Devops Engineer İş İlanı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Merhabalar,

Şu an çalıştığım firma da DevOps tarafında destek verebilecek çalışma arkadaşına ihtiyacımız var. İlanda min 4+ deneyim bekleniyor ama ben bu alanda yıllarımı verdim 10-15 yıllık tecrübem var yalayıp yuttum her şeyi benim isterlerimi karşılayabilir misiniz sorusuna cevap vereyim ben. EVET. Mid / Mid+ Seviyede bir çalışma arkadaşından ziyade daha yetkin birilerine ihtiyacımız var. 

İş ilanı ile ilgili detaylar:

https://www.secretcv.com/dbe-holding/om-wo-devops-engineer-is-ilanlari-1540148

Gelecek planları, hedefler, sektör, çalışma planı, çalışma ekibi gerçekten çok iyi seviyede. Yakın zamanda iş değiştirmek isteyen, maddi anlamda daha fazla kazanabileceğinizi düşünüyorsanız ve iş değiştirmekten de imtina ediyorsanız kesinlikle başvurmanızı öneririm.

Bütçe ile ilgili bir bilgim yok fakat seviyenize göre sizi tatmin edebilecek teklif alacağınızdan emin olabilirsiniz. 

EDİT: Kubernates ile dağıtık mimaride çalışmış kişiler önceliğimiz olacak. ( Kubernates de distributed Redis, Min.io, Monitoring, g-RPC [nice to have] Proxy, Load Balancing işlemlerinde deneyimli). 

MhmdAlmz tarafından 03/May/23 16:54 tarihinde düzenlenmiştir

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Her konuya yazdığım gibi bu konuya da yazayım. Şimdi adam bu ilana başvurdu diyelim ne para alacağı hakkında hiç bi fikri yok. Bekliyor bekliyor bekliyor. Sonra mülakata çağırıyorlar. Maaş beklentisi filan soruluyor. Adam 40K istiyor şirketin bütçesinden haberi var mı yok? Sonra teknik mülakat cart curt. Hatta belki teknik mülakatın sonuna kadar paradan haberi olmayacak. Başka aday geliyor o 50 istiyor ona da 50 veriyorlar sonra bunlar çay içerken laf lafı açıyor biri 40 aldığını öbürünün 50 aldığını öğrendikten sonra gör sen cümbüşü. Bu şekilde yıllarca çalıştığı şirkete sktir çeken çok kişi gördüm.

Üzerine alınma. Ben maaş aralığı olmayan her ilana bunları yazıyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı

Her konuya yazdığım gibi bu konuya da yazayım. Şimdi adam bu ilana başvurdu diyelim ne para alacağı hakkında hiç bi fikri yok. Bekliyor bekliyor bekliyor. Sonra mülakata çağırıyorlar. Maaş beklentisi filan soruluyor. Adam 40K istiyor şirketin bütçesinden haberi var mı yok? Sonra teknik mülakat cart curt. Hatta belki teknik mülakatın sonuna kadar paradan haberi olmayacak. Başka aday geliyor o 50 istiyor ona da 50 veriyorlar sonra bunlar çay içerken laf lafı açıyor biri 40 aldığını öbürünün 50 aldığını öğrendikten sonra gör sen cümbüşü. Bu şekilde yıllarca çalıştığı şirkete sktir çeken çok kişi gördüm.

hocam senin dedigin türkiye'de normal mi bilmiyorum? Ancak bir cok avrupa'daki sirkette birak maasin ne oldugunun belli olmasi, ne kadar maas aldigini söylemen bile suc. Firma seni bunun icin mahkemeye verip büyük bir tazminat bile alabilir.

Genel olarak firmalar verecekleri maasi söylemezler ancak her firmanin bir skalasi vardir. Elbette bir kisiye yillik max 100k dolar maas belirlemisse ondan üzerini vermeleri imkansiz gibidir. Ancak bir ilana su kadar maas verecegiz diye bir sey yazilmaz, yazilmamali. Burasi market ya da pazar degil, karpuz secmiyorsun.

Karsinda belirli bir alanda kendini yetistirmis bir uzman var ve bu uzmanin tecrübesi cok degiskenlik gösterir. Kimi var 10 yildir calisir 2 yillik tecrübesi var gibidir (mesela ben), kimi vardir 2 yildir calisir ama 10 yillik tecrübeye bedeldir (mesela sen).

Girdigim tüm islerde, bana soruldugunda söyledigim maasi hep aldim. Ama bazi firmalarin o kadar bütcesi yoktu ve maas konusuldugunda zaten durumu söylüyorlar ve varsa bir cözüm önerileri onlari da paylasiyorlar. 

