Csharp Random Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    geniuss
    geniuss's avatar
    Erkek

merabara arkadaslar csharpta bi donguyle olusturabilecegim kadar random sayi olusturmaya calisiyorum ama orneyin ilk 10-15 sayi (daha fazla da olabiliyor ) ayni cikiyor heralde random sayinin algoritmasi zamana dayali oldugu icin heralde bu sorun cikiyor, bunu cozmemin bi yolu varmi ?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cado_
    Cado_'s avatar
    Erkek
    if koy sayi aynı ise yazdırma farklı ise yazdır.yanliz ilk 15 tanesi aynı çıkmasıda ilginçmiş :P
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cado_
    Cado_'s avatar
    Erkek

şöyle ki;

int sayi1;

int sayi2=1;

Random rasgele = new Random();

for(int i=0;i<=100;i++)

{

sayi1 = rasgele.Next(1, 100);

if(sayi1!=sayi2)

{

console.writeline(sayi1);

}

sayi2=sayi1;

}

denemedim ama boyle olması lazım

yok denedim olmadı :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    geniuss
    geniuss's avatar
    Erkek

ya sorun su ki boyle bende yapabiliyorum ama o zamanda orneyin baya bi buyuk zaman kaybi oluyor yani baska bi yontem yokmu yoksa baska bi random algoritmasi daha iyi calisan daha kusursuz calisan orneyin mikrosaniyeyi de hesaba katan ki csharpin algoritmasi da mikrosaniyeyle calismasi lazim o zamanda nanosaniyeleri hesaba katan bi algoritma lazim

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JPriest
    JPriest's avatar
    Erkek

http://www.kaanaslan.com/resource/bug/display_bug.php?order=2&id=2

Sen hiç kaval çaldın mı?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eergin06
    eergin06's avatar
    Erkek

c# bilmiyorum ama visual basicde rnd komutunu kullanmazdan evvel randomize komutunu kullanmazsan sürekli aynı sayıları veriyordu. yani ilk seferde 3 sayısını tuttuysa programı aç kapat tekrar ilk seferde 3 sayı ... gibi.... ama randomize komutu sistem saatini çalıştırıyormuş ??? gibi bir açıklaması vardı ve bu komutla problem çözülüyordu.. Bir dene bakalım ne de olsa visual studio 

Zulm ile abad olanın Ahiri berbad olur
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpArK
    SpArK's avatar
    Erkek

Random classini nasil kullaniyorsun ? Her seferinde new Random() mi diyorsun ? Yoksa belli bir yerde Random objesini yaratip onun Next() fonksiyonunu mu cagiriyorsun ?

Edit : ornek kodunu buraya koyarsan eminim fixleyecek birsuru insan vardir burada :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    geniuss
    geniuss's avatar
    Erkek

SpArK bunu yazdı:
    -----------------------------

Random classini nasil kullaniyorsun ? Her seferinde new Random() mi diyorsun ? Yoksa belli bir yerde Random objesini yaratip onun Next() fonksiyonunu mu cagiriyorsun ?

Edit : ornek kodunu buraya koyarsan eminim fixleyecek birsuru insan vardir burada :)

-----------------------------

her yeni sayi icin next kulaniyorum ya sorun kod da degil su csharpin next funskiyonunda onun algoritmasi milisaniyelere dayaniyor ama bilgisayarin hizi o milisaniyede 20-30 kere o funksiyonu calistirabiliyor ki ayni numara cikiyor yani buna bi cozum yokmu ?

Toplam Hit: 1146 Toplam Mesaj: 8