folder Tahribat.com Forumları
linefolder Html - CSS - XML - JavaScript - Ajax
linefolder Data Binding İçin Hangi Javascript Framework Ü Kullanmak Gerekir?

Data Binding İçin Hangi Javascript Framework Ü Kullanmak Gerekir?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

Öncelikle bizim data-binding dediğimiz olay ;  serverdan veriyi client a çekince html içine verileri basmamız yada clientta bir değişiklik olunca bu değişikliğin server a iletilmesi demek değil mi? Yani client ve serverda verilerin senkronize biçimde davranması. Benim anladığım aşağı yukarı bu eğer yanlışsa düzeltin lütfen.

Ben  veritabanınından çektiğim verileri jquery yada javascript ile html etiketlerinin içine basıyorum.Bunu yaparken jquery nin .append() metodunu falan kullanıyorum.Herhangi bir javascript framework kullanmıyorum. 

http://engineering.paiza.io/entry/2015/03/12/145216 burdaki yazıda ember ,backbone, knouckout , angular vs vs anlatmış.Şimdi bu binding işlemleri için jquery + javascript devam etsem olur mu? Yoksa şu framework u kullansan iyi olur dediğiniz bir framework var mı? Single Page Application bir uygulama yapmıyorsam eğer angular yinede kullanılabilir mi?

Fikir ve tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.Ekşisözlükte falan farklı farklı yorumlar yapılmış hep, her yorum yapanda çok kesin ifadelerle konusuyor.Kimisi demiş jquery heryerde kullanılmaz vs vs ordan esinlenerek fikirlerinizi merak ettim.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ben de jquery ile bütün işlerimi görüyorum ama bazen append' ler html' ler karmaşıklığa yol açıyor.

yine de jquery ile herşeyi yapabiliyorum, zaten dünyada da 70% in üzerinde jquery kullanılıyor, yani tam anlamıyla oturmuş bi kütüphane.

fakat angular bu konuda galiba daha güzel bir seçenek, direk html elementlerinin arasına yazmak çok hoş olsa gerek.

fw ler hakkında pek bi bilgim yok sadece react ve angular' ın çalışma mekanizmalarını biliyorum, konuyu takip etmek için yazdım.

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek

@Hannibal_King hoca yazından angularJS nin single page yapılarda kullanılması gerektiğini anlıyorum. Bu sonuca nasıl ulaştın? Merak ettiğim için soruyorum.

Biz de bazı projelerde angularJS kullanıyoruz lakin amacımız yeşillik olsun :) yani farklı teknolojiler kullanmayı öğrenme amaçlı..

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Theholiqan
    Theholiqan's avatar
    Erkek

AngularJS en çok kullanılan. jquery ui da da var heralde

Bize çağ dışı diyorlar Doğrudur; Çağlar açtık, çağlar kapattık Çağlar bizden geri!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SUPERBICO
    SUPERBICO's avatar
    Erkek

bence

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

@rappermcs hocam angularjs hiç kullanmadım bilmiyorum sadece hakkında yazılar okudum.Bu yazılarda ilk olarak single page application lar için uygun oldugu yazılmıs, sonra themeforestte angularjs admin temalarıda tek sayfa şeklinde olduğu için (gerçi o html zaten öyle olmak zorunda sanırım yoksa angularjs theme falan yazmazlardı  klasik html admin theme falan yazarlardı.) , sanki angular çoğunlukla tek sayfa uygulamalarında kullanılıyormuş hissine kapıldım.Tabi veri bağlama amaçlı kullanıldığıda yazıyor.Bende merak ettim acaba ne sıklıkta kullanılıyor, nerelerde kullanılıyor? Veri bağlama için angular tercih edilmesi daha mı iyi olur? Gibi sorular geldi aklıma.

Ama dediğim gibi jquery haricinde birşey kullanmadım.Somut örneklerle kullanan arkadaşlar örneklerse hani şöyle bi durumda şu framework ü tercih ettik vs vs gibisinden faydalı olur bence.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ocr1991
    ocr1991's avatar
    Erkek
    Hannibal_King bunu yazdı

Öncelikle bizim data-binding dediğimiz olay ;  serverdan veriyi client a çekince html içine verileri basmamız yada clientta bir değişiklik olunca bu değişikliğin server a iletilmesi demek değil mi? Yani client ve serverda verilerin senkronize biçimde davranması. Benim anladığım aşağı yukarı bu eğer yanlışsa düzeltin lütfen.

Ben  veritabanınından çektiğim verileri jquery yada javascript ile html etiketlerinin içine basıyorum.Bunu yaparken jquery nin .append() metodunu falan kullanıyorum.Herhangi bir javascript framework kullanmıyorum. 

http://engineering.paiza.io/entry/2015/03/12/145216 burdaki yazıda ember ,backbone, knouckout , angular vs vs anlatmış.Şimdi bu binding işlemleri için jquery + javascript devam etsem olur mu? Yoksa şu framework u kullansan iyi olur dediğiniz bir framework var mı? Single Page Application bir uygulama yapmıyorsam eğer angular yinede kullanılabilir mi?

Fikir ve tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.Ekşisözlükte falan farklı farklı yorumlar yapılmış hep, her yorum yapanda çok kesin ifadelerle konusuyor.Kimisi demiş jquery heryerde kullanılmaz vs vs ordan esinlenerek fikirlerinizi merak ettim.

div manipulasyonu cok yapcaksan angular 1 kullan. spa tarzı uygulamalar yapcaksan react redux kullan veya backbone 

Toplam Hit: 1187 Toplam Mesaj: 7
jquery javascript framework