folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Değişik Bir İnternet Bağlantısı

Değişik Bir İnternet Bağlantısı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaZu
    ZaZu's avatar
    Erkek

Başlık saçma gelebilir ne yazacağımı bulamadım. Sorunu anlatayım.

w10 yüklü bir PC ve w7 yüklü bir laptop var. Ev değişikliğinden dolayı modem ve masaüstü pc ayrı odalarda konuşlandırdım kısa bir süre için. Çünkü telefon hattı sadece tek odada vardı.  (Modem ismi X1)

PC de internete girmem icab etti. Laptoptan wifi ile modeme bağlandım. Daha sonra bağlantıları köprüleyip masaüstü PC ye ethernet yolu ile neti paylaştırdım. Herşey güzel gidiyordu. Uzun bir telefon kablosu yaptırıp modemi PC nin yanına taşıdım. Bağlantıları ayırdım eski haline geri getirdim herşeyi yani.

Daha sonra AP cihaz aldım. (AP ismi X2) Repeater Mode ta ayar falan herşey OK.

PC ye internet ethernet yoluyla geliyor. Ancak 10-15 dk kadar internet yok. Ekranın sağ alt köşesinde Ağ Bağdaştırıcı ismi bağlandığım access point ismi X2 olarak görünüyor. 

Sanki PC ye gelen internet AP den geliyormuş gibi oluyor. Yani şöyle Modem AP ye sinyal gönderiyor AP internetteyim deyip modeme geri sinyal gönderiyor ve bana internet geliyor. 

Ağ Bağdaştırıcı ismi X1 olarak görmem gerekirken AP nin ismi X2 yi görüyorum. 

Sorunun nerden kaynaklandığını bulamadım. Ethernet kaldırıp geri yükledim ama yine aynı şekilde.

ShutterStock Portfolio http://shutterstock.com/g/ozkan26
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WebJas
    WebJas's avatar
    Erkek

AP i repeater olarak ayarladıysan sinyali X1 in güçlüğü geldiği noktada X2 yi iplemez diye düşünüyorum

veya sinyal çakışması da olabilir. Farklı 2 cihazla telefonla falan deneyebilir misin bi

bilmediklerimi ayaklarımın altına alsam başım göğe ererdi..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FireFistAce
    FireFistAce's avatar
    Erkek

anladığım kadarı ile öncesini saymazsak, 

bir modemin var x1 bir ap var x2.

aşağı yukarı olması gerektiği gibi kurmuşsun sanırım ama olmuyorsa bir yerde hata vardır. 

bence ap yi çıkart bi ap yi resle, modemi resle. sonra modemi kur neti bağla pc ye çalışıyorsa sıkıntı yok. 

sonra sadece ap yi pc ye bağla dhcp yi filan kapat mesh moda al. 

modem de de ap de de mesh ayarı aynı olsun. 

modemden pc yi kablolu bağla çalışır sıkıntı olmaz. 

FireFistAce tarafından 30/Ağu/16 04:50 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaZu
    ZaZu's avatar
    Erkek

WebJas, tmm AP de sinyal daha güçlü ama PC de wifi kartı yok onu anlayamıyorum. Telefonlarda sıkıntı yok hangisine istersem bağlanabiliyorum. iOS ve Android sorunsuz.

FireFistAce, res yapıp deneyeceğim tekrardan.

Teknik olarak hala cevap bulamıyorum.

ShutterStock Portfolio http://shutterstock.com/g/ozkan26
Toplam Hit: 1152 Toplam Mesaj: 4
internet modem