. sonra açılıyor kendi kendine.

bilgisayarda olup biten: battlefield V, doom eternal, call of dutty mw2 remastered. ve benzeri yüksek kapasiteli oyunlar.

soru1: anakart biostan şu ısıda bilgisayar kapat diye ayar var heralde nasıl düzelteceğimi bulamadım (bulursam yada yol gösterirsenin max kaç yapmalıyım)

soru4: pompası bozulmuşmudur ? (corsair link prg de çalışıyor şu devirde dönüyor diyor)

kısacası oyunun tam en zevkli yerinde tak kapanıyor. muhtemelen 70 dereceden sonra kapanıyor.

Cevap 1: Cevap 2'deki gibi 64 dereceye ayarlanmalı. Bios'ta thermal vs. gibi bir bölüm olmalı.

Cevap 2: 64 santigrat derece. Kaynak: https://ark.intel.com/content/www/tr/tr/ark/products/88195/intel-core-i7-6700k-processor-8m-cache-up-to-4-20-ghz.html

Cevap 4: Gerçek devir mi yoksa pwm çıkışından istenen devir mi? Bunu bilmeden bir şey söyleyemeyiz. Hortumlardan sıvı akışı belli olmuyor mu?

Cevap 5: Olabilir. En etkili sürme çarpı şeklinde az miktardaymış: https://www.youtube.com/watch?v=LHOBRvXYqEg

Olaylara karışmayın!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Draenei
    Draenei's avatar
    Erkek
    YeniHarman bunu yazdı
    Draenei bunu yazdı

ekran kartı msi 1070ti

Cevap 1: Cevap 2'deki gibi 64 dereceye ayarlanmalı. Bios'ta thermal vs. gibi bir bölüm olmalı.

Cevap 2: 64 santigrat derece. Kaynak: https://ark.intel.com/content/www/tr/tr/ark/products/88195/intel-core-i7-6700k-processor-8m-cache-up-to-4-20-ghz.html

Cevap 4: Gerçek devir mi yoksa pwm çıkışından istenen devir mi? Bunu bilmeden bir şey söyleyemeyiz. Hortumlardan sıvı akışı belli olmuyor mu?

Cevap 5: Olabilir. En etkili sürme çarpı şeklinde az miktardaymış: https://www.youtube.com/watch?v=LHOBRvXYqEg

64 de mi ayarlanmalı :( ? benimki daha fazla ısındığı için kapanıyor heralde.... o zaman eğer o thermal dediğin yeri bulursam. 80 falan yapsam işlemci için sıkıntı olur mu ?

Her kim ki, göz perdesini bu dünyada sadece kendi çapı kadar aralayabilir ⚡ 🌑
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KAAMOS
    KAAMOS's avatar
    Erkek

70 dereceden sonra thermal throttle başlar

95-100 aralığında kapatır muhtemelen

eğer oyunda işlemci sıcaklığın 100 dereceye cıkıyorsa baya birşeyi yanlış yapıyorsun demek

Toplam Hit: 714 Toplam Mesaj: 5
corsair h80i gt sıvı soğutma