Derin Dondurucu Tavsiyesi ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Başlığı okurken kafanızda Mehmet Ali Erbil'in sesiyle "Uğur Derin Dondurucu" sloganı yankılanmıştır kesin. :)

Malum önümüz kurban bayramı. Eve derin dondurucu alayım diyorum. Ancak sandık tipi değilde buzdolabı gibi olanlardan alacağım. Şunu aldım öneririm tarzı yorumlarınızı okumak isterim.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

bu derin dondurucuyu ilk bulan adam denemesi için arkadaşını çağırmış eve, demişki bi tut bakalım içine nasıl bak buz gibi demiş,

arkadaşı elini değdirmiş hemen çekmiş "bu ne amk derim dondu yemin ederim" demiş, öbürü de demişki "sen tam bir dahisin, ço kgüzel isim buldun. bundan sonra bunun adı derin dondurucu olsun " demiş

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Uğur derin dondurucu almıştıK 3 yaz önce . sorunsuz kullanıyoruz  .   içinde balık + kışlık közlenmiş malzemeler duruyor . 

NOT = YAZLIK BÖLGEDE ALIP STOK YAPARSANIZ ELEKTRİK KESİLİNCE YAPTIĞINIZ TÜM KÖZLEMELER + STOKLAR ÇÖP OLUYOR  KESİNLİKLE TAVSİYE ETMEM . 

Minimalist Değilim Tembelim
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TiThousand
    TiThousand's avatar
    Erkek

@mkyb

Geçen klima konuma iştirak etmemiştin, üzüldüm :)

Bence bir elektronik alet almadan önce ihtiyaçları iyi belirlemek lazım. Marka/model araştırmadan önce teknik özellikleri daraltmak lazım.

Örneğin dik dolap şeklinde demişsin ki güzel bir sınıflama. Ancak bunun teknik adını da öğrenmek lazım. Bilgin yoksa konu gruplarında belirleyici kıstasları öğrenebilirsin. 
    Buna benzer kafanda veriler netlik kazandıkça istediğin ürünün fokusu kendiliğinden belirecek. 

Sonra, seçenekleri elemeye başlayacaksın.

Ben genelde organik yorum olarak Ekşi Sözlük > "terim" > Dolu Dolu Arama > Başlık içinde arama

yaparak yorumlara ulaşıyorum. 

Bir diğer mecraa DH. Mobil .app indirerek son 3 ay şeklinde daraltma yaparak başlık içinde terim aratabilirsin. Genellikle bir uzmanlığa kendini adamış bir konu sahibi olur (bilmem ne arabası kulübü, klima tavsiyesi gibi...). 

DH mobilin en iyi yanı, bilirsin, reklamsız scroll'dür. Hızlıca veriye ulaşırsın.

Son kertede Akakçe/Cimri sitelerinden fiyat alıp oturduğun muhitte yakın olan bayiileri telefonla arayıp anlaştıktan sonra ofislerine gidip ürünü alacaksın.

Bayilerden beyaz eşya almak bana daha mantıklı geliyor. Çünkü kargo, eve çıkarma büyük dert. 
    En son 24.000'lik klima için Daikin bayisine gidip nakliye ve montaj aynı anda olacak şekilde anlaşma yaptım ve internet'ten daha ucuza aldım (referans göstererek, şurada şu kadardı gibi.).

TiThousand tarafından 20/Haz/20 17:46 tarihinde düzenlenmiştir

‎‎‎
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seagate189
    seagate189's avatar
    Erkek

Hotpoint almıştım 2 yıl once hiç sıkıntı yasamadim gayet iyi

Safir T-14 -- Sarsılmaz Kılınç 2000 light -- Browning Hp Mk3-- Derya Mk-12 --------
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek

7-8 yıldır senin tipte olandan Altus var memnunuz 

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek

bosch aldık aynı buzdolabı tipi olandan çok memnunuz 

https://www.gittigidiyor.com/beyaz-esya/derin-dondurucu/bosch-gsv33vw31n_spp_11561?id=562649776

No way out
Toplam Hit: 633 Toplam Mesaj: 7
uğur derin dondurucu