folder Tahribat.com Forumları
linefolder Delphi - Pascal
linefolder Delphi 7 Birkaç Sorum Var???? YARDIMMMMM!!!

Delphi 7 Birkaç Sorum Var???? YARDIMMMMM!!!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DraGonS
    DraGonS's avatar
    Erkek
    1-------1-----1-------1-------1-------
    Arkadaşlar Delphi 7 programını kullanıyorum.Programcılığa daha yeni başladım.
    Birkaç sorum olacak cevaplandırırsanın çok sevineceğim......?????
    1-)Delphi 7 de her tuşun bir komutu var...Ben sadece Esc tuşunu biliyorum
    (Örn:Esc tuşu 27) mesela "ctrl" , "H" , "F" gibi.... diğer tuşların kodları neler???

2-)Arkadaşlar Delphi 7 ile GTA Vice City e bir hile programı yapacağım.AMA.
    Örneğin F1 tuşna thugstools şifresini ve diğer uşlarada başka şifreler atmak istiyorum.
    Yani anlayacağınızüzere F1 tuşuna basıldığında thugstools yazmasını istiyorum.
    Bunun herhangi bir komutu varmı?[AYRINTILI ANLATIRSANIZ SEVİNİRİM]

3-)Delphi 7 de bir butona birden fazla görev vermek mümkünmü (örn:ben bir butona
    tıklanınca hem 2 vaya 3 tane dosya silmesini henmde 2 veya 3 tane form açılmasını istiyorum
    nasıl yaparım anlatırmısınız...)[AYRINTILI ANLATIRSANIZ SEVİNİRİM]Kodlar nasıl yazmalıyız?

4-)Arkadaşlar gene delphi 7 ile bir dialer yapmak mümkün mü? (örn:bir butona tıkla-
    yınca 0312 123 23 45 gibi bir numara araması yapabilinirmi)NASIL?[AYRINTILI ANLATIRSANIZ SEVİNİRİM]

5-)Arkadaşlar Delphi 7 ile biri bir program yapmıştı program şu işe yarıyordu.
    Programı açtığında Yeşil bir sayfa açılıyordu ve bir şifre soruyordu eyer 3 kez yanlış girer
    sen program bilgeseyarından belgelerimi siliyordu ve pc ye res atıyordu... Yapılabilinirmi bu
    acaba Ve Nasıl Yapılır!?????

6-)Arkdaşlar örn: bir butona tıklayınca c sürücüsünde birden fazla dosya oluşmasını
    istiyorum bu nasıl olur acaba nasıl yapabilirim NASIL??

7-)DELPHİ 7 ile ilgili bildiğiniz ipuçlarını , kodlarını aşağıya yazar ve ne işe yaradıklarınıda söylerseniz ÇOOOOOKKK
    sevinirim..

şimdilik sorularım bukadar Allah size sabır versin.ŞİMDİDEN TŞK ÜRLER!!!!
    Arkadaşlar beni sıkıla sıkıla okuduğunuz için tşkür ederim..ŞİMDİ BEN NASIL NASIL
    DİYİP DURUYORUM AMA LÜTFEN BANA KIZMAYIN("Bu adamda ne gerizekalı hiç bir bok bilmiyor.")
    demeyin..BEN SADECE BU İŞLERİ ÖĞRENMEK İSTİYORUM.SİZLER GİBi BİR PROGRAMCI OLMAK İSTİYORUM.....
    TABİKİ BİLİYORUM 10.000.000.000 FIRIN EKMEK YEMEM LAZIM AMA,,,,,BU İŞLEREDE BİR YERDEN BAŞ-
    LAMAK GEREK DEYİLMİ :) ????????

[DİKKAT CEVAPVERİRKEN FORMUN BİRBİRİNE KARIŞMAMASINA ÖZEN GÖSTERİN] FoRUM GÜZELLİĞİ :)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eergin06
    eergin06's avatar
    Erkek
    1. esc=27 tırnak= 39 enter=13 A=65 B=66... fakat bunlarla böyle uğraşmana gerek yok. delphi helpde key codes yazarsan herbirinin metinsel karşılığını bulabilirsin.

2. Bir programdan diğer bir programa müdahale edebilmek için diğer pencerenin handle numarasını tespit etmen ... gerekiyo bence yeni başladıysan biraz bu konu beklesin.

