folder Tahribat.com Forumları
linefolder Delphi - Pascal
linefolder Delphi İlen İlgili Bi Kaç Sorum Var İdi.

Delphi İlen İlgili Bi Kaç Sorum Var İdi.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    m3rt
    m3rt's avatar
    Erkek
    Beyler ben delphi ye yeni başladım. delphi 7ylen.
    bazı sorularım olcak.
    1-hani bi sürü seçenek war ya. button, label gibi falan, onların hepsinin tek tek hangi sekme de olduğunu ezberlemem mi gerekiyor yoksa listesi falan var mı?
    2-clientsocket i bulamıyorum. nerde ki?
    3-bi cd açma kapama programım bile 400kb tutu acaba uses kısmındaki işime yaramayan hede leri silersem düşermi boyutu.
    4-başlangıç için hangi kitabi önerirsiniz?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eergin06
    eergin06's avatar
    Erkek
    1. Bi süre sonra alışkanlık oluyo. Aramıyosun. Ayrıca onların yerini kendin düzenleyebilirsin.

2. Datasnapta olsa gerek...?

3. Uses'deki işe yaramayan unitleri silmek exe'yi küçültmüyo. Ama mesela registry unitini kullanmayıp aynı kodu winapi kullanarak yazarsan boyut küçülüyo.

4. Ben Ruhver Barengiyi öneriyorum. Farklı isimler de olabilir ama tavsiye etmediğim Memik Yanık var.

Saygılar Selamlar

Zulm ile abad olanın Ahiri berbad olur
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SmpYnTurk
    SmpYnTurk's avatar
    Erkek
    1. Arkadaşa katılıyorum bir süre sonra alışıyorsun ayrıca ezbere gerek yok mantıklı olursan basitçe çözebilirsin...

2. Delphi 5'te Internet te Delphi 7'de InternetExpress de olması lazım idi.

3. Bak şimdi Project->Options->Compile(Son anahtar değişik olabilir)'da Build With Runtime Packkages var... Orayı işaretle sonra sürekli kendini API'lerle çalışmaya alıştır ben bir notepad yaptıydım 19 kb.lık

4. Marco Cantû 'nun Mastering Delphi 6(Delphi 6 ile Uygulama Geliştirme Kılavuzu) isimli kitabı sana tavsiyemdir...

Düsmanım ateşse!!Dostlarım ateşten beter!!
Toplam Hit: 2006 Toplam Mesaj: 3