DDOS Nedir? Tam Olarak Nasıl Yapılır?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanLev
    DanLev's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Sevgili müridler,modlar,adminler...

Bilen bilir tahribat.com'da hack ile ilgili pek konu açmadım veya açılmış konulara ileti yazmadım. Çünkü bu konularda kendimi yetersiz buluyorum.Neyse uzatmayayım. Geçen gün nette sörf yaparken bir videoda D-DOS ATTACKetiketini gördüm, merak ettim ve baktım ama bir halt anlamadım. Eleman videoyu İngilizce hazırlamış ve sadece yazmış durmuş. Biraz araştırdığımda serverlara yapılan saldırıların çok büyük çoğunluğunun bu yöntemle yapıldığını öğrendim. Formda biraz arama yaptım ama teferruatlı bir çalışma gözüme çarpmadı. Şimdi bu DDOs nedir?Ne halta yarar tam olarak ve en önemlisi nasıl yapılır sorularıma cevap verebilecek biri varmı diye merak ediyorum.

Saygılarımla 

kontrol edebilir olduğum savaş, kontrolüm dışında ki barıştan her zaman daha iyidir...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opensource2009
    opensource2009's avatar
    Erkek

Aslına bakarsan çok geniş bir konu denial of service desem yeterli olmaz sanırım (: Bunla ilgili genel yazıları oku istersen.Ddos siteye binlerce kullanıcı tarafından istek yollanıyormuş gibi sistemi devre dışı bırakmaya yönelik uygulama sanırım.Bir kaç türü var.Dos ise sanıyorum ki bulunan bir açık vasıtasıyla sistemin zayıf noktasına vurmak olabilir.Flood ddos multi clicker vs aslında hepsi aynı yere çıkıyor.Bandwith i bitirmeye yönelik olan var database i düşürmeye yönelik olan var vs. vs.

Nasıl yapılır sorusuna gelince ddos atak yapan programlar ve explotiler var aynı şekilde dos yapan explotilerde var bir ara çok yaygındı phpbb için.

Yanlışım varsa düzeltin ((:

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maserati
    maserati's avatar
    Homo

http://www.tahribat.com/doc.asp?docid=30

burda mevcut ayrıca googledende aratıp ayrıntılı bilgi bulabilrisiniz parça ğarça anlatılcak bi kponu değil bu!

Türkiyede kim sevdiği işi yapıyor ki?
Toplam Hit: 4002 Toplam Mesaj: 3