3. bir butonun herhangi bir özelliğine (begin end arasında) birden fazla komut tabi ki yazabilirsin. her komutun bir satır tuttuğunu varsayarak noktalı virgülle bir diğer komuta geçebilirsin. Ama bir formu açtığında diğer bir formu açmak için açtığın forma yazmalısın gerekli kodu. thread kullanımı ile buna gerek kalmadan yapabilirsin ama hakikaten acele ediyosun. Önce delphinin temelleriyle işe başla

4. windows apileriyle yapabiliyorsun bir örneği bende vardı ama bulamadım.

5. üffff

6. ne dosyası metin dosyası mı? exe mi nedir?

yani işte bu kadar yardımcı olabildim. ara araştır kurcala, inteneti kullan, şevkini kırma. Fakat dediğim gibi temel şeyleri tam olarak öğren hasar verme işlerini yapılmış programlara da bırakabilirsin. programı deltree ile taşıyıp shellexecute ile gerekli parametrelerle kullanmak gibi şeyleri kendin üretebilir keşfedebilirsin. Sana hayırlı öğrenmeler....

Zulm ile abad olanın Ahiri berbad olur
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hellcaraxe
    hellcaraxe's avatar
    Erkek
    abi ben bisiler biliyom delphiye dair sen bi bana annatsan baska pencereye bilgi gondermeyi simdi getwindowhandle die bi api ye alıyoduk handle nosunu ama sona nadı gondereceez bi annatsan ufkumu acarsın cok ikrama gecer
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackbird
    blackbird's avatar
    Erkek
    1- Bu ütr tuşlar için kod yazman gerek yok aslında istisnalar dışında örneğin :
    alt+d olursa button1 procedure"ü çalışısın diyorsan butonun caption" şöyle sayarsın &deneme böyle olursa d harfi alt çizgili olur diger işlemlerde ise kendi kısa yolları var... yani senin kod yazmana gerek yok bileşenlerin birdaha incele çok kolay..

2-eğer oyun çalışırken yapmak istiyorsan bu çok ileri bir konu.. bu konuyu biraz daha çalıştıktan sonra yani sen bu işe bir gir sonra yardımcı olayım.. tabi yardımcı olabildiğim kadarıyla..

3- butona çift tıkladıktan sonra...
    begin
    form2.show;
    form3.show;
    form4.show;
    form5.show;
    form6.show;
    showmessage("Bu Bir Denemedir");
    form2.caption:=("deneme formu");
    gibi...
    her şeyi yaptırabilirsin bir butonla..

4-bunu için hazır bileşenler var ama dediğim gibi ileri aşamalarda şimdilik daha basit programları yapmanı öneriyorum örneğin :
    adınızı giriniz :
    soyadınızı giriniz gibi:
    bunlarıda database yaz mesala...

5-tabi yaparsın
    var
    a:string;
    b,iInteger;
    begin
    for i:= 0 to 3 do
    b:=b + 1;
    if b=3 then
    begin
    showmessage("Şimdi Program kapatılacak");
    closE;
    end
    else;
    begin
    showmessage("işlem devam Edecek");
    end;
    end;
    gibi.. sen geliştirebilirsin...

6-
    bunuda bir dögü ile yapabilirsin
    var
    i:Interger;
    begin
    for i:= 0 to 3 do
    memo1.lines.savetofile(StrToInt(i) +".txt");
    end;
    sana 1-2-3.txt diye üçtane dosya oluşturur.
    istedğin kadar oluştura bilirsin ben burda memo kullandım sen istefiğin bilgiyi kaydedebilirsin...

7-Şimdi ben sana kodlarını yazacak olursam benim ömrüm biter sen bence bir kitap al eminim çok ama çok yardımı olacak tabi kodlar derken sadece benim bildiğim kodlar bile sana burda anlatılacak kadar az değil kitap + kendi biligisayarındaki help + internet = programcı...
    Saygılar yardımım olduysa çok mutlu olurum.. yanlış varsa şimdiden kusura bakmayın.. yanımda delphi yokta.. test edmiyorum..

