Cydia Çılar Yardım Lütfen (IOS)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DjBlueMaN
    DjBlueMaN's avatar
    Erkek

Arkadaşlar cihazım jb li Ios 6.1.3, bu cihazı sıfırlamak istiyorum fakat jb li olduğu için ayarlardan cihazı sıfırla dediğimde elma da kalıyor.Itunes ile versiyon 6.1.3 değişmeden aleti nasıl sıfırlayabilirim.Veya cydia uygulamasını nasıl kaldırabilirim.Itunes ile geri yukle dediğimde Ios 7.0.4 kurulacak uyarısı veriyor ve ben bunu istemiyorum çünkü SHSH kaydım yok geri dönemem 6 ya

Haşa Zulmetmez Kullarına Hüdası, Her Kulun Çektiği, Kendi İşinin Cezası!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek

Hocam kullandığın versiyonun .ipa'sını sn0wbreeze ile indir, yükle. --> yapmak istediğine göre farklı modlar mevcut birini seçersin.

sn0wbreeze ile indirdiklerin sorun çıkarırsa apple'ın kendi sitesinde .ipa'lar var, ordan indirirsin. Ardından redsn0w'la yüklersin.

Ben nasıl yaptığımı anlatayım:

apple'dan gerekli .ipa'yı indirdim.
    Redsn0w'la baseband yükseltmeden sistemi yükledim.
    Ardından jailbreak yaptım.
    Üzerine cila olarak sim kilidini kaldırdım, oh mis. (:

telekom tarafından 06/Oca/14 22:12 tarihinde düzenlenmiştir

vatandaşa kafam girsin!..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DjBlueMaN
    DjBlueMaN's avatar
    Erkek
    telekom bunu yazdı

Hocam kullandığın versiyonun .ipa'sını sn0wbreeze ile indir, yükle. --> yapmak istediğine göre farklı modlar mevcut birini seçersin.

sn0wbreeze ile indirdiklerin sorun çıkarırsa apple'ın kendi sitesinde .ipa'lar var, ordan indirirsin. Ardından redsn0w'la yüklersin.

Ben nasıl yaptığımı anlatayım:

apple'dan gerekli .ipa'yı indirdim.
    Redsn0w'la baseband yükseltmeden sistemi yükledim.
    Ardından jailbreak yaptım.
    Üzerine cila olarak sim kilidini kaldırdım, oh mis. (:

Çok teşekkür ederim dostum anlatımın için,ipa dosyasını indirdim bahsettiğin pro ile extras bölümünden select IPSW yi seçtim fakat şöyle bir uyarı verdi ve ileri seçeneği deaktif nerde yanlış yaptım acaba ?

Haşa Zulmetmez Kullarına Hüdası, Her Kulun Çektiği, Kendi İşinin Cezası!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek
    Telefonu restore edince is bank iOs 6.0 ustu istiyordu, bende iscep'in .ipa'sini ararken kafa orada takili kalmis :D
    Dogrusu .ipsw olacakti.

Neyse sn0wbreeze ile indirdigin calismadiysa bu linklerden indirmeyi dene, http://iphonecozum.com/itunes-ile-manuel-yazilim-guncellemesi-nasil-yapilir.html

Telefon sim kilitli, calinti vs. degilse yukaridakilerden ihtiyacin olani indirdikten sonra iTunes uzerinden shift tusuna basiliyken geri yukle dersen senden ipsw'nin yerini gostermeni isteyecek oylede yapabilirsin.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    telekom bunu yazdı
    Telefonu restore edince is bank iOs 6.0 ustu istiyordu, bende iscep'in .ipa'sini ararken kafa orada takili kalmis :D
    Dogrusu .ipsw olacakti.

Neyse sn0wbreeze ile indirdigin calismadiysa bu linklerden indirmeyi dene, http://iphonecozum.com/itunes-ile-manuel-yazilim-guncellemesi-nasil-yapilir.html

Telefon sim kilitli, calinti vs. degilse yukaridakilerden ihtiyacin olani indirdikten sonra iTunes uzerinden shift tusuna basiliyken geri yukle dersen senden ipsw'nin yerini gostermeni isteyecek oylede yapabilirsin.

iyi de shsh yok diyor aktif etmez ki.

ios 6yı neden istiyorsun hocam son sürüm daha iyi

...said addicted.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı
    telekom bunu yazdı
    Dogrusu .ipsw olacakti.

hocam benim telefonun da shsh kaydi yoktu. Sorunsuz bir sekilde ayni surumu kurdum. Tabi ben bazi sebeplerden dolayi iTunes'tan olabildigince uzak duruyorum. O yuzden redsn0w, sn0wbreeze gibi prog.lara daha asinayim.
    Hikayenin tamami: www.dikkat.org/2013/12/iphone-4-acilmayinca-yapilmasi.html

Bildigim kadariyla shsh ust surumden alt surume gecmek istenildiginde (downgrade) kullaniliyor.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nukeshore
    nukeshore's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

SHSH almak ilk iştir jb de hocam. aklına küpe olur bundan sonra :)

011011100111010101101011011001010111001101101000011011110111001001100101
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    telekom bunu yazdı
    noname bunu yazdı
    telekom bunu yazdı
    Dogrusu .ipsw olacakti.

hocam benim telefonun da shsh kaydi yoktu. Sorunsuz bir sekilde ayni surumu kurdum. Tabi ben bazi sebeplerden dolayi iTunes'tan olabildigince uzak duruyorum. O yuzden redsn0w, sn0wbreeze gibi prog.lara daha asinayim.

Bildigim kadariyla shsh ust surumden alt surume gecmek istenildiginde (downgrade) kullaniliyor.

Snowbreeze olayı ihpne 4 ten sonra bitti hocam. Yeni nesil işlemcilerde o custom ipsw falan yemiyor.

Benca direk 7.0.4 yükle yakında programların güncellemeleri ios 7 ve üstü şeklinde olucak çünkü.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Ben niye her girdiğimde çayda çıra diye okuyorum ya

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EdepsizPenguen
    EdepsizPenguen's avatar
    Erkek

ios 7 de jailbreak de çıktı neden bulunduğun sürümde kalmak istiyon ki, iphone 4 ise telefoni stabiliti sorunuda bitti gayet güzel çalışıyo bende hemde jailbreak varken

Yüksek Fizik Mühendisi - Optik Sistem Mühendisi
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek
    torpedo_XL bunu yazdı
    telekom bunu yazdı
    noname bunu yazdı
    telekom bunu yazdı
    Dogrusu .ipsw olacakti.

Snowbreeze olayı ihpne 4 ten sonra bitti hocam. Yeni nesil işlemcilerde o custom ipsw falan yemiyor.

Benca direk 7.0.4 yükle yakında programların güncellemeleri ios 7 ve üstü şeklinde olucak çünkü.

Eyv. hocam bilmiyordum bunu, ben 4 kullanıyorum. (:

Toplam Hit: 2042 Toplam Mesaj: 11