folder Tahribat.com Forumları
linefolder Yazılımlar / Diğer Programlar
linefolder Deep Freeze"İn Çalışma Mantığı

Deep Freeze"İn Çalışma Mantığı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Madrakaru
    Madrakaru's avatar
    Erkek
    Evet beyler bilen söylesin hadi bakalım iş başına...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek
    dilimin döndüğünce bir yorum yapayım

norton ghost veya bu tarz programlarla aynı mantık aslında. Deep freeze de sürücünün image ini alır,sanal bir disk oluşturur ve image i oraya atar.Kendini başlangıca yazdırır pc her açılışta bu image yüklenir.Bu image nedir peki.Şöyle bir şey düşünelim, bilgisayarın masaüstünün resmini çektim,registry ın tüm anahtarlarının resimlerini çektim,windowsun,çöp kutusunun içindekinin ve tüm pc nin her noktasının resmini çektim, bu resimleri film gibi birleştirdim sonra.bilgisayar yeniden açıldığında hangi değişiklik yapılmış olursa olsun eski çektiğim resimlerin görüntülerini tekrar yerleştiriyor

Bilmem bu örnekle daha iyi açıklayabildim mi

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mit
    mit's avatar
    Erkek
    ertan bundan daha güzel anlatılamazdı süpersin hoja :D
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmiRReiS
    EmiRReiS's avatar
    Erkek
    kardeşim yine döktürmüşsün :D

.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Madrakaru
    Madrakaru's avatar
    Erkek
    Hocam tamam da bu oluşturduğu sürücü sanal olsa da harddiskte bi yer kaplaması gerekmez mi? Deep Freeze'de böyle bi olay yok.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek
    registry iki dosya üzerine kayıt edilir diye biliyorum,system.dat ve user.dat

system.dat yaklaşık 5 mb, user.dat de 1 mb falan

Bunlar sadece kayıtları alır,tüm harddiski kopyalamaz.ghost gibi tamamen bir image olayı yok yani,sadece mantıki olarak düşünebilirsiniz öyle

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    persian
    persian's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Bence rami kullanır.

Ramin çalışma mantığıda her kapandığında kendini sıfırlamak değilmidir.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Madrakaru
    Madrakaru's avatar
    Erkek
    Registry tamam da hocam geri programları dosyları vs. nasıl koruyo...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek
    Şimdi şöyle, eğer tam olarak image kaydederse kgb tarzı bir sıkıştırma ile düşük bir alan kaplayabilir.500 mb lık dosya 1 mb a inebilir.ram de saklama gibi bir olay yoktur ama ram deki gibi bir mantık vardır,elektrik kesildiğinde sıfırlama.Burdaki siıfırlamada geri yükleme anlamındadır

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Funky_Punky
    Funky_Punky's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ertan bunu yazdı:
    -----------------------------
    Şimdi şöyle, eğer tam olarak image kaydederse kgb tarzı bir sıkıştırma ile düşük bir alan kaplayabilir.500 mb lık dosya 1 mb a inebilir.ram de saklama gibi bir olay yoktur ama ram deki gibi bir mantık vardır,elektrik kesildiğinde sıfırlama.Burdaki siıfırlamada geri yükleme anlamındadır
    -----------------------------

Norton Ghost gibi bir program 10 gb ı 5 gb yani yarı yarıya indirip image alabilirken, deep freeze bunu nasıl 500 de 1 yani 500 mb ı 1 mb olarak sıkıştırabilioyor. Hala bu programın çalışma mantığını tam olarak anlamadım pc de hiç bir kasma veya harddiskte yer kaplama olmadan nasıl 100 lerce gb ı hafızasında tutup bir restartta geri getirebiliyor ?

Yazdığım konulara genelde geri dönemiyorum, takip etmemi istediğiniz bir durum olursa lütfen PM atınız.
Toplam Hit: 3515 Toplam Mesaj: 10