Çizmiş Ruhu Hisset...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DraGonS
    DraGonS's avatar
    Erkek
    2-)
    Arakadaşlar siz benim GTA ile ilgili sorumu yani 2. sorumu anlamamişsınız.Benim istediim
    oyuna hakim olmak deyil,oyuna karışmak deyil.benim dediğim olay şu(Ayrıntılı anlatayım)....
    Örneğin:"AHMET" ya yazısını worldpad den kopyalamak için ne yaparız.. ya ctrl+c tuşuna
    yada ters tıklar kopyala deriz.Peki bu ahmet yazısını tekrar başka bir worldpad a yapıştırmak için ne yaparız
    ya ctrl+v ye basarız yada ters tıklar yapıştır deriz(İşte bu rayı anlamışsınızdır artık.)
    Heh işte benim istediğimde olayda bu...Örneğin:"AHMET" Yazısını önceden programın içinde F1
    tuşuna ayarlamak istiyorum.programı açınca Yani "AHMET" i kopyalamadan F1 tuşuna basınca, aynı olayın burda
    olmasını yani ctrl+v veya yapıştır der gibi.. yapıştırmasını istiyorum.(AYRINTILI ANLATIRSANIZ SEVİNİRİM)

black bir şu cevapladığın 5 ve 6. kodları aynen geçirdim kodlarda hep hata veriyor
    biraz ayrıntılı kodları tek tek nerye yazacağımı söylemen mümkünmü saol?

8-)delphi 7 de bir buton yaptığımızda o butona geometrik şekil veremezmiyiz...(yahudda)O butonun
    içine resim koyamazmıyız.Nasıl?(AYRINTILI ANLATIRSANIZ SEVİNİRİM)
    9-)Formun klasik görüntüsünü değiştiremezmiyiz...Nasıl?Formun sürükleme yerinin(rengi mavi ya)işte oraya rerim koyamazmıyız genişletemezmiyiz
    geometrik şekil veremezmiyiz nasıl?(AYRINTILI ANLATIRSANIZ SEVİNİRİM)
    10-)delphi kitabı ne işey yarıyor?Delphi Öğrenmeyemi?Eyer bayağı işe yarıyorsa hangilerini
    tavsiye edersiniz.?bu delphi Kitapları cd halindemi,yoksa kitap halindemi yaksa hen cd hem
    kitap halinde mi?Nerelerde satılır.Antalyada oturuyorum.Kopyası var mı?
    11-)Örneğin:Arkadaşlar edit bileşeni içindeki yani içine yazılan bir yazını yazdğım kodum belirli bi kısmını ne
    yazıldıysa onla değiştiremezmi.Ayrıntıya gireyim (if key = "27" then close) O tırnak içine aldığım yeri değiştirmesini istiyorum.
    edite 35 yazıldıysa tırnak içine alınan yerinde 35 olmasını istiyorum nasıl olur .(AYRINTILI ANLATIRSANIZ SEVİNİRİM BİDE ŞU KODLARININ NEREYE YAZILACAĞINI BİR SÖYLESENİZ)
    12-)Delphi 7 de keylogger yazamazmıyız.Bana acele keylogger kodları lazım...Ama benim istediğim keylogger gizli olsun.
    system dosyasının içine bir winlog.txt tutsun oraya klavyeye yazılanları yazsın.(AYRINTILI ANLATIRSANIZ SEVİNİRİM)
    13-)Arkadaşlar yapılan bir program değiştirilebilirnirmi yani kaynak kodu yoksa bile değiştirilebilinir mi?
    14-)Delphi 7 de yaptığım programın içine bir label koyuyorum işte o label in içinde adam
    kendi ipsini görmesini istiyorum.Kodu ne (AYRINTILI ANLATIRSANIZ SEVİNİRİM BİDE ŞU KODLARININ NEREYE YAZILACAĞINI BİR SÖYLESENİZ)
    15-)DELPHİ7 DE yaptığım programın mesela ctrl+y+f tuşlarına basarak kapanmasını istiyorum bunu için ne yapmam lazım
    "if ke 0 .... then close" noktalı yere ne yazacağım.
    16-)mail bomb nasıl yapabiliriz..................(AYRINTILI ANLATIRSANIZ SEVİNİRİM BİDE ŞU KODLARININ NEREYE YAZILACAĞINI BİR SÖYLESENİZ)
    17-)Buda önemli bir soru adam programımı açtığında yalnızca ip sinin bilgisayarıma gelmesini
    prd e-mailima gelmesini istiyorum nasıl yapabiliriz.(AYRINTILI ANLATIRSANIZ SEVİNİRİM BİDE ŞU KODLARININ NEREYE YAZILACAĞINI BİR SÖYLESENİZ)
    18-)Hata mesajı nasıl verilir biraz bilgi verirmisiniz
    [[[[[[[[[[[[sorularım bayağı uzun hiç acele etmeyin tek tek cevap verin yardımlarınız için teşekkürler saolun]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]

