folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Güvenliğine Giriş
linefolder Delircem:Her 5 Dakikada Ağ Bagdastiricisini Sıfırliyorum!

Delircem:Her 5 Dakikada Ağ Bagdastiricisini Sıfırliyorum!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ilnatsob
    ilnatsob's avatar
    Erkek

adsl da baglantı var,internette sorun yok ama ortalama 5 dakikada bir baglantı gidiyor(o anda modemdeki adsl ışıgı yanmasına ragmen) ağ baglantıları ag bagdastırıcısını sıfırlayınca düzeliyor,sonra tekrar,sonra tekrar...

open DNS de kullansam,otomatik ip bulmayı da kullansam değişen bişey olmuyor

Nasıl çözcem bu sorunu? (kablolu baglantı)

====>
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ste1n
    ste1n's avatar
    Erkek
    spliter kullanıyormusun?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    stillalive
    stillalive's avatar
    Erkek
    modem ayarlarına gir oradan DHCP yerini bul, otomatik ip kira süresi büyük ihtimalle düşüktür, mesela 60 saniye ise, modem sana her 60 saniyede bir local ip vermeye çalışır böyle olunca da sorun yaşarsın, o süreyi baya bi uzat düzelir diye düşünüyorum.

Geçenlerde kumpircide otururken, salataları, kaşarlı kumpirleri ve kısırları gördüm, o sırada şöyle düşündüm: Kısırlaştırılmış Siyaseti, Kaşar Siyasetçilerden Alırsak, Önümüze Amerikan Salatası Olarak Gelir Ve Biz de Onu Yeriz, Ama Orada Unutulan Birşey Var, O da Çoban Salatası.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ilnatsob
    ilnatsob's avatar
    Erkek

spliter'ın ne oldugunu bilmiyorum muhtelemen kullanmıyorum :D

Bazen de bağlantı warken site açılmıyor ikinci tıklamada açılıyor,weya msn açık herkezi görebiliyorum ama bana biri bişey yazdı mı gelmiyor

====>
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blue_moon
    Blue_moon's avatar
    Erkek

modemi cd si ile birlikte tekrar kur bağlantılarını gözden geçir olmazsa virüs+trojan taraması yap

büyük ihtimal konfigrasyonlarda sorun olabilir protokolleri 8 - 35 olarak ayarlamak lazım 

DSL protokolü 8-35 üzerinden çalışır 

IP sorunu da olabilir milyonlarca nedeni olabilir denemek lazım...

Mülk Allahındır, Adalet Mülkün Temelidir (Hz.Ömer)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shephard
    Shephard's avatar
    Erkek
    Yanlış hatırlamıyorsam ; Ben daha önce internet kafede çalışırken bu sorunla karşılaşıyordum, ağda dolaşan bir virüs neden oluyor. Atıyorum virüsün olduğu makinayı kapatınca sorun düzeliyordu. Ev kullanıcısı isen ve tek makina kullanıyorsan, iyi bir virüs temizliği yap. ;) Olmadı bir format. Soru düzelir.

-Antalya / Kaş / Kalkan Kiralık Tatil Villaları - Beni aramadan tatilinizi planlamayın.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    clogu
    clogu's avatar
    Erkek
    hocam müridlerin dedikleri cözümü çare olmadıysa bi çözüm de benden...Aynısı arkadasımın basına geldı baya bı ugrastım duzeltmedım drıverı sılıp yenıden yukledık falan olmadı sonra drıverı orjınal sıtesındekı son guncellemelı olanı deılde eskı versıonlarından bırını yukledım duzeldı bı dene ıstersen drıver sorunun olabılır.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mescarine
    mescarine's avatar
    Erkek
    Airties mı kullanıyorsun? RT 201 yada RT 211 falanmı?

YGS: Yeni Gelin Sınavı.. Bir heyecan, bir arzu, bir istek.. Biraz hüzün, biraz acı, biraz gözyaşı..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    Büyük ihtimal, Bilgisayarında Worm Türü bir yazılım Bulaşmıştır. KasperSky ile Taramanı Öneririm. Ağın Kilitlenmesine neden olan Worm çeşididir.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FeRoCi
    FeRoCi's avatar
    Erkek
    usta bende senin gibiydim.. kablolar hasar görmüş olabilir.. kabloları kontrol ettir.. bende yeni modem aldım.. fakat sorun kablodaymış.. ama yeni bi modemim olmuş oldu :D

düşünüyorum oysa aklım var; aklım var oysa düşünmem gerek; düşünmem gerekse düşünülmesi gereken şeyler var; bazı var olan şeyleri düşünürsem zamanımı düşnmeye harcarım;harcanılan bi zaman varsa kıymeti bilinmeli; kıymeti bilinmeyen zaman tek canı kalmış süpermario ya benzer; süper marionun mantarı şirinlerin evine benzer; şirinlerin evinde bi kaltak var şirine o şirineyi bütün şirinler s*kmek ister... şirinler çok şey isterde ben hala neyi düşünüyorum anlamadım !!!!!...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kumanaga
    Kumanaga's avatar
    Erkek

denemediysen

a- manuel şekilde ip ver bilgisayarına

b- ethernet kablosunun uçlarını değiştir

c- ethernet kartını değiştir

d- ethernet kartının sürücüsünü kaldır tekrardan kur

e- hepsi

⎝Her boku biliyorsun, "Herkes" yazmasını bilmiyorsun.⎠
Toplam Hit: 2351 Toplam Mesaj: 11