folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Dağıtım İzin Kağıdının İmzalatılması

Dağıtım İzin Kağıdının İmzalatılması

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    the_ilkay
    the_ilkay's avatar
    Erkek

Arkadaşlar geçen cuma dağıtım izni için İstanbul'a geldim.İzin kağıdını bir inzibat karakoluna imzalatmam gerekiyormuş fakat daha önceden benim gibi askerden dağıtıma gelipte imzalatmadan ustabirliğine giden tanıdıklarım var.İmzalatmak şart mıdır, imzalatmasam bir sorun çıkar mı?

Kimi zaman sevmektir dünya...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

salla..

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YaSevYaTerkEt
    YaSevYaTerkEt's avatar
    Erkek

the_ilkay bunu yazdı:
    -----------------------------

Arkadaşlar geçen cuma dağıtım izni için İstanbul'a geldim.İzin kağıdını bir inzibat karakoluna imzalatmam gerekiyormuş fakat daha önceden benim gibi askerden dağıtıma gelipte imzalatmadan ustabirliğine giden tanıdıklarım var.İmzalatmak şart mıdır, imzalatmasam bir sorun çıkar mı?

Dağıtım izninle beraber askerlik şubene izin bildirim kağıdı gönderilir, bu bildirimler senin şubedeki dosyana eklenir, bilgisayara girilir, terhis sonrası dosyan tekrar incelemeye alınır, izin hatası, terhis hesaplamaları vs. sağmalaması yapılır, eksik gün varsa sana bildirilir, gerekn yapılır.

İzin belgelerinin imzalanmasının amacı, yol iznidir.

Örneğin İstanbulda askerlik yapan ağrılı bir bir er-erbaşa izin istediği zaman 3 gün yol izni verilir ( 3 gün gidiş + 3 gün dönüş ).

Kendini zeki sanan bazı gerzeklerde ağrıya gideceğini söyleyip istanbuldan bursaya, izmire yada ankaraya gider. Bu şehirlerin yol hakkı 1 gündür.

Bu art niyetli yaklaşımları engellemek için izin kağıdında beyan ettiğin adresteki merkez komutanlığına, yoksa askerlik şubesine veya son çare jandarma karakoluna gidip geldiğini beyan edersin, imzalarlar, kaşe vs. yaparlar.

Bence üşenme git, acemilikten usta birliğine gittiğinde % 99 karargah idari işler astsubayı seni yanına çağırır, tipine bakar, mesleğini sorar. İzin kağıdını inceler, teslim saatine bakar. İlk günden mimlenmek istemiyorsan bence üşenme git imzalat.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    the_ilkay
    the_ilkay's avatar
    Erkek

YaSevYaTerkEt bunu yazdı:

the_ilkay bunu yazdı:

Dağıtım izninle beraber askerlik şubene izin bildirim kağıdı gönderilir, bu bildirimler senin şubedeki dosyana eklenir, bilgisayara girilir, terhis sonrası dosyan tekrar incelemeye alınır, izin hatası, terhis hesaplamaları vs. sağmalaması yapılır, eksik gün varsa sana bildirilir, gerekn yapılır.

İzin belgelerinin imzalanmasının amacı, yol iznidir.

Örneğin İstanbulda askerlik yapan ağrılı bir bir er-erbaşa izin istediği zaman 3 gün yol izni verilir ( 3 gün gidiş + 3 gün dönüş ).

Kendini zeki sanan bazı gerzeklerde ağrıya gideceğini söyleyip istanbuldan bursaya, izmire yada ankaraya gider. Bu şehirlerin yol hakkı 1 gündür.

Bu art niyetli yaklaşımları engellemek için izin kağıdında beyan ettiğin adresteki merkez komutanlığına, yoksa askerlik şubesine veya son çare jandarma karakoluna gidip geldiğini beyan edersin, imzalarlar, kaşe vs. yaparlar.

Bence üşenme git, acemilikten usta birliğine gittiğinde % 99 karargah idari işler astsubayı seni yanına çağırır, tipine bakar, mesleğini sorar. İzin kağıdını inceler, teslim saatine bakar. İlk günden mimlenmek istemiyorsan bence üşenme git imzalat.

çok mantıklı..verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. en güzeli gidip imzalatmak.

Kimi zaman sevmektir dünya...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siganfu
    siganfu's avatar
    Erkek

ben imzalatmadim bir sorun çıkmadi. tezkeremide imzalatmadim. askerliğim bittikten sonra şubeyede hiç gitmedim. şimdilik bir sorun çıkmadi. ama sen arkadaşin dedigi gibi garantiye al başin ağrimasin ileride.

Elin ekmeği ile yaşayan kurt kahrolsun, Boynunda tasma izi taşıyan kurt kahrolsun, Kar yağmış dağlarına, üşüyen kurt kahrolsun, Kahrolsun kurt postunu giyen yalancı kuzu,Dağıtanlar kahrolsun kurt sesli ordumuzu
Toplam Hit: 6334 Toplam Mesaj: 5