Database Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Merhabalar,

4 adet büyük projem var bu projelerin hepsinin DB si Türkçe. Bu db leri ingilizceye çevirmek istiyorum ama çok fazla kod var.

Kodları mimariyi falan temizliyorum yavaştan. Sistemi NodeJS (Express.js) çekiyorum. next.js kullanacağım.

Fakat db yi de ingilizceye çevirmek istiyorum. Bunu en sağlıklı nasıl yapabilirim. kodlar ingilizce db türkçe olacak yoksa..

Türkçeden kastım tablo isimleri alan isimleri falan. 1 projem C# biri laravel 2 tanesi de pure Php,

Sürekli pure php yaz laravel yaz C# yaz gidip gelmek yerine hepsini ortak dile almak istiyorum. Bu yüzden böyle bir fikrim var. Sistemleri temize çekmem 1 belki 1.5 yılıma mal olacak. Fakat daha sonra belki 3 belki 5 yıldan kazanacağım :D

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
Toplam Hit: 1229 Toplam Mesaj: 1
db