folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Ddr4 Sodimm Ram Tavisyesi Olan Var Mı?

Ddr4 Sodimm Ram Tavisyesi Olan Var Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    prototype461y5k
    prototype461y5k's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar.

Son 1 aydır bilgisayarıma ram uygun olan bir ram almaya çalışıyorum internetten ve başıma gelmeyen kalmadı. Bilgisayarım Alienware 17 R4. Dell'in sistem özellikleri listesine göre 32GB konfigürasyonunda 2667MHz destekliyor. Amazon Germany'den Corsair Vengeance siparişi verdim 32GB 3200MHz olacak şekilde. Bilgisayar hızını otomatik düşürür 2666'da kullanırım diye düşünüyordum. Ram'leri taktıktan sonra bios'tan kontrol ettim 3200MHz algılıyordu fakat windows'u başlatmaya çalıştığı zaman mavi erkanlar almaya başladım. Memtest86 başladığı anda hatalar vermeye başladı. Bende mecburen iade ettim. Ardından yine Amazondan iki tane Kingston 16 GB 2666MHz ram siparişi verdim bu sefer de bir tanesi geldi ve yanlış etiketlenmişti. Bilgisayara taktığımda ve windowsu açtığımda görev yöneticisinde 4GB 3200MHz olduğunu gördüm.  Bilgisayarın bios'unda xmp ayarları mevcut değil bu nedenle bellek hızlarını da kontrol edemiyorum.

Vatan Bilgisayar'a veya Teknosa'ya gidip orada alıp takıp denemek istedim ama önceden aradığım hiçbir mağzanın stokalrında aradığım kriterlere uygun ram bulamadım.

Uzun lafın kısası bilgisayarım 3200MHz desteklememesine rağmen 3200MHz ram çalıştırıyor ve şu anda bu ay içinde verdiğim siparişlerde başıma gelenlerden dolayı internetten sipraiş vermekten korkar oldum. Ayın 1'inde üniversite için il dışına çıkacağım ve vaktim de kalmadı kargo bekleyecek ve iade ile uğraşacak. Verebileceğiniz tavisyeler var mıdır acaba? Nereden almalıyım? ve Ne almalıyım? Yaklaşık 2300TL'lik bir bütçem var ama zorlarsam 2500TL'ye yuvarlayabilirim.

Düzenleme: Bilgisyarım ile birlikte gelen ram: SK Hynix 8GB HMA81GS6AFR8N

prototype461y5k tarafından 20/Eyl/23 17:21 tarihinde düzenlenmiştir

Ânı yakala
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

Servis tag numarasını paylaşır mısın?

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    prototype461y5k
    prototype461y5k's avatar
    Erkek
    x-files bunu yazdı

Servis tag numarasını paylaşır mısın?

D61LWF2
    Bir de bunu buldum önümüzdeki günlerde gidip bakacağım.  Crucial Basics CB16GS2666 16GB 2666MHz CL19

prototype461y5k tarafından 21/Eyl/23 20:06 tarihinde düzenlenmiştir

Ânı yakala
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kahramann
    Kahramann's avatar
    Erkek

bende 16gb laptop ram ı 3 adet var ama MHZ bakmam lazım sana uyarsa haberleşelim hocam

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    prototype461y5k
    prototype461y5k's avatar
    Erkek
    Kahramann bunu yazdı

bende 16gb laptop ram ı 3 adet var ama MHZ bakmam lazım sana uyarsa haberleşelim hocam

Olur hocam ürün kodu veya özellikleri yazarsanız alabilirim 2 tanesini. Lapropta 2 tane slot var.

Ânı yakala
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kahramann
    Kahramann's avatar
    Erkek
    prototype461y5k bunu yazdı
    Kahramann bunu yazdı

Olur hocam ürün kodu veya özellikleri yazarsanız alabilirim 2 tanesini. Lapropta 2 tane slot var.

Hocam bunlar geçen sene alındı. 6 ay kadar kullanıldılar. son 6-7 aydır kutuda bekliyorlar. sana uyuyorsa söylersin. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    prototype461y5k
    prototype461y5k's avatar
    Erkek
    Kahramann bunu yazdı
    prototype461y5k bunu yazdı
    Kahramann bunu yazdı

Hocam bunlar geçen sene alındı. 6 ay kadar kullanıldılar. son 6-7 aydır kutuda bekliyorlar. sana uyuyorsa söylersin. 

Hocam ne kadar fiyat düşünüyorsunuz 2 tanesi için?

Ânı yakala
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kahramann
    Kahramann's avatar
    Erkek

2sini 1300 e vereyim

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    prototype461y5k
    prototype461y5k's avatar
    Erkek
    Kahramann bunu yazdı

2sini 1300 e vereyim

Hocam numaramı mesaj atıyorum müsait olduğunuzda haberleşelim.

Ânı yakala
Toplam Hit: 498 Toplam Mesaj: 9
ram modeli ddr4 ram öneri ram sodimm donanım-tavsiye