folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder DGS Hakkının Kaybedilmesi Hakkında...

DGS Hakkının Kaybedilmesi Hakkında...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Felony
    Felony's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar
    DGS ve AÖF ile ilgili bir sorum olacaktı.. Soruyu ÖSYM ve AÖF 'e sordum fakat tam bir cevap alamadım. (DGS klavuzuna da baktım fakat herhangi bir bilgi bulamadım)
    Mümkünse konuya hakim olan veya bu işi daha önce gerçekleştirmiş olan arkadaşlar yanıtlarsa sevinirim.. 
    Çünkü sorumu mevzuata göre değil de mantığa göre cevaplayanlar aklımı çok bulandırdı.. 
    Sorum şu

Ben AÖF Adalet'ten mezun oldum. Şimdi AÖF işletme bölümüne 4 yıllık lisans'a (sınavsız) tamamlamak istiyorum. (aöf adalet diploması bende kalıyor)
    Lisans mezunu da olduktan sonra, Hukuk fakültesine gitmek için AÖF Adalet diplomamla ÖSYM nin DGS sınavına girebilir miyim ? girersem ve kazanırsam HUKUK fakültesine kayıt olabilir miyim ?

Askerde kısa dönem yapmak için işletme gibi 4 yıllık bir bölümü bitirmeye mecburum.. Mezun olduktan sonra da dikey geçiş 'e hazırlanıp ayrıca hukuk fakültesine gitmek istiyorum.

Güçsüz halklar güçlü liderler çıkarır, güçlü halklarınsa lidere ihtiyacı yoktur. "Viva ZAPATA"
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Felony
    Felony's avatar
    Erkek

Simon diyor ki,  YUKARI !

Güçsüz halklar güçlü liderler çıkarır, güçlü halklarınsa lidere ihtiyacı yoktur. "Viva ZAPATA"
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek

ben 4 yıllık açıktan bölüm okurken öss şuanda her ne haltsa o sınava girip aynı zamanda adalete(örgün) kaydolmuştum.

bana sorarsan şahsi fikrim işletme okurken de dgs'ye girip hukuk tercih edebilirsin.

şuan diplomayı kaybettiğini varsaysak seni illa ki alacağın transkript vs ile zaten işletmeye kaydederler.

illa ki her zaman üniye kaydolurken diploma aslı gereklidir diye bişey yok.

şuan ki diplomanı aslı gibidir yapıp işletmeye kaydolursun.

dgs'ye kazanırsan yine adalet diplomanı kullanır hukuk bölümüne gidersin.

sana kesin cevabı da aöf ve ösym verebilir.

bak mevzuata diploma aslı gibidir yapılıp açıköğretime kayıt varsa sorun yok zaten.

MbK tarafından 14/Ağu/13 16:45 tarihinde düzenlenmiştir

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Felony
    Felony's avatar
    Erkek

abi durum şöyle

AÖF kendi dikey geçiş sistemiyle işletme bölümünün 3. sınıfından başlamak için adalet diplomasını aöf bürosuna götürdüğümde, diplomanın doğruluğunu teyit edip bize geri veriyorlar.. burada sorun yok..

ben işletmeyi de bitirdikten sonra elimde adalet ve işletme diplomaları mevcut olacak...

asıl merak ettiğim şey şu..

hukuk fakültesini kazanmak için ösym nin DGS sınavına başvurursam bana diyebilirler mi "sen 4 yıllık işletme bitirdiğin için DGS ye giremezsin" ???

-----------

ösym ve yök'e de sordum her ikisi de beni DGS klavuzu açıklamalar bölümünü okumamı söylediler..
    Ne yazık ki, kendi mevzuatlarından haberleri yok. Çünkü böyle bir konuya hiç değinilmemiş...
    sonuçta 2 yıllık bölümü lisans'a tamamlatmış oluyorum.. (2 yıllık diploma kpss için geçerli olmuyor. ama dgs için bilmiyorum..)

işletmeyi bitirmek askerlik için şart.. okumasam 15 ay askerlik yapacağım.. buna karşın önlisans diplomam iptal olacaksa işletmeyi de  okumak istemem.. hukuk fakültesini okumak istiyorum..

umarım açıklayıcı olmuşumdur :((

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek

bu yüzden işletmeye kaydolunca işletme bölümünü bitirmeden git dgs sınavına gir o zaman kimse bişey diyemez.

ama bölümü bitirdikten sonra dgs şansın kaçar bence aynı kpss'de olduğu gibi.

çünkü önlisans bölümünü lisansa tamamlamış oluyosun.

ayrıca bi dersaneye gidip te öğrenebilirsin.

bu dgs kpss için dersaneler oluyo onlardan birine uğra derim.

MbK tarafından 14/Ağu/13 19:57 tarihinde düzenlenmiştir

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siplasplas
    siplasplas's avatar
    Erkek
    Felony bunu yazdı

Merhaba arkadaşlar
    DGS ve AÖF ile ilgili bir sorum olacaktı.. Soruyu ÖSYM ve AÖF 'e sordum fakat tam bir cevap alamadım. (DGS klavuzuna da baktım fakat herhangi bir bilgi bulamadım)
    Mümkünse konuya hakim olan veya bu işi daha önce gerçekleştirmiş olan arkadaşlar yanıtlarsa sevinirim.. 
    Çünkü sorumu mevzuata göre değil de mantığa göre cevaplayanlar aklımı çok bulandırdı.. 
    Sorum şu

Ben AÖF Adalet'ten mezun oldum. Şimdi AÖF işletme bölümüne 4 yıllık lisans'a (sınavsız) tamamlamak istiyorum. (aöf adalet diploması bende kalıyor)
    Lisans mezunu da olduktan sonra, Hukuk fakültesine gitmek için AÖF Adalet diplomamla ÖSYM nin DGS sınavına girebilir miyim ? girersem ve kazanırsam HUKUK fakültesine kayıt olabilir miyim ?

Askerde kısa dönem yapmak için işletme gibi 4 yıllık bir bölümü bitirmeye mecburum.. Mezun olduktan sonra da dikey geçiş 'e hazırlanıp ayrıca hukuk fakültesine gitmek istiyorum.

aöf ile adaleti bitirip dgs ile hukuğa geçebilirsin aynı diploma ile kamu , iktisat artık hangi bölüme sınavsız geçiş hakkın varsa geçiş yapabilirsin. mesela ben bilgisayar programlama bitirdim. dgs ile mühendisliğe geçtim. aynı zamanda sınavsız iktisat işletme vs. tüm bölümlere de 3. sınıftan geçiş hakkım var. okulu uzatıcam gibi açıköğretim fakültesi düşünüyorum şuan askerlik uzamasın diye:)

Toplam Hit: 1210 Toplam Mesaj: 6