-----ZcSnn1-----
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kaanskaans
    kaans
    kaans's avatar
    Erkek
    VK_LBUTTON 01 Sol mouse button
    VK_RBUTTON 02 Sağ mouse button
    VK_CANCEL 03 Control-break işlemi
    VK_MBUTTON 04 Orta mouse button (3 buttonlu mouselarda)
    VK_BACK 08 BACKSPACE
    VK_TAB 09 TAB
    VK_CLEAR 0C CLEAR
    VK_RETURN 0D ENTER
    VK_SHIFT 10 SHIFT
    VK_CONTROL 11 CTRL
    VK_MENU 12 ALT
    VK_PAUSE 13 PAUSE
    VK_CAPITAL 14 CAPS LOCK
    VK_ESCAPE 1B ESC
    VK_SPACE 20 SPACEBAR
    VK_PRIOR 21 PAGE UP
    VK_NEXT 22 PAGE DOWN
    VK_END 23 END
    VK_HOME 24 HOME
    VK_LEFT 25 SOL OK
    VK_UP 26 ÜST OK
    VK_RIGHT 27 SAĞ OK
    VK_DOWN 28 ALT OK
    VK_SELECT 29 SELECT
    VK_PRINT 2A PRINT
    VK_EXECUTE 2B EXECUTE
    VK_SNAPSHOT 2C PRINT SCREEN
    VK_INSERT 2D INS
    VK_DELETE 2E DEL
    VK_HELP 2F HELP
    30 0
    31 1
    32 2
    33 3
    34 4
    35 5
    36 6
    37 7
    38 8
    39 9
    41 A
    42 B
    43 C
    44 D
    45 E
    46 F
    47 G
    48 H
    49 I
    4A J
    4B K
    4C L
    4D M
    4E N
    4F O
    50 P
    51 Q
    52 R
    53 S
    54 T
    55 U
    56 V
    57 W
    58 X
    59 Y
    5A Z
    VK_NUMPAD0 60 Numeric keypad 0
    VK_NUMPAD1 61 Numeric keypad 1
    VK_NUMPAD2 62 Numeric keypad 2
    VK_NUMPAD3 63 Numeric keypad 3
    VK_NUMPAD4 64 Numeric keypad 4
    VK_NUMPAD5 65 Numeric keypad 5
    VK_NUMPAD6 66 Numeric keypad 6
    VK_NUMPAD7 67 Numeric keypad 7
    VK_NUMPAD8 68 Numeric keypad 8
    VK_NUMPAD9 69 Numeric keypad 9
    VK_SEPARATOR 6C Separator
    VK_SUBTRACT 6D Eksi
    VK_DECIMAL 6E Decimal
    VK_DIVIDE 6F Bölüm key
    VK_F1 70 F1
    VK_F2 71 F2
    VK_F3 72 F3
    VK_F4 73 F4
    VK_F5 74 F5
    VK_F6 75 F6
    VK_F7 76 F7
    VK_F8 77 F8
    VK_F9 78 F9
    VK_F10 79 F10
    VK_F11 7A F11
    VK_F12 7B F12
    VK_F13 7C F13
    VK_F14 7D F14
    VK_F15 7E F15
    VK_F16 7F F16
    VK_F17 80H F17
    VK_F18 81H F18
    VK_F19 82H F19
    VK_F20 83H F20
    VK_F21 84H F21
    VK_F22 85H F22
    VK_F23 86H F23
    VK_F24 87H F24
    VK_NUMLOCK 90 NUM LOCK
    VK_SCROLL 91 SCROLL LOCK
    VK_LSHIFT A0 Left SHIFT
    VK_RSHIFT A1 Right SHIFT
    VK_LCONTROL A2 Left CONTROL
    VK_RCONTROL A3 Right CONTROL
    VK_LMENU A4 Left MENU
    VK_RMENU A5 Right MENU
    VK_PLAY FA Play
    VK_ZOOM FB Zoom

Software Developer
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackbird
    blackbird's avatar
    Erkek
    Nasıl Kullanılacağını da anlatırsan herhalde herkes sevinir..

Çizmiş Ruhu Hisset...
Toplam Hit: 3379 Toplam Mesaj: 7