Css İle Kaymayan Div

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vampire
    vampire's avatar
    Erkek
    Arkadaşlar belki bir çoğunuz biliyordur yada bir çoğunuz görmüşsünüzdür bazı sitelere girdiğinizde mesela Ülkemizin bayrağını sol üst köşeye koyuyorlar ve bayrağın kaymasını engelliyorlar , tüm sayfayı aşağı yukarı oynattığınız halde bayrak sabit kalıyor ve çokta güzel bir sayfa tasarımı meydana getiriliyor . Geçen gün aklıma geldi bende yapayım dedim bu konuda ufak bir css kodu yazdım buyrun sizlerde sayfalarınızda bu efekti kullanın

#vampire_ressim
    {
    position: absolute;
    top: 0px;
    left: 0px;
    position: fixed;
    text-indent: -1000px;
    width: 100px;
    height: 100px;
    overflow: hidden;
    background: url('turk_bayragim.gif') no-repeat 0 0;
    }

vermiş olduğum kodu sayfanıza

<style type="text/css">
    </style>

tagları arasına ekleyip yada kendi css'iniz üzerine ekleyin
    daha sonra resminizin  hangi sayfalarda gözükmesini istiyorsanız aşağıdaki div tanımlamasını sayfanıza ekleyin
    <div id="vampire_ressim"></div>
    tagları eklemeniz kafi artık eklediğiniz resim ki ben ülkemizin bayrağını ekledim artık sayfalarımın sol üst köşesinde sabit bir şekilde kalıyor :)

kod üzerinde bir kaç belirtmek istediğim nokta var benim kullandığım bayrak 100*100 olduğundan dolayı ben css kodum üzerinde genişlik ve yükseklik değerlini 100px olarak verdim siz başka resimler kullanacağınız zaman bu değerlere dikkat ediniz resminize göre ayarlarsınız

Sonuç itibari ile herhangi bir sorunla karşılaşmadan kaymayan div'i elde etmiş olacaksınız bu kodu daha fazla geliştirerek daha güzel işlevler yapabilirsiniz ayrıca herkes farklı tarayıcı kullanıyor benzer işlevleri ifa eden komutları 2 kere yazdım sebebi bazı tarayıcılarda kod sorun verebiliyor bu aşmak için

Vampire
Toplam Hit: 1856 Toplam Mesaj: 1