Delphi'de Lisanslama

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gececi
    NighT_JudGe
    NighT_JudGe's avatar
    Erkek

Müridler Delphide  yazdığım  Maden Takip Prgramını  Lisanslıma yapmak  istiyorum bu  konuda  bana  yardım  edebilecek  birileri  varsa  yardıımlarını  bekliyorum şimdiden  saolun

Cahildim Dünyanın Rengine Kandım
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sharp
    Sharp's avatar
    Erkek

veritabanında kendine özel bi tabloda md5 ile expiredate koy adı expiredate olmasın ama kurcalar bulurlar bunu program her açılışında kontrol et expiredate := expiredate veya expiredate > expiredate olduğunda program açılmasın

www.yesilgrow.com - Growshop
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gececi
    NighT_JudGe
    NighT_JudGe's avatar
    Erkek

deneyecem bakalım 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SharpShooter
    SharpShooter's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

makina bazlı yapıcaksan ve internet çıkışı olmadığını düşünürsek,

hdd serinumarasını 5 kere üst üse base64 1 kerede istediğin bi yöntemle encrypt et ilk lisanslama aşamasında bunu bir yerde tut.

ardından her program açıldığında hdd serinumarasını encrypt ettiğin aşamalardan geçirerek decode et, eğer tutuyorsa aç gitsin.

tabi aşılamaz bi yöntem değil ama uğraştırıcı olacaktır. encryp aşamalarını iyice karıştır :D

edit: ek olarak

http://stackoverflow.com/questions/2290324/tool-for-licensing-and-protect-my-delphi-win32-apps

şurada var bişiler

- xx yerde hata var. - ya aslında kod şöyle sanıyor olabilir bla bla bla - olm kendine gel kodlar düşünmez - ...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amd-x
    Amd-x's avatar
    Erkek

SharpShooter bunu yazdı:
    -----------------------------

makina bazlı yapıcaksan ve internet çıkışı olmadığını düşünürsek,

hdd serinumarasını 5 kere üst üse base64 1 kerede istediğin bi yöntemle encrypt et ilk lisanslama aşamasında bunu bir yerde tut.

ardından her program açıldığında hdd serinumarasını encrypt ettiğin aşamalardan geçirerek decode et, eğer tutuyorsa aç gitsin.

tabi aşılamaz bi yöntem değil ama uğraştırıcı olacaktır. encryp aşamalarını iyice karıştır :D

vallahi ben yazacaktım.

hocam web üzerinden ise  hdd no, tarih saat vb gibi bilgileri kullanarak hashlı veri oluşturup serverın idsi olarak kaydedebilirsin. bağlanan her clienti hash'la gelen lisans numaralarını da kontrol edebilirsin.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

Bak şimdi olay şu:

HDD numarasın filan 5 kere üst üste al base64'le, yok başka da olur herhangi bi tanesini al götü başı belli olmayan bi kod elde et. sonuç olarak bunu bi yerde kontrol ettireceksin ve eğer doğruysa geç diyeceksin. crackerler senin algoritman ile pek ilgilenmezler kim bilir ne sikimi yazmışsın ilgilendiğimiz kısım işte dediğim bu kontrol noktası. sen eğer doğruysa geç dersin ben debugger ile o geç yerine gelir istediğim gibi geçirtirim. sen istersen destanlık kod yaz, iş dallanmada biter. ora atladı mı program da atlar tıpkı programa atladığım gibi.

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gececi
    NighT_JudGe
    NighT_JudGe's avatar
    Erkek

saolun  hacılar deniyorum  olursa  haber  veririm :) haber  vermessem olmamış demektir :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

3 kere base64 edecegine base 64 un standart tablosunu değiştirip 1 kere yapmak daha iyi olur.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Homer
    Homer's avatar
    Erkek

Caliber bunu yazdı:

Bak şimdi olay şu:

HDD numarasın filan 5 kere üst üste al base64'le, yok başka da olur herhangi bi tanesini al götü başı belli olmayan bi kod elde et. sonuç olarak bunu bi yerde kontrol ettireceksin ve eğer doğruysa geç diyeceksin. crackerler senin algoritman ile pek ilgilenmezler kim bilir ne sikimi yazmışsın ilgilendiğimiz kısım işte dediğim bu kontrol noktası. sen eğer doğruysa geç dersin ben debugger ile o geç yerine gelir istediğim gibi geçirtirim. sen istersen destanlık kod yaz, iş dallanmada biter. ora atladı mı program da atlar tıpkı programa atladığım gibi.

evet mürid haklı.

ve ya başka türlü crack program açıldığında senin o decode etdiyin prosduru atlar.

yalnız bir konu var KAYNAK KODLARI ŞİFRELEMEK LAZIM.debugger bile almıyor exe`ni

Toplam Hit: 3079 Toplam Mesaj: 9