Badem biyiklilar defolup giderlerse, türkiye'de bir firma acmak istiyorum ve is ilani verdigimde elbette verecegimiz maas budur ya da bu araliktir demem, neden diyeyim? Kendine güveniyorsa ve sirketin onu kaldirabilecek gücü olduguna inaniyorsa zaten oraya basvurur. Benim maasim cok yüksek ve yasadigim standartlar da yüksek, ama yarin turkcell ya da aselsan ya da koc grubuna is basvurusu yaptigimda bunlarin bana teklifini zaten benim standartlarima  uygun olacagini düsünüyorum. Ama kalkip kücük-orta ölcekli bir firmaya basvurursam elbette istedigim maasi vermeyecektir. Ben de zaten buna göre hareket ederim.

@MhmdAlmz kusura bakma konuyu biraz dagittim. Bu olay farkli bir yerde tartisilabilir.  Eleman arayisinizda kolayliklar dilerim.

unbalanced tarafından 03/May/23 22:58 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı
    zeybekustasi bunu yazdı

hocam senin dedigin türkiye'de normal mi bilmiyorum? Ancak bir cok avrupa'daki sirkette birak maasin ne oldugunun belli olmasi, ne kadar maas aldigini söylemen bile suc. Firma seni bunun icin mahkemeye verip büyük bir tazminat bile alabilir.

Genel olarak firmalar verecekleri maasi söylemezler ancak her firmanin bir skalasi vardir. Elbette bir kisiye yillik max 100k dolar maas belirlemisse ondan üzerini vermeleri imkansiz gibidir. Ancak bir ilana su kadar maas verecegiz diye bir sey yazilmaz, yazilmamali. Burasi market ya da pazar degil, karpuz secmiyorsun.

Karsinda belirli bir alanda kendini yetistirmis bir uzman var ve bu uzmanin tecrübesi cok degiskenlik gösterir. Kimi var 10 yildir calisir 2 yillik tecrübesi var gibidir (mesela ben), kimi vardir 2 yildir calisir ama 10 yillik tecrübeye bedeldir (mesela sen).

Girdigim tüm islerde, bana soruldugunda söyledigim maasi hep aldim. Ama bazi firmalarin o kadar bütcesi yoktu ve maas konusuldugunda zaten durumu söylüyorlar ve varsa bir cözüm önerileri onlari da paylasiyorlar. 

Badem biyiklilar defolup giderlerse, türkiye'de bir firma acmak istiyorum ve is ilani verdigimde elbette verecegimiz maas budur ya da bu araliktir demem, neden diyeyim? Kendine güveniyorsa ve sirketin onu kaldirabilecek gücü olduguna inaniyorsa zaten oraya basvurur. Benim maasim cok yüksek ve yasadigim standartlar da yüksek, ama yarin turkcell ya da aselsan ya da koc grubuna is basvurusu yaptigimda bunlarin bana teklifini zaten benim standartlarima  uygun olacagini düsünüyorum. Ama kalkip kücük-orta ölcekli bir firmaya basvurursam elbette istedigim maasi vermeyecektir. Ben de zaten buna göre hareket ederim.

@MhmdAlmz kusura bakma konuyu biraz dagittim. Bu olay farkli bir yerde tartisilabilir.  Eleman arayisinizda kolayliklar dilerim.

Abi yaziyorlar yaw. Atiyorum 10-15k araligi veriyor. Sonrada ekliyor, mulakat sonrasi maas tecrubeye, x, y ve z baz alinarak is teklifi resmi olarak yapilacaktir diyor. Hatta ozellikle karsindaki kurum ciddi devlet universite falansa kesinlikle is ilaninda bir Maas araligi belirtiliyor...

anca gidersin...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Maaş konusunu belirttiğim gibi. Hak ettiğiniz maaşı alabileceğinizin garantisini veriyorum ben. Bir Aralık yok çünkü yazılım sektörü bu. Kimisi c# soap servisler de her bir cacığı biliyordur biz rest api yazan birine ihtiyaç duyarız talebi mantıklı gelmez. Kimisi rest apinin Piri olmuştur talebi mantıklı gelir. Yetkinlik bakımından soap 50 Asır tecrübeli olsa bile rest bilmiyor olması ve hiç rest kullanmamış olmadı dezavantaj. Yani adamın bilgisi bizim ihtiyacımızı karşılıyorsa ve bir beklentisi varsa yüksek bile olsa bir şekilde pazarlık edilir. Genel olarak piyasanın altında maaş almayacağınızı kesin bir ifade ile söyleyebilirim. 

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
Toplam Hit: 777 Toplam Mesaj: 5
iş ilanı